Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля, препоръчайте ми монитор
Автор: Amigo   
Дата:   24-08-08 12:18

Тази сутрин мониторът изведнъж "посиня" и потъмня и едва виждам какво става на него. Не занм дали се скапа самият монитор - един Самсунг SyncMaster 959F на няколко години, или пък е възможно някакъв вирус да е, но май е време да го сменям. Бихте ли препоръчали нещо до 600 лв. макс, подходящо за обработване на снимки - CRT или TFT, поне 19 инча. [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми монитор
Автор: GenaDP   
Дата:   24-08-08 12:35

Читаво ЦРТ на старо. Може и ЛЦД на старо - пак читаво...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми монитор
Автор: photostoykov   
Дата:   24-08-08 12:37

Здравей "приятел"-ю, ако имаш доверие на употребяваната техника, ще можеш даже за 150 лв. да се сдобиеш със CRT монитор 21-22 инча с тръба Trinitron или Daemontron на известен производител. За 600 лв. едва ли ще намериш LCD от професионалния клас на Eizo или NEC! Доста ходене по магазините (складовете) за употребявана техника те чака, за да попаднеш на прилично предложение на LCD с PVA или MVA матрица. Успех![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми монитор
Автор: Amigo   
Дата:   24-08-08 12:42

Благодаря, но нямам време да ходя по складове и да търся употребявана техника пък и не съм фен на техниката втора ръка, та ако за някакви нови модели имате впечатления, казвайте [thankyou] [thankyou] [thankyou] Ясно е, че толкова пари не могжа да очаквам нещо супер, но колкото може...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми монитор
Автор: aeobs   
Дата:   24-08-08 12:44

След ЦРТ-то, ЛСД за 600лв. няма да можеш да го понасяш.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми монитор
Автор: mad_rad   
Дата:   24-08-08 12:47

Добави още 200 кинта и търси ЕИЗО S1931/1932. Аз съм с 1931 - мога да кажа само, че е невероятен монитор! За фотообработка за мен е перфектен... За любителска работа е идеален - даже при мен не е калибриран, а скоро печатах доста и не забелязах никакви видими отклонения... Заслужава си! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми монитор
Автор: Amigo   
Дата:   24-08-08 12:53

mad_rad [thankyou] [thankyou] ще го имам предвид, макар че финансово ми е малко нанагорно

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   24-08-08 13:00

Има един НЕК, който го хвалеха... около 6-700 кинта нов. Трябва да питам какъв му е моделът.
Мисля точно такъв да взимам, или евентуално ЕИЗО-то за което говори мад_рад.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   24-08-08 13:08

ALBIREO написа:

> Има един НЕК, който го хвалеха... около 6-700 кинта нов. Трябва
> да питам какъв му е моделът.
> Мисля точно такъв да взимам, или евентуално ЕИЗО-то за което
> говори мад_рад.



ок, пусни инфо като разбереш [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми монитор
Автор: darksorrow   
Дата:   24-08-08 13:13

a има ли още някое място, където да се продават нови ЦРТта от висок клас? поне 20 инча ме интересуват мен лично?



Публикацията е редактирана (24-08-08 13:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми монитор
Автор: ALBIREO   
Дата:   24-08-08 13:21

NEC MultiSync LCD 1970NX

Ето го в Бъ & Хъ:
http://www.bhphotovideo.com/c/product/517446-REG/NEC_LCD1970NX_BK_2_MultiSync_LCD1970NX_BK_2_19_LCD....



Но сега видях, че резолюцията му е само 1280 х 1024, което на мен ми идва малко малко [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми монитор
Автор: Amigo   
Дата:   24-08-08 13:59

ALBIREO, за какво ти е по-висока резолюция? [smilie11] моят вигани си стои на 1024 на 768 [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми монитор
Автор: Amigo   
Дата:   24-08-08 17:41

Добре де, ама гледам, че има има ейзо с еднакъв номер, пък с различни букви след това - по какво се различават [smilie11] [smilie11] например S1931SA и S1931SH


И за този 1932 ли става дума: Eizo FlexScan S1932SE-BK



И ако реша да взема НЕК-а или ЕЙЗО-то от коя фирма/магазин препоръчвате? [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, препоръчайте ми монитор
Автор: mad_rad   
Дата:   24-08-08 18:28

И аз съм малко объркан с тези букви да ти кажа за ЕЙЗО-то... [smilie5] Моето го взех преди повече от година и половина от "Вуду компютърс" При моето е S1931SH - да не би има някаква разлика в стойките или пък в цвета... [smilie8] Иначе за времето дето го ползвам съм му навъртял 6420 часа... [smilie18] [smilie18] [smilie18] Бая висене е падало пред него... Безупречни мониторчета са...! Тук да се произнесат по-компетентните юзери относно разликите... [smilie8]



Публикацията е редактирана (24-08-08 18:30)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »