Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 сканиране на цветен негатив...
Автор: bobbyfuego   
Дата:   18-08-08 16:50

Здравейте, имам следния проблем:
снимам основно на филм и много се забавлявам с това. преди няколко месеца се сдобих и с така мечтания скенер. Проблемът ми се състои в това, че не мога много убедително да накарам сканиращия софтуер да изкара невероятните страхотни цветове и детайли от филм с по-съвеременна емулсия. Имам предвид, че когато сканирам филм, който фигурира базата от филмови профили на сканиращия софтуер, ползвам силвърфаст и вюскан, се получва наистина брилянтен резултат само с леко пипване. Изкарах страхотни цветове и детайли дори и от един доста изтекъл филм polaroid 100 hd, който си купих за 50 стотинки преди известно време, но когато сложа съвсем пресен и добре проявен фиджифилм суперия например (който го нямам като цветен прифил) гледай к'во става. Колкото и да си играя все не се полоучава задоволително. признавам, нямам много опит в сканираното, затова се допитвам до имащите такъв. Как да си изградя/създам сам профил на съответния филм. Най прецизно би било да може да си "нагласяш" скенера спрямо всеки нов филм, защото така или иначе никога няма да имаш два еднакво проявени филма, особено в БГ.

Много ще съм благодарен ако някой ме посъветва/насочи дори и къде или какво да чета, макар че четенето си го има, на мен практически съвет ми тябва [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: сканиране на цветен негатив...
Автор: El_Fuego   
Дата:   18-08-08 17:21

Боби, за VueScan можеш да си свалиш VueScan User's Guide (pdf) . На стр. 24 в раздела Film Profiling with IT8 Targets е описана процедурата.

Виж и на стр. 21 раздела Advanced Workflow Suggestions.



Публикацията е редактирана (18-08-08 17:27)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »