Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Фотографска експедиция „Непознатата Странджа” 14-16 ноември 2008г. - МЕСТАТА СА ЗАЕТИ
Автор: photosynthesis   
Дата:   31-10-08 15:19

„Странниче, ти, който дойдеш тук, бъди здрав!” - поздрав на Странджа планина, изсечен върху камък през II век пр. Хр.

ФотоСинтезис ви кани да се присъедините към фотографски пленер-експедиция „Непознатата Странджа”.

Пленерът е съвместна инициатива на ФотоСинтезис и Природен парк Странджа, oрганизиран с подкрепата на Olympus България и Мото-Пфое, официален представител на Land Rover за България.

ПОВЕЧЕ...


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска експедиция „Непознатата Странджа” 14-16 ноември 2008г.
Автор: photosynthesis   
Дата:   31-10-08 15:19

Понеже имаше въпроси в този смисъл - не се притеснявайте за размерите на кадрите - DSLR 10 мп на пълна резолюция ще свърши работа, ние ще "повдигнем" малко след това.

И по другия въпрос - транспортът по маршрутите ще е с Land Rover - няма да се ходи пеш през цялото време, няма и да закъсаме никъде по пътя [smile]



Публикацията е редактирана (04-11-08 12:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска експедиция „Непознатата Странджа” 14-16 ноември 2008г.
Автор: magnifico   
Дата:   31-10-08 15:28

Бих дошъл, но имам изпит на 14-ти[smilie3]
Успех с организацията и приятно прекарване [smile] Сигурен съм, че ще бъде много весело [smilie24]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска експедиция „Непознатата Странджа” 14-16 ноември 2008г.
Автор: overjoyed   
Дата:   31-10-08 17:00

...детството ми е минало на к-г Нестинарка...там съм се учила да плувам ... хубави времена бяха ... https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonSunbathe.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска експедиция „Непознатата Странджа” 14-16 ноември 2008г.
Автор: overjoyed   
Дата:   31-10-08 17:02

а на Качул сме правили сал, няма да забравя, как още при качването изпопадахме във водата [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска експедиция „Непознатата Странджа” 14-16 ноември 2008г.
Автор: snooper   
Дата:   31-10-08 17:21

Сега, преди да кажеш "поредния, дето знае само да плюе", прочети по-долу.

В първия момент като видях темата и си казах "Супер, ето нещо свежо в жанра, в който обичам да снимам. Това траеше, докато не прочетох описанието, ще наблегна на някои неща:

Основната задача на експедицията е да запечатаме във фотографии и видеофилми разказ съхранената девствена природа, както и следите, оставени от отминали цивилизации - многобройните културни паметници и запазена автентична архитектура, както и бита и живота на хората в населените места в района.
Целта на проекта е в един следващ етап това съхранено в образи богатство да бъде видяно и споделено с всички, които до момента не са успели да се докоснат до него.


Едно е това да е просто пленер за група фотографи през уикенда за забавление... друго е да правиш проект с подобна важна мисия. Във втория случай да се организират две еднодневни излизания е несериозно и недостатъчно, дори при перфектни светлинни условия. Подобен проект изисква да му бъде отделено време, особено щом претендира да покаже пред хората красотата и богатствата на Странджа, а те са много.

За да участвате изпратете заявка за участие на e-mail: astefanova@photosynthesis.bg до 09.11.2008г. В полето subject напишете „Strandja”. Заявката трябва да съдържа ваши данни за контакт ( трите имена, адрес, телефон, e-mail) и информация за техниката, с която снимате. Тази информация е нужна за разпределянето на фотографите по групи.

Откога в проект с мисия не се изисква от фотографите да покажат портфолио, а наличието на техника в чантата. Това е несериозно не, ами направо абсурдно...

Събраната база данни ще бъде предоставена за еко проекти и подпомагане на природозащитни организации, които работят в посока за опазване на дивата природа, за проекти, свързани с развитието на описаните райони и малки населени места, които насърчават опазването на уникалната местна природна среда, на общините и организации на местно ниво със сходна цел, за издаване брошури, карти и пътеводители.

Първата половина добре... втората обаче е ужасно разтеглива. Ако утре тези кадри цъфнат на брошурките на някое новопостроено хотелче "в близост до морския бряг" и "подкрепено по програмата за развитие на..." - какво ще може да направи авторът, при регламент като този?


Снимал съм "на бегом" в района на Граматиково по поръчка със срок 3 снимачни дни - абсолютно недостатъчно за сериозно представяне на дори за много по-малък район от описаните тук. Какво остава, когато реално описаният снимачен ден се свежда до събота... и два дена в път. Дано поне не вали [smilie24]

През 2005 в Странджа се проведе пленер, организиран от малка фирма на режисора Марио Василев - фотографите се избираха по портфолио, реалните снимачни дни бяха около 9, организаторът поемаше всички разходи и отделно плащаше на всеки участник комадировъчни. Всеки участник подписа договор на 3 страници, който указваше за каква употреба предоставя кадрите. А организаторът беше фирма, която едва ли годишно има 0,05% от оборотът на Ампарел, да не говорим за Мото-Пфое. На следващата година участвах в сходен проект на същата фирма в Източните Родопи - при същите условия.


Драги мои, аз съм твърдо ЗА подобни проекти, които показват красотите на България. Просто една подобна изложба е отговорна работа и изисква адекватен подход. Вярвам, че щом една много малка в сравнение с вашата фирма може, значи и вие можете.

Успехи занапред [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска експедиция „Непознатата Странджа” 14-16 ноември 2008г.
Автор: Avi   
Дата:   31-10-08 17:46

photosynthesis написа:

Файловете, които ще бъдат предоставени на парка, трябва да позволяват отпечатване в размер 40х60 без интерполация.

тва при какви dpi [smilie8]

редакция:
колко от направените снимки се предават безвъзмездно на организаторите, какви са правата на фотографа да ги използва за собствени цели в последствие - продажби, календари, конкурси, собствени проекти?



Публикацията е редактирана (31-10-08 17:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска експедиция „Непознатата Странджа” 14-16 ноември 2008г.
Автор: Matheya   
Дата:   31-10-08 22:33

[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска експедиция „Непознатата Странджа” 14-16 ноември 2008г.
Автор: apollo   
Дата:   31-10-08 23:00

Като се замисля за един куп фотографи на едно място как отразяват еди какво си и ми става адски смешно [smilie18]

Идеални цели, сложни организации леле мале [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска експедиция „Непознатата Странджа” 14-16 ноември 2008г.
Автор: nik1   
Дата:   01-11-08 09:38

"...Файловете, които ще бъдат предоставени на парка, трябва да позволяват отпечатване в размер 40х60 без интерполация..."
[smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска експедиция „Непознатата Странджа” 14-16 ноември 2008г.
Автор: VoxGabrieli   
Дата:   01-11-08 09:42

Събраната база данни ще бъде предоставена за еко проекти и подпомагане на природозащитни организации, които работят в посока за опазване на дивата природа, за проекти, свързани с развитието на описаните райони и малки населени места, които насърчават опазването на уникалната местна природна среда, на общините и организации на местно ниво със сходна цел, за издаване брошури, карти и пътеводители.

Разпределението по групи (за 7 различни маршрута) ще бъде извършено от нас.


За всичко това фотографът дължи 80 лв. за две нощувки и транспорт, които не включват храната. Баси![smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска експедиция „Непознатата Странджа” 14-16 ноември 2008г.
Автор: overjoyed   
Дата:   01-11-08 13:46

ето част от кореспонденцията ми със snooper - Привет,
радвам се, че отговори подобаващо и блягодаря за отделеното лично внимание. Можеш спокойно да копираш същото и в темата - защото там наистина има нужда, при така обявеният регламент на сайта на Фотосинтезис.

Благодаря ти snooper!

„Ще съхраним само това, което обичаме.
Обичаме само това, което разбираме.
Разбираме само това, за което сме научени/знаем/”
Непознатата Странджа, това е експедиция, целта на всяка експедиция е да открием нещо ново, непознато...За да запазим най-големият ни Парк, единствения в чиято територия има населени места /освен Парк Витоша, в чийто граници попада с.Чуйпетлово/, първо трябва да го опознаем, за да го обикнем.
Проекта е твърде обхватен , за да може да се свърши за три дни, за това ще се проведе и през пролетта. Първо трябва да опознаем местата, хората... /Хората в Странджа са недоверчиви, трудно споделят./ За да може да стартираме едно наистина мащабно начинание.
Има фотографи, които още на работен проект вече бяха включени. По някакъв начин, наистина, ако се съберем 10 човека и снимаме три седмици , сигурно ще извадим по-добри резултати, но тогава няма да я има тази обществена ангажираност. Защото е различно 10 човека да разкажат на по 3 приятели и 50 човека да споделят с по още 3 приятели.
Лично съм подготвяла маршрутите , заедно с експерт от Парк Странджа. Познавам повечето места, познавам и хората от Парка. Експедицията ще бъде наистина интригуваща, за хора отворени към природата, виждащи и чувстващи
Имате личното ми обещание ;-)
Аделина Стефанова



Публикацията е редактирана (01-11-08 14:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска експедиция „Непознатата Странджа” 14-16 ноември 2008г.
Автор: dent   
Дата:   01-11-08 19:04

Ноември в Странджа = есенни пейзажи и руини! Не искам да бъда песимист, но събраната база данни няма да свърши кой знае каква работа! Успех...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска експедиция „Непознатата Странджа” 14-16 ноември 2008г.
Автор: джъмбо   
Дата:   01-11-08 19:07

мрънкане за спорта...

иначе ако имах време аз бих отишъл
по-добра социализация е от това да седиш на сбирка в кръчма

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска експедиция „Непознатата Странджа” 14-16 ноември 2008г.
Автор: kaspar   
Дата:   01-11-08 19:28

джъмбо : [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска експедиция „Непознатата Странджа” 14-16 ноември 2008г.
Автор: dent   
Дата:   01-11-08 22:14

То освен социализация друго няма да има ... и реклама на спонсорите[beer]
[beer] за социализацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска експедиция „Непознатата Странджа” 14-16 ноември 2008г.
Автор: джъмбо   
Дата:   01-11-08 22:18

дам щом няма аванта за какво да се мориш
българина мрази да си плаща за приятно прекарване.... щото смята че все е прекаран...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска експедиция „Непознатата Странджа” 14-16 ноември 2008г.
Автор: kaspar   
Дата:   01-11-08 22:38

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска експедиция „Непознатата Странджа” 14-16 ноември 2008г.
Автор: magnifico   
Дата:   01-11-08 22:48

Не съм очаквал, че тук може да има толкова тесногръди хора [smilie23] Вече ще знам

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска експедиция „Непознатата Странджа” 14-16 ноември 2008г.
Автор: dent   
Дата:   01-11-08 22:53

[smilie18] ако всеки дето ми е публикувал снимка за да защитава някаква природозащитна кауза ми беще давал по 1 лв. сега щях да си купя нов апарат [smilie21] Имам един пеликан в профила (на 10 години) дето само той ми плаща китака по горната тарифа. Преди 10 години сам правих нещо подобно за Парк Пирин срущу едното спане.
С две думи тия неща не се правят по този начин!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска експедиция „Непознатата Странджа” 14-16 ноември 2008г.
Автор: джъмбо   
Дата:   01-11-08 23:31

ми не се жалвай тука кат не може да изкараш някой лев от фотография

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска експедиция „Непознатата Странджа” 14-16 ноември 2008г.
Автор: dent   
Дата:   02-11-08 08:27

Де видя да се жалвам? Изкарвам си повече от добре, въпреки че не ми е това работата... Идеята е, че и като правиш благотворителност трябва да си свършиш работата добре, а не да ходиш да се "социализираш". Аз стоя зад каузата за опазване на българскита природа повече от 20 години и никога не съм жалил нито собствен труд, нито собствени средства да я отстоявам.
Когато си намериш кауза, по която да си харчиш парите, а не да гледаш да искараш някой лев ела да си говорим.
Когато някой дето знае повече от теб ти говори- слушай, може и да научиш нещо!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска експедиция „Непознатата Странджа” 14-16 ноември 2008г.
Автор: dent   
Дата:   02-11-08 08:55

Не съм тесногръд!
Нагледал съм се на псевдо природозащитни мероприятия, които повече вредят отколкото да помагат. Защото след като се "социализирате" 2-3 дена, спонсорите и изложба ще заформят. Ще дойдат ония с мераците за хотели (само се чудят от къде да се захванат) и с пълно право ще попитат "Къде ви е уникалната природа на Странджа, заради която не можем да строим?". Точно така същите тия предприемачи спряха НАТУРА 2000 за местообитанията. Щото разни дечица тръгнаха да се "социализират" и писаха пълни глупости за НАТУРА зоните. Ама толкова пълни, че хората с мераци в застрояването им, спряха НАТУРА без дори да се напънат.



Публикацията е редактирана (06-11-08 07:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска експедиция „Непознатата Странджа” 14-16 ноември 2008г.
Автор: photosynthesis   
Дата:   03-11-08 15:54

Това е само началото на по-мащабен и, надяваме се, по-резултатен проект.

Да, имаме и опасенията, които бяха изказани тук.

Да, опитвайки се да правим нещо, може и да сгрешим някъде.

Да, може и да сме прекалени оптимисти, като вярваме, че може да събудим у хората нещо по-положително от мераци за унищожаване.

Но също така вярваме, че да не правим нищо също и със сигурност ще навреди - рано или късно.

България е, за съжаление, твърде малка, за да остане дори и едно място в нея завинаги скрито от лоши погледи. Възможно е и да не ни е по силите - на нас и на вас да променим погледите и желанията към добро, но ... поне да опитаме, а [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска експедиция „Непознатата Странджа” 14-16 ноември 2008г.
Автор: Avi   
Дата:   03-11-08 16:05

Ето отговора по отношение на авторските права, да го има и в темата :)

Авторите могат да използват снимките си за собствени цели, идеята не е Природен Парк Странджа да вземе авторските права , а да им помогнем. Всеки има право снимките, които е дал да използва и за собствени цели.
Поздрави:


Успех :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »