Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помогнете при print
Автор: anastas   
Дата:   03-08-08 20:18

Днес имах задачата да принтирам снимка с размери 21х15,7 см ,която не можах да реша!Помогнете за софтуер с който мога да принтирам снимки на които да определям размерите на копието когато са нестандартни и по - малки от А4 .До сега съм използвал софтуера на принтера epson r285 с името easy photo print той има опция за промяна на размера на копието ,който е означен в проценти ,но не работи точно.Опитах и принт през фотошоп cs3 там мога да задавам размерите в милиметри но не мога да печатам от ръб до ръб на хартията и винаги остава бяла рамка.ПОмогнете с програмка с която да мога да принтирам като определям точно размерите на копието в милиметри и да може да принтира от ръб до ръб на хартията![smilie11] [smilie10] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете при print
Автор: Leitz   
Дата:   03-08-08 21:13

Имаш хартия 21х15,7 см. и искаш да я изкопираш без бяло поле, така ли да се разбира ?


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете при print
Автор: GenaDP   
Дата:   03-08-08 21:21

А принтера ти може ли да печата без бели полета?

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете при print
Автор: anastas   
Дата:   03-08-08 21:56

Принтера ми може да печата без бели полета,а аз искам да отпечатам снимката на фотохартия формат А4 като изпълня цялата и част по широчината на вертикален лист 210мм а по височина да се изпълнят само 157мм.
[smilie11] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете при print
Автор: GenaDP   
Дата:   03-08-08 22:01

И кво ти пречи тогава? Туй е функция на принтера, не на програмата, през която печаташ...

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете при print
Автор: 3df   
Дата:   03-08-08 22:07

ми аз си печатам през Корел и си нямам проблеми.
Вкарвам си изображението в А4 лист и по йглите си го изтеглям, колкото си искам - и в см. и в мм. Никакви проблеми.
Само трябва да имаш Корел.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете при print
Автор: anastas   
Дата:   03-08-08 22:20

Гена помагай знам че знаеш.Аз не знам как да го постигна.В програмата имам опция да отпечатам снимката на цял лист А4 или да отпечатам някоко снимки с или без бели полета но не мога да определям големината на капията,мога също да отпечатам една снимка като я намалям от цял лист от А4 в %но те не са точни.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете при print
Автор: GenaDP   
Дата:   03-08-08 22:47

Ми направи си картинката в размер какъвто ти трябва, дай на програмата 100% и печатай...

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете при print
Автор: Alex-dan   
Дата:   04-08-08 12:22

Пробвай през форошоп, на Image Size можеш да дадеш размер за печат. Можеш да дадеш размер на листа в опциите когато ти се появи прозореца за печатане... До колкото разбирам ти трябва А5 размер /половин а4/, има го готов в драйверите на повечето принтери, но трябва да срежеш листа на две... Ако дадеш просто "принт" и зададеш А4 ще ти я отпечата в средата на листа и можеш да я изрежеш без бели полета :))

П.С. Аз печатам с Канон 9000Про, има също Easy Print програмка, която прави това автоматично - зареждам две снимки и ги прави в двете половини на А4. Когато искам да е само едната половина пълна, зареждам бял фон и другата снимка и се получава автоматично :)



Публикацията е редактирана (04-08-08 12:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете при print
Автор: bobihot   
Дата:   04-08-08 13:20

Може да има опция Cutter- показва колко отстрани да остане за изрязване. Ако я има намаля р-ра за печат с нея и не стига до края. Нещо като допълнение на маргинсите- те 0 ли са ти? При мен не ми дава да ги бутам и са около 1 см.
Пробвай с АЦДСее или ирфан ву

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете при print
Автор: Atrox   
Дата:   04-08-08 15:22

Принтера ти може да е с пуснати Borders, ако не се лъжа така се казваше, разгледай си настройките и го спри ако е пуснато.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете при print
Автор: anastas   
Дата:   06-08-08 17:35

Поради авария на БТК [smilie23] 2 дена бях без нет и затова малко късно но искам да благодаря на съфорумците 3df,bobihot,Atrox които ми помогнаха да реша проблема си.Проблема се състоеше в това,че програмата,с която работих до сега Easy Photo print изобщо не се интересуваше какво съм въвел в полето Document size на прозореца imege size при обработката на снимката във фотошоп.С програмата ,която предложи bobihot IrfanView нещата се оправиха.А след като изключих Borders както предложи Atrox вече мога да печатам от ръб до ръб.Благодаря![beer] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »