Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Абитуриентски бал - фотограф
Автор: 2.8   
Дата:   22-01-08 11:36

С интересен стил, излизащ от традиционните рамки на "сглобяване на албум с твърди корици от снимки" ;-)
Бургас, Немска езикова гимназия, съмнителното поколение '89-'90.
Някой би ли се наел? Или пък ако случайно сте търсили и намерили отговор на моя въпрос...? :-)
[beer] [shtrak]

 Re: Абитуриентски бал - фотограф
Автор: asahi   
Дата:   22-01-08 11:41

Абитуриентите не са готови да дават по 50 и нагоре лева за добър албум. Това ограничава изборът на фотографи до по-евтините и масови занаятчии.
 Re: Абитуриентски бал - фотограф
Автор: марк   
Дата:   22-01-08 11:51

Виждал съм в ресторантите как дават по 20-30 лева за снимки от фотографите вътре, за уточнение една снимка 13/18 струва 5 лева.
 Re: Абитуриентски бал - фотограф
Автор: 2.8   
Дата:   22-01-08 11:53

На моя бал албумът струваше 18 лв и съм много доволен. Фотографа обаче не мога да издиря. Мина доста време... ;-)
И все пак, предложения? А цената ще я мислим ;-)



Публикацията е редактирана (22-01-08 11:54)
 Re: Абитуриентски бал - фотограф
Автор: kalingo27   
Дата:   22-01-08 12:03

към asahi....asahi.......да продължа мисълта, а за една абитуриентска вечер са готови да дадат и до 500 лв.
Дааа, дори и за ,,стандартните'' албуми масовата цена е ниска 25-30 лв. Я да се замислят абитуриентите, че това вътре не са снимчици, това са портрети. Трябва да се има предвид, че портрета е от трудните жанрове! Фотографа е длъжен така да си свърши работата, че да извади от всяко лице и фигура, характерното, уникалното и то да излезе на показ.
В зависимост от готовността за плащане, могат да се намерят и достатъчно нетрадиционни решения.



Публикацията е редактирана (22-01-08 12:06)
 Re: Абитуриентски бал - фотограф
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   22-01-08 12:10

Der Preiss ist heiss.......Es hängt davon ab, was die Abiturienten bereit sind auszugeben.

Leider bin ich Sofia tätig.
Aber wen sie lust auf "etwas andeses" haben, kann ich entgeggenkommen....


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/mlno3850.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wyqq0908.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2008-01/emkq2814.JPG


http://212.36.3.59/site_pics/109/__1200963211_mimi2.jpg



това достатъчно различно и интересно ли им е[smilie18]

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie21] [smilie21] [smilie21]

 Re: Абитуриентски бал - фотограф
Автор: 2.8   
Дата:   22-01-08 12:12

Не толкова арт де, P_A_D_D_G [smilie18] [ezik]
 Re: Абитуриентски бал - фотограф
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   22-01-08 12:15

Що бе[smilie18] ай представи си ги по двойки така....дама и кавалер[smilie21] [smilie21]

За гаджета специална оферта с белезници[smilie18] [shtrak]
 Re: Абитуриентски бал - фотограф
Автор: CanoniO   
Дата:   22-01-08 12:16

Как не съм се сетил досега да си регистрирам един ник 1.0[smilie18] [smilie18] [smilie18] Да моря никонци.[smilie18] [smilie18]
 Re: Абитуриентски бал - фотограф
Автор: 2.8   
Дата:   22-01-08 12:18

CanoniO, хайде да те видим ;-)
P_A_D_D_G, интересно е, признавам, каквито са откачени, може и да се съгласят :-D
 Re: Абитуриентски бал - фотограф
Автор: mkaraveloff   
Дата:   22-01-08 15:07

сега ще се избият кой да ти снима бала [smile]
 Re: Абитуриентски бал - фотограф
Автор: elmaduro   
Дата:   22-01-08 15:13

(обмисля дали да поспами)
 Re: Абитуриентски бал - фотограф
Автор: bc   
Дата:   22-01-08 15:22

Аз като завършвах дадох към 50лв, защото уж щеше да е много хубав албум с качествени снимки на незнам си какъв принтер, с твърди корици и т.н. Връчиха ни някакви грозни книжки, в които дори имаше и грешки (от рода на грешно име към снимка). Много бях разочарована, но истината е, че не проучихме въпроса, а просто един съученик пробута фирмата на майка си, която ни прецака така. Фирмата, доколкото виждам на албума, се казва Space Vision, име на фотограф не пише.

 Re: Абитуриентски бал - фотограф
Автор: IChertov   
Дата:   22-01-08 15:43

P_A_D_D_G пробутва евтини номера...

а всъщност работи при някви си там немци...



Публикацията е редактирана (22-01-08 15:44)
 Re: Абитуриентски бал - фотограф
Автор: dd5   
Дата:   22-01-08 15:44

2,8 ,да попитам-какво получи като албум за 18 лв?Сериозно питам,защото само албума щогоде свестен е около 10-тина лева на едро[smile] Ако класа е от 25-30 човека + снимки на преподавателите +няколко общи снимки на цена минилаб/40бр х0,40лв/-още 16лв-без майсторлъка-не ми се вързва да много свестен и с нестандарно излъчване[smile] Не се бъзикам,само коментирам
 Re: Абитуриентски бал - фотограф
Автор: bc   
Дата:   22-01-08 16:11

dd5, не е невъзможно, а и не се знае кога е била тази цена. Преди 3 год на математическата също им беше 18-20лв албума и беше много готин. Пак с меки корици, но с оригинални снимки, покозващи нещо повече, а не просто портрет. Кой сниман с скейтборд, кой с фотоапарат, кой с касетофон.. Бяха го направили интересен наистина, пишеше по нещо повече за човека, каквото той си е измислил. На нашия (този за 50лв, пак преди 3 години) имаше по 4 снимки на страница, като към тях пишеше само името и телефон за контакт. Другата глупост беше, че се прави портретна, но малко по-нагласена снимка (поне усмихната), само на тези, които ще си купуват албума. На другите се прави паспортна сериозна снимка. Което седи малко странно сега... Иначе става дума за цял випуск - 4 класа по около 30 човека.
 Re: Абитуриентски бал - фотограф
Автор: asahi   
Дата:   22-01-08 16:19

Не става въпрос за 120 човека, а за толкова, колкото си купуват албума. 120 албума х 50лв. си е бая пара и никой няма да си претупа работата. Ако го може де.
 Re: Абитуриентски бал - фотограф
Автор: dd5   
Дата:   22-01-08 16:50

Асахи,120х50лв си е бая сериозна пара за такава работа.Абируриенски албуми не съм правил сигурно от 5 год.-не помня точно.Но последния който правих за 30лв представляваше:
Албум на Хофман с лепящи страници,със ситопечат на корицата
Снимки на абитуриентите 10/15+снимки на преподаватилите/всеки един беше сниман по няколко пъти и си избираше тази снимка на която най се харесва/+4 общи снимки 15/21 и 20/30.Стихотворения нямаше[smile]
Направих само на единия клас,защото другите предпочетоха албумче 10/15 с меки корици,по снимка на страница ,но за 18лв[smile] [smilie5]
Роля според мен играят и преподавателите-може би им дават по някой лев фотографите
 Re: Абитуриентски бал - фотограф
Автор: asahi   
Дата:   22-01-08 16:56

Бъди сигурен че не остават на сухо.
Организацията на заснимането сега е отвратително нещо. Младежите не ходят на училище, пият и се друсат денонощно. Последната им мисъл е да се съберат за снимки и да са във форма.

Колкото до оформлението - днешните технологии предлагат много варианти. Често гледам при мои клиенти да се печатат абитуриентски и ученически албуми. За съжаление качеството на предпечата и дизайна често е под всякаква критика. Личи си, че парите не стигат за да се наеме професионалист. Най-вероятно фотографа, жена му или дъщеря му цъкат на фотошопата и в КорелДроу някакви творения.
 Re: Абитуриентски бал - фотограф
Автор: dd5   
Дата:   22-01-08 17:16

Ей за това не ми се занимава-играчка много-пари малко[smile] А и няма да ги печатам на ДОКУ[smile] А другото знаем колко струва-вече албума става непродаваем[smilie5]
 Re: Абитуриентски бал - фотограф
Автор: kreten   
Дата:   22-01-08 18:13

Попадал съм на това

 Re: Абитуриентски бал - фотограф
Автор: dobria_starec   
Дата:   22-01-08 18:16

[smilie8] май ще сменям професията
 Re: Абитуриентски бал - фотограф
Автор: asahi   
Дата:   22-01-08 19:57

Банана Албум [smilie24]
Малко пиратски е неговия, ама се е постарал.
 Re: Абитуриентски бал - фотограф
Автор: 2.8   
Дата:   23-01-08 21:42

Ам, за 18 лв е точно като това, което описа dd5. Не е нищо особено - портретна фотография, с индивидуална атмосфера и излъчване ;-)
Снимките на сестра ми ще направя аз, обаче не ми се занимава с останалите келешчета (пушачи, наркомани и каквито още се сетиш), затова търся фотограф, който да поеме целия клас ;-)
Па ще видим. Благодаря ви за дискусията.
 Re: Абитуриентски бал - фотограф
Автор: NI   
Дата:   23-01-08 23:44

Аз им взимам между 15-30лв зависи какви са изискванията на хаборигените :) но за София!
аз ги снимам всеки по отделно , една обща , една на даскалото и една от деня на изпращането всеки както иска се снима ако иска сам ако иска с други около него! наполовина снимка наполовина поле за текст повечето не изгарят от желание за текст :)
Таз година в едно даскало им предложили 60-70лв за албум разбира се те са отказали нали се сещате , че това са си доста пари поне за мен са много!
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена