Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 ФОТОГРАФИЯ
Автор: Ivan_moskov   
Дата:   02-09-08 19:58

До драгите съфорумци, колеги, любители и нормални зрители.

ЗДРАВЕЙТЕ!

Няма да ви занимавам с вече до болка познатите бунтарски речитативи, "кое е истинската фотография и кое не е" , но бих искал с дълбока скръб да ви съобща, че загубихме нашата скъпа приятелка "фотографията". След двумесечно наблюдение на множеството "нови" стилове и красноречиви кичове, установих, че там някъде между голите тела, сламените чудовиша, изцъклените котки и множеството наркотични халюцинаций, сме загубили едно ценно нещо а именно от къде по дяволите тръгна всичко. Няма да ви занимавам с Макс Енст, Ансел Адамс, Картие Бресон или който и да е било от гениалните световни фотографи, нито ще ви напомням че думата фотография означава рисуване със светлина. Просто ще ви призова към едноминутно мълчание. . . защото единственото нещо на което можем да се надяваме ние, малкото оскотели привърженици на старата ни приятелка "фотографията" е да се случи чудо, и Фото-Шоп-а да бъде свален от власт. Той има много общо с идеологията на комунизма. Сега всички можем да бъдем равни. "Ти, който си дебнал 3 часа един кадър и ТИ , който снимаш котките си и им оголемяваш очите" Ами не става брат, не става. Но едва ли ще се намери някой Исус, който да каже "фотографио" СТАНИ! и тя да излезе от гробницата си, прашна, оплакана и отдавна забравена. С последните си думи искам да благодаря на онези малко хора, които със сетен дъх се борят, това изкуство да не се изроди и да просъществува. Хвала на таквизи българи :) А онези другите, тях не ги виня за нищо. все пак всички си оставаме потребители, не само в този сайт но и в този свят.

( Всяка прилика в описанията с реални фотографий и фотографи е напълно случайна ) [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОГРАФИЯ
Автор: volokin   
Дата:   02-09-08 20:00

Спокойно, има едни ламаринки които жълтеят като златото, ама не са злато, майсторите ги разпознават, останалите се кичат с тях.

Фотографията си е фотография, ламаринките са си ламаринки [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОГРАФИЯ
Автор: tnt   
Дата:   02-09-08 20:09

https://photo-forum.net/joro/emoticons/40.gif

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОГРАФИЯ
Автор: Prakticar   
Дата:   02-09-08 20:17

Аз съм на бира, ти на какво си?

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОГРАФИЯ
Автор: special_k   
Дата:   02-09-08 20:25

колкото повече се опитваме да пишем - толкова по-малко снимаме [smilie5]

г-н Москов, между 383-те ми снимки тук има две на които съм уголемил очите на една котка. :) Не съм го правил с цел да убивам фотографията, а щото ми беше весело. [smile] Бих ги изтрил веднага, ако обещаеш че така ще се почувстваш по-добре
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОГРАФИЯ
Автор: canonio   
Дата:   02-09-08 20:26

Не си заслужава заради едни халюцинаций да четеш 346 откровено глупави поста.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОГРАФИЯ
Автор: anto   
Дата:   02-09-08 20:29

Тъкмо сега на 1-ва страница виждам предимно фотографии и само едни сламени чудовища, които са сложени в категория експеримент.
По мои наблюдения в тоя сайт има доста фотография и много черно-бяла таква.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОГРАФИЯ
Автор: Ivan_moskov   
Дата:   02-09-08 20:30

Спешъл, недей да се хващаш за твойте фотки знаеш за какво говоря, а тая котко просто бе перфектен пример [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОГРАФИЯ
Автор: anto   
Дата:   02-09-08 20:32

Ето ти един поздрав


http://212.36.3.59/site_pics/118/v_1220209344_kolega.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОГРАФИЯ
Автор: Ivan_moskov   
Дата:   02-09-08 20:33

Анто, Анто ... Прочети пак внимателно и ще видиш че не поставям всички под общ знаменател [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОГРАФИЯ
Автор: toncho   
Дата:   02-09-08 20:36

На мен даже черно-бялата фотография в сайта ми идва множко.
Ансел Адамс едва ли щеше да се оплаче ако имаше ФШ[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОГРАФИЯ
Автор: chavdarpg   
Дата:   02-09-08 20:39

[smilie5] Ей сега те изядоха с парцалите,тези които са научили за фотографията от интернет,а не например от Янка Кюркчиева[smilie18]




https://photo-forum.net/joro/emoticons/40.gif



Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОГРАФИЯ
Автор: n1x0n   
Дата:   02-09-08 20:42

"нашата скъпа приятелка "фотографията"", както и повечето други изкуства са пострадали много повече от хората, убедени, че даденото изкуство трябва да е точно такова, каквото те си го представят, отколкото от най-бруталните халтураджии.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОГРАФИЯ
Автор: Ivan_moskov   
Дата:   02-09-08 20:44

Бог да прости Янка Кюркчиева. все пак тя бе едниствената която написа бълагрски учебници по фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОГРАФИЯ
Автор: Ivan_moskov   
Дата:   02-09-08 20:47

извинявай, n1x0n , но след демократичните реформи в изкуството мисля, че фотографията трябва поне да се преименува. Фотошопография ... примерно [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОГРАФИЯ
Автор: boni   
Дата:   02-09-08 20:47

Аз съвсем сериозно предлагам на Иван, да прегледа тези снимки:

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_RATING_B_IMAGES


Това са кадрите минали през дясната колона на заглавната страница през последните 2 седмици. Нека да преброи и да ни каже, според неговите критерии, колко от тях са фотография и колко не са. Може да го сметне и като процентно отношение.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   02-09-08 20:48

а, имам и най-истински фотографии...такива, дет съм си ги дебнала, и светлината съм изчаквала да стане кват искам, ма нали не съм фотограф...не са върхът. па и по-слабо се харчат(с малки изключения[smilie5] ) затва мачкам и събирам джелезо[smilie7] . ма се радвам искрено на хората, дет го могат...няма майтап![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОГРАФИЯ
Автор: tnt   
Дата:   02-09-08 20:56

не случайно има в някои сайтове и категория digitalart....
Но няма нужда да плачем за хода на времето, а и както каза Мара, някои го могат и все така ни радват [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОГРАФИЯ
Автор: ALBIREO   
Дата:   02-09-08 20:59

От край време се чудя на галерия "Експеримент" и сега реших да споделя [smilie5]. Какво точно се експериментира там? С Фотошоп? [smilie8] [smilie18]
А не може ли да се експериментира с осветление, постановки, техника и начин на употребата и и какво ли още не?
Това е по-скоро към хората, които качват снимки там, а не към админите.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОГРАФИЯ
Автор: elmaduro   
Дата:   02-09-08 21:04

За всеки влак си има пътник , не виждам къде е пожара? Мен пък адски ме радва пича със шопените сламени човеци и делекопроводи, да не би да не се е трудил и той за да ги направи? Не разбра ли, че това е БГ? Тук вкусовете са различни, това е. [smilie25]
Колкото до пуснатия линк на Бони за снимките, лично за мен половината са боза, но пак е въпрос на вкус. Истината е, че БГ школата по фотография доста е поизкривила вкусовете на своите отрочета, ама това е друга тема, която не ми се започва. Щракай си и си прави кефа, хайде със здраве.



Публикацията е редактирана (02-09-08 21:10)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОГРАФИЯ
Автор: n1x0n   
Дата:   02-09-08 21:07

мисля, че фотографията трябва поне да се преименува.

Аз пък мисля, че фотографията трябва да бъде оставена на мира.

Сигурно са й пламнали ушите от многобройните мераклии да и казват каква да бъде, как да се прави и как да се казва.

Не се засягай... уважавам мнението ти, ама си сигурно десетия човек последния месец, дето избухва драматично тук с вижданията си по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОГРАФИЯ
Автор: ilcoin   
Дата:   02-09-08 21:09

Честно казано, не изчетох писанията дали повод на темата. Ама съм 100% сигурен, че по-времето на Ансел Адамс е имало разни дърти мрънкала дето са викали: "Ех, къде отиде истинската живопис! Тия фотографчии, нищо неучили, нищо неможещи, тръгнали с по една кутия и разни там плаки и ми снимат. Та то даже няма цвят! Ние с месеци се мъчим тука с боичките ...". Мога още доста да пиша в тоя дух. За щастие, никой не помни хората със старото мислене. Доста хора обаче знаят Ансел Адамс. Да се отричат технологиите само защото не можем да ги разберем, да работим с тях или да ги приемем е глупаво. Моля се един ден, като мина 50-така да приличам по-малко на вас. С най-топли чусвтва към господина, ама найстина сериозно го казвам!

Наздраве за фотошопа [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОГРАФИЯ
Автор: kolov   
Дата:   02-09-08 21:10

[shtrak] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОГРАФИЯ
Автор: boni   
Дата:   02-09-08 21:17

Фотографията не е само дебнене на момент. Фотографията не е само Бресон.(За Ансел Адамс хич не отварям дума, защото той е губел дни в обработка на един кадър и той казва, че заснемането му е 20%, а обработката 80%)Иначе трябва да отпишем жанрове като натюрморта, режисирания портрет, архитектурата и т.н.
В края на краищата - има репортажна фотография, която подобно на документалното кино отразява точно нещата и художествена фотография, в която подобно на художественото кино всичко е разрешено. И в която подобно на киното техническите средства се менят с годините. От рязане на макети до компютърно генериране на такива.
Така или иначе обработката е нещо, което се е правело десетки години преди да има какъвто и да е фотошоп. Независимо дали е правена в химическата лаборатория, чрез ефектни филтри завинтени на обектива, чрез изрязване и лепене или по друг начин.

Но Иван не ми отговори и не преброи това, за което го помолих в по-горния си пост:)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОТОГРАФИЯ
Автор: Ivan_moskov   
Дата:   02-09-08 21:34

boni, би трябвало да си разбрал/а че се обръщам към изкривяващите изразните средства на фотографията артисти. а колкото до снимките, то половината са пипани [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »