Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Черно-бял филм- да ама НЕ! :)
Автор: Matheya   
Дата:   23-10-08 10:34

Да ви занимая и с моята драма около Кодак 400 аса по Ц41 [smilie8] .

Не знам защо в едно определено ателие, което няма да спомена, имат собствено виждане за черно-бялото- в общи линии май не го долюбват[smilie11] .
Снимкам си аз на Кодака по Ц41 и давам за проявяване и скан и О, чудо- имам цвят!


http://photo-zona.net/images/user25907/album14418/preview/1224746575_wemp3461_Negative0-06-071.jpg


[smilie11]

Не е важно какво е на кадьра, добре че са простотии, но ясно виждам , как небето е синьо , а тревата- охра. [smilie8]
Не разбирам как точно проявяват и как сканират, та затова ако може някой да ме осветли, ще сьм благодарна.
Това, което знам е ,че филма е ЧБ!
Пише го и различими букви на филма.
[smilie18]

Случва се за втори пьт в сьщото ателие - миналата годима пак бяха така, мисля, че е някаква завоалирана критика от тяхна страна [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Черно-бял филм- да ама НЕ! :)
Автор: n1x0n   
Дата:   23-10-08 10:42

Ми като снимате черно-бяло по С41 - така ще става. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Черно-бял филм- да ама НЕ! :)
Автор: Matheya   
Дата:   23-10-08 10:42

Освен това може да покажете кадри от тоя Кодак- знам, а и сьм виждала как приятно избива в едни такива кафеничкави тонове- за сьжаление един пьт само я изпитах тая емоция с мой филм. [smilie8] [smile]



Публикацията е редактирана (23-10-08 18:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Черно-бял филм- да ама НЕ! :)
Автор: vladomatev   
Дата:   23-10-08 10:45

Е тва е ателие, от ЧБ цвят правят! Дай адреЗа ...да ги позлвам че имам за оцветяване сума ти филм [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Черно-бял филм- да ама НЕ! :)
Автор: n1x0n   
Дата:   23-10-08 10:54

90% от ателиетата ще изкарат същия резултат - просто защото тези машини не са за черно-бяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Черно-бял филм- да ама НЕ! :)
Автор: fove   
Дата:   23-10-08 11:02

n1x0nе не е вярно твърдението ти.Въпрос
на настройка на филмовия канал.Филмът е маскиран,така че няма причина да избива в цвят.Това което твърдя,се отнася за копира на такъв вид филми на аналогова машина,а не за сканирани филми и след това копиране на цифровия файл.Прилични резултати могат да се получат и от немаскирани ч/б филми.

Отговори на това съобщение
 Re: Черно-бял филм- да ама НЕ! :)
Автор: n1x0n   
Дата:   23-10-08 11:13

Филмът е маскиран,така че няма причина да избива в цвят.

Точно това е една от причините да избива в цвят. Те хората вече цветно спряха да копират - вие си мислите, че някой ще има канали за всички черно-бели филми на машината си или пък че ще ги настройва в момента само заради вас. Те тия подложки все едно са еднакви за всички филми.

Отделен е въпроса, че понякога е достатъчно да се смени формата или мат>гланц - че да получиш тониране на черно-бялото, дори при точна настройка на канала. Щото в момента в тия машини се зарежда хартия и химия модел "каквито има".

Ако искате хубаво черно-бяло - копирайте си го сами и ги зарежете тия C-41 версии.

Отговори на това съобщение
 Re: Черно-бял филм- да ама НЕ! :)
Автор: fove   
Дата:   23-10-08 11:22

Освен филмовият канал,се прави и тест на всяко руло хартия.Така че,ако са спазени тия условия,няма значение дали ще копираш на гланц,лустер или мат,резултата трябва да е еднакъв.Разбира се,че за различните филми трябват различни канали,но тава се отнася както за ч/б филми така и за цветните.Всичко опира до прицизнос и желание от страна на кописта и студиото.

Отговори на това съобщение
 Re: Черно-бял филм- да ама НЕ! :)
Автор: n1x0n   
Дата:   23-10-08 12:01

Еми пожелавам ви успех в търсенето на фото, което ще прави канали за филмите, тестове на рулоните и т.н. и т.н. само за да са ви неутрални черно-белите кадри!
[smilie18]

Понякога малко реален поглед върху нещата няма да ви навреди.

Отговори на това съобщение
 Re: Черно-бял филм- да ама НЕ! :)
Автор: next_time   
Дата:   23-10-08 12:03

А е било достатъчно при скана да се отбележи "греискал".[smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Черно-бял филм- да ама НЕ! :)
Автор: fove   
Дата:   23-10-08 12:04

Нямам какво да кажа.Има такива фота все още.

Отговори на това съобщение
 Re: Черно-бял филм- да ама НЕ! :)
Автор: peacemaker   
Дата:   23-10-08 13:31

Kodak BW 400 CN е хубав филм !
Харесвам го за сканиране[smilie24] /поради малкото коли4ество сребро скенерите се справят супер/
Не би трябвало да има "оцветяване"...но Фотота бол[smile]
.......не бих сканирал само с "греискала"/.....но това е собствено мнение!
Никсона е прав , 4е ако искате истинско BW...трябва сами да си ги проявявате и копирате.....и зарежете тези Ц41 версии!Но понякога Ц41 е доста удобен, а и незнам как е нали4ието на филми и химии в БГ!

Ина4е BW 400 NC е добро филм4е...по4ти без зърно/за 400 Исо[smilie24] / , а и носи доста на Push!


http://photo-zona.net/images/user42959/album9874/large/1223395243_glgr1251_BW400.jpg





Публикацията е редактирана (23-10-08 13:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Черно-бял филм- да ама НЕ! :)
Автор: Shtrak   
Дата:   23-10-08 13:39

И на мен ми се е случвало, за този филм и за техниката на повечето фото студия е нормално.Проявявай си ръчно и не се занимавай с филми на С 41[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Черно-бял филм- да ама НЕ! :)
Автор: Matheya   
Дата:   23-10-08 13:47

Никсьне,
то е ясно , че това не е истински ЧБ филм, но все пак поне да се постараят да ми го представят в ЧБ [smilie5] .
Почвам да джуркам филми вкьщи, поне аз да сьм си виновна за бакиите [smilie8] .
Нексте,
мерси - вече ще им го казвам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Черно-бял филм- да ама НЕ! :)
Автор: urbangrey   
Дата:   23-10-08 14:50

mogat spokojno da ti go skanirat Grayscale :) i nqma da imash griji

Отговори на това съобщение
 Re: Черно-бял филм- да ама НЕ! :)
Автор: athom   
Дата:   23-10-08 20:50

Matheya, за този не сме ли приказвали?
Той и много лесно се надира при сканиране.
Или тези при които сканирах аз преди години са били някви абсолютни неграмотници. :)

Хм...старото ПЦ трябва да пробвам да събудя, щото и на мен ми се мотка нещо из главата, че кадрите с този филм май ми синееха.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pstoev   
Дата:   23-10-08 21:04

съгласен съм с urbangrey,най вероятно сканират в RGB,а не Grayscale....напомни им другуя път...

Отговори на това съобщение
 Re: Черно-бял филм- да ама НЕ! :)
Автор: IChertov   
Дата:   23-10-08 21:09

ne bi li triabvalo i da skanirat v RGB pak da niama cviat.
Vse pak v samiat negativ ne bi triabvalo da ima cvetova informacia[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Черно-бял филм- да ама НЕ! :)
Автор: samara   
Дата:   23-10-08 21:12

тва не моем да го изчетем всичкото, много е [smilie21] ...я който е сбъркал спрямо май-чето да се поправи, моля ...и ако обича [smilie21]
...да на ставаме на кълбета [ezik] [smilie18] [beer] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Черно-бял филм- да ама НЕ! :)
Автор: Пешо   
Дата:   23-10-08 21:41

Който иска истинско ЧБ да си проявява сам. Никсъна ви го е казал..

Айде мийте си караката и по леглата....[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Черно-бял филм- да ама НЕ! :)
Автор: Matheya   
Дата:   24-10-08 09:44

Атом,
синее, и нарочно може да синее- по трудния пьт пьт се светнах за едни сини снимки, говорили сме го, дам [smilie5] .
ПС: синеещ вариант:

http://photo-zona.net/images/user25907/album14418/large/1224831079_tqjg4300_Negative0-09-101.jpg


[smile]

не че е лошо,,, но всеки пьт очаквам неочакваното- или са си ЧБ, или сини, или с по 2-3 цвята ... кафявички...[smilie8] [smile] .



Публикацията е редактирана (24-10-08 09:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Черно-бял филм- да ама НЕ! :)
Автор: tofo61   
Дата:   24-10-08 15:49

не е вярно че в машините за RA-4 се слага химия
каквато им падне!!!Химията е маркова-FUJI-KODAK-SHAMPIОN и др.
но всеки има собствено усещане за цвят контраст
същото е и при черно-бялата фотография[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »