Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Мнение - CANON Powershot G9
Автор: asar   
Дата:   24-06-08 14:46

Какво е мнението Ви за CANON Powershot G9. Като се има пред вид малката матрица и 12-те мегапиксела, струва ли си да се купи този апарат? Може ли да се очаква нещо добро при ISO 400 и нагоре?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение - CANON Powershot G9
Автор: deathzone   
Дата:   24-06-08 14:52

Не разбира се. За тези пари толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение - CANON Powershot G9
Автор: djfroggy   
Дата:   24-06-08 15:03

Доста прилично де държи и на 1600исо.Прилично за сапунер,разбира се.Снимки на 1600исо са използваеми ичудесно печатаеми до 20х30.Апарата е чудесен,но струва ми се малко скъп за сапунерка,макар и хубава.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение - CANON Powershot G9
Автор: PolarBear   
Дата:   24-06-08 15:56

Разгледай https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=851125&t=823561&phorum_uriauth=#reply_851125

Съжалявам, линковете не работят пак.



Публикацията е редактирана (24-06-08 15:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение - CANON Powershot G9
Автор: Ivan_A   
Дата:   24-06-08 16:56

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=851125&t=823561&phorum_uriauth=reply_851125


За да е активен линк, не трябва да има знак "#" - скоро го разбрах. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение - CANON Powershot G9
Автор: PolarBear   
Дата:   24-06-08 17:37

Благодаря. Сега и аз разбрах. [smilie24]

Остава да го разбере и сисадмина.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение - CANON Powershot G9
Автор: denyo   
Дата:   24-06-08 23:02

"Като се има пред вид малката матрица и 12-те мегапиксела" asar, интуицията не те лъже. Виждал съм снимки от G9, шума и на най-ниското ISO е ясно забележим. Иначе като идея и изпълнение апарата е добър. Но с този шум...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение - CANON Powershot G9
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   24-06-08 23:21

апарата е превъзходен, има много плюсове, няма да ги изброявам. ще ти кажа единствения сериозен минус на апарата - с времето матрицата прашасва - на година поне едно чистене те чака. то струва 80 лв при зентекс. аз моя го минах и сега е като момина сълза.

Вграденият ND филтър ми върши прекрасна работа за slow motion кадри, както и при пейзажи с рязък контраст [smilie24]

аз от него рядко качвам снимки, но ето ти една, след малко ще кача още една:


http://www.all4mypics.com/albums/userpics/10001/smok_0536.jpg


съвсем лека обработка, имам и роу, ама не ми се занимава.

http://www.all4smartphone.com/personal/pics/IMG_0193.jpg


Unsharp mask, 55% sat.

http://www.all4smartphone.com/personal/pics/IMG_0105.jpg


levels, unsh.m, 10%sat (малко има пикове по облаците, но то е заради левълите, ако си поиграеш внимателно няма да има никакви пикове.)

http://www.all4smartphone.com/personal/pics/IMG_0836.jpg





Публикацията е редактирана (24-06-08 23:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение - CANON Powershot G9
Автор: cade   
Дата:   24-06-08 23:43

Ivan_A написа:

> https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=851125&t=823561&phorum_uriauth=reply_851125

>
> За да е активен линк, не трябва да има знак "#" - скоро го
> разбрах. [smilie24]
>

а "#" си е в HTML стандарта още 1991 [smilie23]

а иначе за G9 и аз съм за [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение - CANON Powershot G9
Автор: denyo   
Дата:   26-06-08 00:08

ShotlandetsaWildlife, евала за кадрите, шапка ти свалям. Дай някой кроп на 100%, че тези линкове сочат към 0.7 Mpx снимки.

ЕДИТ: апаратчето беше 12 Mpx или греша?



Публикацията е редактирана (26-06-08 00:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение - CANON Powershot G9
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   26-06-08 19:01

12MP е. ще видя някой кадър да ти пратя на фул резолюция, но се съмнявам някога да ти се налага да кропиш на 100% - от тази гледна точка е безсмислено да се гледат кадрите като при DSLR-ите. иначе макротата и на 100% вървят но не е там работата.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение - CANON Powershot G9
Автор: Стоев   
Дата:   31-08-08 00:08

[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение - CANON Powershot G9
Автор: emoxide   
Дата:   31-08-08 00:33

Я погледни как ти се струва цената на този сайт - www.japanka.com
Аз имам такъв G9 , честно казано ако не боравиш изключително с ръчните настройки не разчитай на това просто да си цъкаш на автоматичният режим или на сцените - изключително слабо представяне на тъмно. Ако търсиш нещо от рода на насочваш и снемаш просто не е за теб по-добре вземи Powershot A590 IS. Качеството на заснимане при 100% кроп е същото, но на 8Мп. Или пък най новият CANON PowerShot SX110 IS обещава да е дъбър [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение - CANON Powershot G9
Автор: vladod   
Дата:   31-08-08 01:09

CANON Powershot G9 е супер апаратче!
Можеш да си щракаш спокойно и на автоматика, а може и да си ползваш много ръчни настройки, ако си по-напреднал.
С този апарат ще си напълно актуален за следващите поне 5 години - няма какво да излезе повече, дето да ти потрябва, освен ако ще си мериш пикселите с някой [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение - CANON Powershot G9
Автор: miton   
Дата:   31-08-08 01:14

Сапунерка с хубава оптика и безумно много мегапиксели за такава микроскопична матричка....шум има и на исо 80....ама за снимки за спомен става, особено ако е светло, за исо над 100 забрави ако печаташ над 10/15см. Видеорежима е добър, но глупаво са му махнали зума по време на запис.
Стабилизацията наистина работи, динамиката е приемлива,ергономията е горе долу сносна, ама аз съм с огромни ръце и не мога добре да преценя,жипега му е добър за апарат от този клас, но аз снимам само в роу,
ако беше 4-5 мп. щеше да е доста добре, ама слабоумната пикселомания е заразила и КАНОН....
имам го отскоро, ако те интересува нещо конкретно пиши ми да ти помогна ако мога.
В този клас няма конкуренция според мен.



Публикацията е редактирана (31-08-08 01:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение - CANON Powershot G9
Автор: cade   
Дата:   31-08-08 01:46

PolarBear написа:

> Благодаря. Сега и аз разбрах. [smilie24]
>
> Остава да го разбере и сисадмина.

след близо 20 години HTML и links... [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение - CANON Powershot G9
Автор: rlk   
Дата:   31-08-08 07:47

Имах апарата 20 дена и го върнах! Като боравене, настройки, дизайн и по принцип всичко в него ми харесваше(много даже) с изключение на това, че снимките са зле! Като се казва че е шумна картинката имай предвид много шумна (на всякакво ИСО). Освен това е спрян от производство за по-малко от година след излизането му на пазара, скъп (имай на ум - много скъп), ходих в четири магазина да разпитвам и определено никак не се избиваха да го купуват. Лично аз го дебнах почти два месеца за да го взема в крайна сметка на 410$ и го изтраях само три седмици. Апаратчето е чудесно наистина, но ще се разочароваш като видиш резултата. Лично мнение(!) е че смениха на бързо поради явните недостатъци и аз ще очаквам с нетърпение новия модел от G серията.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение - CANON Powershot G9
Автор: Svsvet   
Дата:   31-08-08 10:48

Много скъп апарат за това, което предлага!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение - CANON Powershot G9
Автор: asahi   
Дата:   31-08-08 10:56

На разпечатки шумът не се вижда толкова. Ако ще снимаме за да се взираме в мониторите определено сапунерките не са нашите фотоапарати.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение - CANON Powershot G9
Автор: sirkhann   
Дата:   31-08-08 11:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение - CANON Powershot G9
Автор: danny_falin   
Дата:   31-08-08 20:49

много тъпо от страна на канон, за ултрасапуните ясно, гонят клиенти (неразбиращите) с мегапиксели

но г серията се яде уж от хора дето повечко разбират и е с претенции за качество както на корпуса така и на картинката
за чии им беше да набият тея 12 мп не си обяснявам
по добре да бяха купили матрички на фуджи 6мп за тая оптика и това тяло

определено е прекалено скъп за това което предлага, освен ако не си го взимаш за чупене на орехи, за това е идеален

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение - CANON Powershot G9
Автор: emoxide   
Дата:   31-08-08 23:20

Ама вие какво очаквате толкова от един "преоблечен" Powershot А650 IS ?
Да не говорим че за половин година на моя конкретно екземпляр G9 му изгоряха 2 пиксела от матрицата [smilie23] [smilie2] [smilie19]
Язък, че на дъното му пише: Made in Japan



Публикацията е редактирана (31-08-08 23:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение - CANON Powershot G9
Автор: Fru   
Дата:   01-09-08 07:35

Моето мнение.
Разгледах апарата на живо. Гледайки цената му си помислих "е сега вече Канон се изхвърлиха сериозно" Такава цена за сапунерка... хмм Та то цената му граничи с тази на ентри дслр-ите.
На външен вид изглежда доста стегнат и здрав. За снимките които прави нямам впечатления. От това което показа колегата по-горе виждам добри резултати НО!
Такава цена ( цената е просто космическа )за "сапунер" е просто преклаено...каквито и екстри да има.
Според мен плюасовете и минусите.

- цена
- явно е доста шумен
- излишно много неизползваеми пикслели на малка матрица ( а те правят цена )
- няма възможност за ъпгрейд в бъдеще.

+ здрава и стегнат машина с доста опции за ръчни настройки
+ добра оптика ( според мен )
+ RAW

Съвет ; добави още малко пари и си вземи ентри дслр с китов обектив като за начало. Инвестицията си струва освен ако не си решил да снимаш основно семейните събирания. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение - CANON Powershot G9
Автор: Fru   
Дата:   01-09-08 07:45

Грешка !
Канон не просто са се "изхвърлили" .. те са се "изпразнили" върху потребителя с Джи9. [smilie10]

Имам впечатления от предните Джи-та и то добри впечатления. Но този най-нов представител е за "неразбиращи нищо готови да ръсят пари безсмислено" хора.
[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение - CANON Powershot G9
Автор: asar   
Дата:   01-09-08 08:13

Благодаря на всички за мнението Ви.

Аз разрешип въпроса по най-перфектен начин. Купих на старо CANON G5. Много рязък обектив, добро качество на снимките, шум, който прави снимката да прилича на филм. Апаратът е особено добър за черно-бяла street photography. Размера от 5 МП са напълно достатъчни за печат на А4.

В портфолиото ми има някои снимки, направени с CANON G5. Поздрави ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »