Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Да си сменям ли турбосапунера с d60
Автор: ivanov_id   
Дата:   10-11-08 12:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да си сменям ли турбосапунера с d60
Автор: plamendoc   
Дата:   10-11-08 12:02

Много далече е особено с хубави обективи

Отговори на това съобщение
 Re: Да си сменям ли турбосапунера с d60
Автор: matataupa   
Дата:   10-11-08 12:02

това, убеден съм никой не може да ти каже, ако ти сам не знаеш.

впрочем, не- доста ще ти кажат да не сменяш, но това е като да ти кажат числата от тотото[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Да си сменям ли турбосапунера с d60
Автор: korn   
Дата:   10-11-08 12:07

Пипнеш ли го, няма връщане назад...

Отговори на това съобщение
 Re: Да си сменям ли турбосапунера с d60
Автор: shiki   
Дата:   10-11-08 12:10

Че като имаш РОУ, защо ще снимаш в Джипег? Само да хабиш апарата! Я си снимай със сапунерата!

Отговори на това съобщение
 Re: Да си сменям ли турбосапунера с d60
Автор: pc_genius   
Дата:   10-11-08 12:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да си сменям ли турбосапунера с d60
Автор: ivanov_id   
Дата:   10-11-08 12:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да си сменям ли турбосапунера с d60
Автор: didesignbg   
Дата:   10-11-08 12:37

Не.

Отговори на това съобщение
 Re: Да си сменям ли турбосапунера с d60
Автор: aleksander   
Дата:   10-11-08 12:52

Да.

Отговори на това съобщение
 Re: Да си сменям ли турбосапунера с d60
Автор: asahi   
Дата:   10-11-08 13:05

Д60 има предпоставки да дава по-качествено изображение, но всичко зависи от теб.
Изкарай един курс и ще получиш подобрение дори със сапунерчето.

Отговори на това съобщение
 Re: Да си сменям ли турбосапунера с d60
Автор: kolcho   
Дата:   10-11-08 15:04

Колега, сигурен ли си, че машинката ти е "турбосапуниер"?

Отговори на това съобщение
 Re: Да си сменям ли турбосапунера с d60
Автор: chris73   
Дата:   10-11-08 15:36

При по-лоши от идеалните светлинни условия огледално-рефлексния апарат ще дръпне значително...

Аз, ако трябва да вземам първи dslr в момента, бих взел Olympus E-410 Double zoom kit - нов е 800лв, в базара има за около 700лв неползван... За 250 лв там продават и макро обектив, и така ще имам всичко необходимо за начало...

Ако, обаче си фен на Никон, и мислиш в бъдеще да си с тази система, това вече е друго нещо... [shtrak]



Публикацията е редактирана (10-11-08 15:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Да си сменям ли турбосапунера с d60
Автор: ivanov_id   
Дата:   10-11-08 15:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да си сменям ли турбосапунера с d60
Автор: Snoopoff   
Дата:   10-11-08 16:01

С лаптоп? Земи си компютър [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да си сменям ли турбосапунера с d60
Автор: asahi   
Дата:   10-11-08 16:54

Какво ще я правиш тази динамика? Как я виждаш, как я оценяш, за какво не ти стига?

Отговори на това съобщение
 Re: Да си сменям ли турбосапунера с d60
Автор: kolcho   
Дата:   10-11-08 19:08

ivanov_id написа:

> На дневна светлина си е супертурбо, ама малко да мръкне или да
> почна да снимам в помещение - остава само сапунер.
.......................

Гледай, сега, "турбо-сапунерите" са "турбо", защото в сравнение с традиционните сапунерки /които са джобен формат и с обективи, вариращи от твърд, до стандартен три-четирикратен зум/ са снабдени и с мощен зум.Някъде между осем и четиринадесеткратен.Най-често това обстоятелство е комбинирано с някои елементи доближаващи ги до по-сериозния клас, ДСЛР-ите - електронен визьор, ръчни настройки, резба за филтри, чехъл за външна светкавица, подобрено качество на високите нива на ИСО и т.н.
Така че - машинката ти е типична модерна сапунерка. Нелошо качество за класа си.Обаче - страдаща от всички болежки на посестримите - при 12 Мп наблъскани в матрицата й, тя шуми още след 100 ИСО, слабоват обектив и останалите екстри. Дал си доста пари за нея, а същото, може би и по-добро качество, би получил от някой от 6 или 8 МП модели, които сега се разпродават на два пъти по-ниски цени, понеже повечето купувачи си мислят, че мегапикселите определят качеството на един фотоапарат и налитат на машини като твоята.
Ако търсиш по-високо качество и възможности за работа - единствената алтернатива са добрите турбосапунери или ДСЛР.
Първото е компромис, но и по-евтиното решение, второто е най-доброто за момента, ала излиза доста по-скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Да си сменям ли турбосапунера с d60
Автор: chris73   
Дата:   10-11-08 19:46

Ако ще сменя, да минава направо на dslr. Щом вече му е отесняла сапунерата... При спада в цените на ниския клас огледално-рефлексни апарати, не му трябва да минава през турбосапунера (което пак е полу-решение), а и те са с близки цени...

Дслр на старо с един обектив, може да се намери за 400-500 лв, с два за 700 лв... Какво повече му трябва на човек :) Това за скъпите дизели е мит.

Но при тях има една уловка - да се зарибиш, да повярваш че си велик, но те спира техниката и подражавайки на големите батковци, да почнеш да купуваш обективи с цената на прилична кола на старо... Разбира се, протата(ако са наистина такива, или поне ако се харчат добре) ще си върнат инвестицията, колкото и голяма да е тя, а нашего брата напредналия любител, не :(



Публикацията е редактирана (10-11-08 19:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Да си сменям ли турбосапунера с d60
Автор: gloster   
Дата:   10-11-08 22:19

да вмъкна и аз едно въпросче,мисля да си взема турбосапунер втора употреба и се спрях на цанон S3 is.снимах с А570is.има ли голяма разлика?благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Да си сменям ли турбосапунера с d60
Автор: NiGhtPiSH   
Дата:   11-11-08 08:54

A570IS има общо със турбосапунерите само стабилизацията и нищо повече...

Отговори на това съобщение
 Re: Да си сменям ли турбосапунера с d60
Автор: BotsRevenge   
Дата:   11-11-08 11:24

Разлика между A570 и S3? Матрицата е със съшия малък размер. Според мен е безсмислен ъпгрейд, ако търсиш по-високо качество на снимките.

Вярно, че и аз, когато имах компактно апаратче с 3х зуум, се облизвах страшно много за Panasonic FZ50, най-вече заради големия зуум. Панасоникът обаче е с по-голяма матрица от двата канона. Също така се доближава до dSLR-ите откъм удобство при използване на функциите много повече от канона - захват, гривните за зуума и фокуса, изнесените на врътки контроли на блендата и скоростта на затвора, по-добрият визьор, гнездото за външна светкавица...

Смятам, че Panasonic FZ50 си струва повече от Canon S3, ако си склонен да преглътнеш по-големите габарити.

Ако си запален по фотографията, така или иначе ще стигнеш до там, че да преглътнеш размерите [smile]



Публикацията е редактирана (11-11-08 11:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Да си сменям ли турбосапунера с d60
Автор: gloster   
Дата:   11-11-08 14:15

благодаря но за тези р-ри(фз50)по добре дслр.и аз се облизвам по панасоник G1 но като му доиде времето.а до тогава турбо-2ра ръка или fuji s1000fd????-350лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Да си сменям ли турбосапунера с d60
Автор: prozium   
Дата:   11-11-08 17:22

Заслужава си.Действай смело :)

Отговори на това съобщение
 Re: Да си сменям ли турбосапунера с d60
Автор: vlex   
Дата:   11-11-08 19:16

Абе аз ли така си мисля, или наистина качествните турбосапунери, доближаващи се наистина до ниския клас длср са няколко примерно panasonic fz50, fuji s100fs, s6000fd, s9600, is-1, s9100 , sony f828, евентуално някой от ултра зуумовете на оли, въпреки, че откъм настройки и удобност не мисля, че създават усещане за пълен контрол и т.н... Фуджи май е с най-много застъпвания в тая област... [smilie8]



Публикацията е редактирана (11-11-08 19:17)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »