Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос относно ползване на CIR филтър
Автор: nicknay   
Дата:   04-09-08 15:41

Интересно ми е, дали има проблем, ако си нося обективите с монтирани UV филтри, дали трябва да ги махам, когато слагам CIR филтър или няма проблеми да снимам и с двата едновременно?

Ще помогне ли някой с разумен отговор?


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно ползване на CIR филтър
Автор: mark_1   
Дата:   04-09-08 15:51

Махай единия филтър. Поляризационния филтър има свойствата на UV.
Колкото по-малко неща има пред челната леща на обектива, толкова по-добро е качеството!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно ползване на CIR филтър
Автор: nicknay   
Дата:   04-09-08 16:23

10x!
Чувал съм по принцип, че не е хубаво с два филтъра едновременно, но понякога ми е трудно да ги сменям, когато бързам да снимам.
Интересно ми беше дали има проблем със снимката после или създава проблеми само на меренето и AF-а....

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно ползване на CIR филтър
Автор: Prakticar   
Дата:   04-09-08 21:22

По принцип, колкото по-малко допълнителна стъклария има пред обектива, толкова по-добро е качеството.
УВ и ПЛ филтрите не си пречат един на друг, нито на меренето, нито на фокуса нито на нищо. Просто се трупа много стъклария пред обектива. Ако можеш (условията позволяват) може да махнеш УВ и да оставиш само поляризатора. Ако не можеш/няма възможност/ забравиш, не се коркай - най-вероятно няма да забележиш разлика в крайния резултат.
Впрочем, нищо не ти пречи да си направиш експеримент и да сравниш резултата.
Аз лично си махам УВ-то изключително рядко.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно ползване на CIR филтър
Автор: mravunko   
Дата:   04-09-08 21:57

проблем е особено ако снимаш с широки обективи. задължително единия филтър се вижда на снимката.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »