Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Диа Агфа и Ефке?
Автор: caro-anton   
Дата:   01-08-08 21:23

Някой да е снимал на диа Агфа или да е правил опити с КВ 25 да го проявява като диапозитив?

Отговори на това съобщение
 Re: Диа Агфа и Ефке?
Автор: volokin   
Дата:   01-08-08 23:38

имам снимки от АГФА Скала 200 проявен като диапозитив, мога и да ти пусна тук, но няма да го рзличиш, тябва да го видиш на стената.

Не намирам смисъл в чернобелите диапозитиви, не си хаби парите снимай си както досега. Чернобял диапозитив не ми стои добре.
Ей сега ти пускам снимки, ама както казах тук на екрана диа или негатив е все тая...[beer] [beer] [beer] [beer]

Айде идвай насам да направим телеметрична среща [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Диа Агфа и Ефке?
Автор: volokin   
Дата:   02-08-08 00:01

ето две картинки от Агфа Скала 200:


http://photo-zona.net/images/user3586/album10060/large/1200003271_zgsy3657_Scala5.jpg




http://photo-zona.net/images/user3586/album10060/large/1200003270_iniq3938_SCALA2.jpg




а ето ти едно сравнение с Акрос (негатив)


http://photo-zona.net/images/user3586/album12514/large/1212684786_uybc8175_Kitajskata-stena.jpg




[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Диа Агфа и Ефке?
Автор: caro-anton   
Дата:   02-08-08 07:14

за цветната агфа питах - има една такава, която сега се прави от Агфафото.

Разликите между негативите и диапозитивите, които си сложил, не бихме ли могли да отдадем и на различната плътност на филмите? И на това, че все пак са сканирани и все пак негатив уж по-лесно се сканира?
Много странно ми изглеждат диапозитивите, които си сложил. Ти и друг път си давал примери с тази агфа, така или иначе така ми изглеждат. Не мога да дефинирам кое е странното - има като че ли някакво ретро излъчване, но и липса на сиви полутонове, малко като че ли снимката е гола.
Това е моето мнение на 100% непрофесионалист и любител. Надявам се да не те засегна нещо.
Акросчето изглежда по-свежо - на монитора. Иначе на живо сигурно разликите са огромни.
Аз снимам на диапозитив, защото и без това снимам с 8 мм кинокамера и имам химикалите под ръка. Отделно, кинолентата е също Фома, както и диапозитивите ми. Така че си играя, пробвам и гледам. Тренировки.
Мисля да подпукам един Кодак черно-бял диапозитив, но ми идва скъп за игра. В смисъл - на цената на цветния Е64Т.
И мисля да пробвам да изкарам от диапозитив снимки директно - ще ги проявявам и тях като диапозитиви, може да стане. Естествено, не на сериозно.



Публикацията е редактирана (02-08-08 09:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Диа Агфа и Ефке?
Автор: volokin   
Дата:   02-08-08 10:56

"има като че ли някакво ретро излъчване, но и липса на сиви полутонове"

Да точно това е разликата, първо не е проявяван от мен а в лаборатория, но и да не беше така, не мисля, че АГФА-та може да се мери на Фуджито.


А въпросът ти "диа АГфа или Ефке" ме подведе. Ефке ги познавам с чернобели филми, а АГфа останаха единствени с чернобял диапозитив.

АГФА диапозитив никога не съм обичал. ЕФКЕ даже не съм виждал.

Фуджи имат евтини и много добри диапозитиви Sensia 100/200/400 [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Диа Агфа и Ефке?
Автор: caro-anton   
Дата:   02-08-08 23:06

Фома също правят чист диапозитив.
Илфорд имат 2 филма, които могат да се проявяват като диапозитиви - така казват от Илфорд, имат и рецепти.
Кодак имат няколко филма, които стават за диапозитиви. Пак с оригинални рецепти от Кодак.
Ефке са негативи, но мисля, че все някой от тях ще става за диапозитив.
Днес научих, че Ролей Р3 също става за диапозитив. Но от Ролей само споменават това, не дават точна рецепта - казват - ние ви препоръчваме и така да го проявявате. Ще имате чудни резултати.
Със сигурност има още филми, които са подходящи за черно-бели диапозитиви, за които не зная понастоящем.

На Фуджи Сенсиите от по 3 евро са ми единствените фуджита, които купувам, без да се замисля. За другите им филми изпадам в медитация, поради цената.



Публикацията е редактирана (02-08-08 23:36)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »