Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Sigma и останлите марки
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-10-08 19:26

От една друга тема ми доиде идеята за тази и искам да поговорим за марката обективи позната на всички нас Sigma.

От скоро се занимавам с фотография.
Имам наблюдения и съм ползвал обективи на сигма на никкор и на канон.
Притежавам сигма 50-150 2.8 хсм

Какво ни предлага тази марка.
Истина ли е ,че произвеждат нискокачествена оптика или просто в случая оправдават цената си.

Може би всеобщото мнение ,че сигма са втора ръка обективи вече се размива от новите им въведения.Които дори често имат завидни параметри на завидна цена.

Дали когато купуваме никкор и канон ние заедно за качество даваме и една солидна сума за да купим марката.

Не искам темата да се превръща в двубой м/у марките.
Искам обективни мнения на хора които са ползвали и видели.

Лично аз считам ,че сигма не са компромис с качеството ,а компромис с цената.
Сигма предлагат една богата гама от обективи които често са предпочитани пред канонските и никоррски такива също и поради факта ,че често са двойно по евтини но далеч не са толкова некачествени.

За мен са добър избор за всички начинаещи и напреднали любители.
Често висококачествените обективи са с недостижими пари за нас българите.
А дали на един непрофисионалист които предимно побликува в интернет и рядко вади на хартия са му нужни.

Благодаря.
Дано това е полезна тема за лутащите се съфорумници .Също и за мен.

Лично аз планирам покупка на сигма 120-400 хсм ос ,нов обвктив непознат...първите отзиви в нета са добри. Цена 1500лв
Предстои ми ходене до софия и пробване на бройка...ще коментирам след това как се справя спрямо цената си.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma и останлите марки
Автор: n1x0n   
Дата:   31-10-08 19:29

Ти въпрос ли задаваш или ни информираш за личното ти мнение, базирано на едномесечно ползване на един-еиднствен обектив на Сигма?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma и останлите марки
Автор: navy   
Дата:   31-10-08 19:35

Току виж се оказал прав [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma и останлите марки
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-10-08 19:37

Мисля ,че могат да се дадат ценни мнения и съвети в които аз няма да участвам.
Опита ми с моя обектив е 3 месеца което е достатъчен за да говоря за него.
Снимал съм с него в най различни обстановки и имам опит.

Темата е формирана като въпросителна да...
Надявам се да избягвате заяждания с моя милост.Темата би била полезна за всички.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma и останлите марки
Автор: jivkojj   
Дата:   31-10-08 19:41

Единствената Сигма с която съм работил полека-лека спря да фокусира. Механиката се разби и то от не кой-знае какво снимане.
Аз лично с доста резерви бих подходил отново към тая марка. Може би като бюджетно решение - Тамрон.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma и останлите марки
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-10-08 19:43

Говорете за конкретен обектив моля..кой модел?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma и останлите марки
Автор: n1x0n   
Дата:   31-10-08 19:46

Сигма не е изключение от златното правило "евтините неща - толкова и струват".

Имат попадения, но като цяло съотношението им "цена/качество" в 90% от случаите е абсолютно закономерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma и останлите марки
Автор: navy   
Дата:   31-10-08 19:49

Той Никсъна щото има голяма практика и опит със сигма [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma и останлите марки
Автор: jivkojj   
Дата:   31-10-08 19:53

28-200mm f3.5-5.6 е сигмата. Сега работи само на ръчен фикус, а поради специфичната област на приложение на самия обектив (туристически) по настоящем дето се вика, го ползвам да натиска зелето.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma и останлите марки
Автор: n1x0n   
Дата:   31-10-08 19:54

Абе едно 10 Сигми различни поне са ми минали през ръцете... и то не от най-евтините.

А напъните ти да се правиш на ясновидец с това аз какво имам, какво съм пробвал и т.н. са абсолютно инфантилни.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma и останлите марки
Автор: джъмбо   
Дата:   31-10-08 19:56

сигмата е бюджетна марка с интересни иновации... (тук говоря само за обективи)

например 20/1.8 който много ми харесва но все не намирам сили да го купя (а го ползвам на аванта)
за голямата базука няма да говоря (500-800)

много хитов обектив 50-150 за малък сензор

разбира се като доста по-млада фирма не може да се мери във всичко с батковците
да не говорим как един от батковците нарочно прави сечено....

доста сигми съм превъртял през ръцете си и съм попадал на кофти и на прекрасни обективи... понякога имам чувство че липсва постоянство...

усъвършенстват много от обективите

аз лично снимам с никонски... защото мога да си позволя да си платя повече за марката

(като се върна назад в далечната 94 та първите ми АФ обектива бяха сигма и тогвашната сигма 70-210 имаше мълниеносен фокус сравнено с никкор 70-210 помпа)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma и останлите марки
Автор: Amigo   
Дата:   31-10-08 19:59

Аз лично ползвам 2 сигми, но все пак година и половина не са кой знае какъв период, за да давам крайни заключения, а освен това не съм профи фотограф.[cool] Но засега мога да кажа, че съм доволен от това, което ми дават. [smilie6] Единият е Sigma 100-300 f4 и с него съм направил сигурно 14-15 000 снимки за това време, а другият е 17-70 DC Macro. [smilie8] Когато си купувах техниката се чудех дали да взема Nikkor 70-300 VR и съответно 18-70, но след като изчетох доста ревюта и мнения из западните форуми, се спрях на сигмите. [smilie8] [smilie6] И досега изобщо не съм съжалявал за избора си. [smilie6] [smilie6] Макрото даже го изтървах преди доста време на асфалта, счупи се поляризационния филтър и се подби ръба, на който се захващат филтрите, но с механиката и оптиката не е имало проблем. [smilie8] Естествено бих предпочел да имам и Nikkor 70-200 VR и 24-70 2.8, но за парите, с които разполагах тогава, мисля, че взех най-доброто решение. [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma и останлите марки
Автор: ivodam   
Дата:   31-10-08 20:06

Сигма на мен ми е много симпатична фирма и с удоволствие гледам как се развива.
Имал съм обектив 18-200 - всъщност справедливо е да се подчертае, че те първи се осмелиха да пуснат такова чудо на пазара и аз като взех един от първите такива обективи у нас, много хора ми се смяха, други направо ми рекоха, че съм луд, а обективът ми остана с най-добри впечатления, даже една снимка, направена с него, влезе в една книга.
След това 80-400, стабилизиран - като цяло не много добро впечатление.
Изключително добро впечатление от конверторите на Сигма - двойният ми конвертор е нещо просто съвършено, с 1,4 се разделих след много мислене и след като го дадох в добри ръце:)
Сигма доскоро беше единствената фирма, която прави обективи-монстри на 800 мм, зуместото чудовище 300-800 е един от най-интересните и функционални обективи и ще си остане една легенда.
В момента си имам малката Сигмичка-хапаратчето и си я нося навсякъде, като се наложи, да щракна нещо, и много си я харесвам.
Не на последно място да кажа, че имат много свестно представителство в България.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma и останлите марки
Автор: Георги   
Дата:   31-10-08 20:08

всеки собственик на никон, обича сигмите и ги ползва с удоволствие [smilie24] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma и останлите марки
Автор: boni   
Дата:   31-10-08 20:09

Jumbo общо взето даде обективно мнение в случая.
Имат оптически добри обективи.
По-старите модели имаха някои проблеми с механиката, за новите не съм чул да има проблеми.
Основно като се купува трябва да се пробва прецизността на АФ, понякога не си говорят добре с телата и имат нужда от калибриране на АФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma и останлите марки
Автор: ivodam   
Дата:   31-10-08 20:10

Георги: В интерес на истината, имам впечатление, че Сигмите по-добре се съчетават с Никон, не знам по какви причини.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma и останлите марки
Автор: navy   
Дата:   31-10-08 20:22

Няма значение какво пише на обектива отпреде [smilie7]

Няма значение дали си никонец или канонец...

Ако имаш 50/1.4 канонското и новата сигма и не си пристрастен на марката, а гледаш съвсем обективно - познай какво ще избереш само от снимките [smilie24]

Няколко дена снимах с новата сигма и съм просто впечатлен от бързината и прецизността на АФ-то.

Това никонци- канонци е оправдание, което Георги се опитва да вметне!

Ще спомена, ЧЕ ГОВОРЯ ЗА МАРКАТА СИГМА, не за системата, на която се слага!

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma и останлите марки
Автор: джъмбо   
Дата:   31-10-08 20:37

според бабите на пазара.... един от създателите на сигма е бил на висок пост в канон.... та затова баткото цака лошо [smilie8]

а сигма бият яко рибата в момента с ултра широко за малък сензор и фишове

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma и останлите марки
Автор: tantris   
Дата:   31-10-08 20:51

Обективи, обективи ама и апаратите им са интересни. Бях чел някъде , че сигмите имат АФ на бленди до 9.3 [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma и останлите марки
Автор: navy   
Дата:   31-10-08 20:53

Мейд ин джапан са все пак ... кой както иска да си криви душата...

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma и останлите марки
Автор: Пешо   
Дата:   31-10-08 21:05

Имам сигма 10-20 и съм много доволен от нея. Ако имах пари за никор 12-24 и покупката беше икономически оправдана, бих си взел него. Взех сигмата вмвсто токината заради 2-та мм повече, които в широкия край са си наистина доста голяма разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma и останлите марки
Автор: GenaDP   
Дата:   31-10-08 21:08

Аман бе. Не ви ли писна от изхвърляния на темата "нашият боклук е най-добрият боклук"?

Всеки производител си има добри и лоши продукти. На някои лошите са малко, а добрите - много. При други е обратното. Като цяло - Сигма става. По същия начин стават и Токина, Тамрон, Косина и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma и останлите марки
Автор: tantris   
Дата:   31-10-08 21:14

Sigma 12-24 DG RULES!
Друг такова чудо не произвежда. На 5Д направо не аберира. Май малко контрастът му куца но не мога да го твърдя на 100%. Остротата също е добра. Но покритието му не държи - Ел-ките са по-добра изработка.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma и останлите марки
Автор: emilliano   
Дата:   31-10-08 21:27

А някой има ли наблюдения върху Сигма съчетана с 4/3?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma и останлите марки
Автор: boni   
Дата:   31-10-08 21:28

Да, аз :

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=REVIEW&ARTICLE_ID=9

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »