Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Pentax K200 - 660$
Автор: Dodo1987   
Дата:   03-08-08 01:31

Здравейте приятели.
Искам малко мнение от Вас компетентните.
Аз съм в USA и се каня да си взема апарат. До сега съм се спрял на NIKON D40 с два обектива или D60 с един или Pentax K200 с китов 18 - 55 мм. Цената на 3-те е около 650 - 700$.

Аз до сега имам симпатий към Pentax K200, защото всичко което чета до сега за него е много по добър от другите два.
Помогнете ми в избора и ми кажете какво мислите ще е най добрата сделка.
Аз сега тепърва се захващам с фотография и това ще ми е първия по висок клас апарат.
Благодаря Ви!

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200 - 660$
Автор: doca   
Дата:   03-08-08 05:08

Пентакса е перспективно нискобюджетно решение.
Ето ти едно ревю на този апарат.
Но, рано или късно ще стигнеш до Никон, но не и D40
ТОВА е твоят апарат.



Публикацията е редактирана (03-08-08 05:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200 - 660$
Автор: apollo   
Дата:   03-08-08 08:50

Хе хе хе и с какво Д60 е по добър от Д40... с по-високата си цена ли [smilie18]

Иначе съм съгласен че човек рано или късно стига до една от двете големи марки [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200 - 660$
Автор: doca   
Дата:   03-08-08 09:17

От ТУК може да сравнявате характеристиките на камерките.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200 - 660$
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   03-08-08 10:23

Малко странна тема...

Чак пък Pentax K200 да е много по-добър от Никоните (!?) ...

Пък и чак всеки рано или късно да стига до Никон (!??!?!?) ... Някой сигурно ще предпочетат Канон, други Сони/Минолта и т.н. ...

Пък и да твърдиш, че Д60 не е по-добър от Д40 (?) ...

Всичко това малко на шега ми прилича ...

Додо, вместо да сравняваш само Никони, щото са "единствени и незаменими" хвърли един поглед и на това:

1000Д/450Д/Д40/Д60/К200

всичко това в случай, че си се ориентирал към ниския ценови клас и към DSLR задължително - това трябва сам да си прецениш.



Публикацията е редактирана (03-08-08 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200 - 660$
Автор: pifakiz   
Дата:   03-08-08 10:35

От всички изброени /сравнението в горния пост/, бих взел Canon 450D!
Но цената със сигурност ще надвиши 600, 700$!!!

Ако сравним само Nikon D60 /за D40 не става и дума/ с Pentax K200D - Пентакса ще е моя избор!!!

Много ми е интересно и на мен, защо D60 е по-слабо оценен, в сравнение с D40x:

Nikon D60 - http://www.trustedreviews.com/digital-cameras/review/2008/02/28/Nikon-D60-Digital-SLR/p1


Nikon D40x - http://www.trustedreviews.com/digital-cameras/review/2007/04/18/Nikon-D40x/p1


Може би действително D40x е по-добър!
А навсякъде чета, че по-добрия избор е, вместо D40x, да се вземе D40!!!Заради по-малкия брой пиксели, по-добрата цена, незначителните разлики с D40 и т.н.!

Така излиза, че действително D60 не превъзхожда по нищо D40, което е малко нелогично и странно!Все пак е по-висок клас!!!

Поздрави[beer]



Публикацията е редактирана (03-08-08 10:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200 - 660$
Автор: prism   
Дата:   03-08-08 11:59

D60 е безумен апарат, почти нищо не е надградено над D40x, няма мотор (демек забравяш за немалка част от никонската оптика), шуми все едно е на 4/3 и струва повече пари. К200 е по-добрият вариант - ако толкова ти се мисли как след 3 години ще ставаш "сИриозен" и ще ти трябва К или Н - D80 или 450D са за теб. За по-малко пари - Д40 (пак е куц като Д60, но поне не е толкова скъп) или 1000Д (който си е 400Дъ с live view) на Канон. Според мен, обаче, Пентакс ще ти даде достатъчно.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200 - 660$
Автор: jivkojj   
Дата:   03-08-08 12:17

pifakiz как реши че Д60 е по-висок клас от Д40 [smilie11]
Най малкото Д40 също има основателни предимства пред Д60 - размера на пиксела, по-висока скорост на синхронизация, по-ниската цена.
Просто не виждам кое би ме накарало да предпочета д40 пред д60.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200 - 660$
Автор: charlyb   
Дата:   03-08-08 12:26

Не мога да разбера защо заблуждавате човека. Той е задал конкретен въпрос, който има конкретен отговор. И той е - Пентакса.
Всичко останало е чешене на езици.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200 - 660$
Автор: maistorov   
Дата:   03-08-08 13:10

1000Д или К200 ;)аз сам за к200

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200 - 660$
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-08-08 13:31

d60 [smilie24] Се пак ставаш никонец [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200 - 660$
Автор: darksorrow   
Дата:   03-08-08 13:42

ей точно заради тоя начин на мислене хората си купуват импотентни пластмасарки и се чудят какво се случва, нали уж са никонци, примерно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200 - 660$
Автор: pifakiz   
Дата:   03-08-08 13:50

Pentax K200D - [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200 - 660$
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-08-08 13:54

darksorrow имам в предвид обективи и след година може да го смени [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200 - 660$
Автор: danielstamatov   
Дата:   03-08-08 14:01

Какво означава, "след 3 години ставаш сериозен и ти трябва или К или H"? Искаш да ми кажеш, че можеш да изтискаш всичко от апарат, като к20 примерно и ще ти отеснее, и "непременно" ще трябва да го замениш с нещо като д300, така ли?

Това може да ме кара само да се смея, много малко са хората (любителите), които могат да кажат с право, че вече са изстискали всичко от дадена машина, била тя и д40 дори. Определенно инвестицията в Пентакс няма да е за 3 години, винаги ще има тяло което да ти върши работа. Всичко останало е позьорщина и маркетингови глупости.

Видял някой си, че по филмите снимат с Никон, а на стадиона с Канон и айдее, само това ще ми свърши работа, щото еди-кое-си ПРО така каза...
[smilie23] [smilie23] [smilie23]
Смях, смях... явно жълтите надписи по ремъците и мегапискелите продават днес...

Аз снимам със сапунерка и си давам ясната сметка, че още не ми е достатъчно грамотно снимането, че да си взема дслр, а тук ми говорят, как няма друга ситема, освен "ония двете", дето да не те спъва.



Публикацията е редактирана (03-08-08 14:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200 - 660$
Автор: pifakiz   
Дата:   03-08-08 14:07

Абе то каквото завършва на ...on, все е стока! [smilie5]
Това, че е супер орязано от всякъде, нищо не значи!Нали си казваш - аз снимам с ...on!Това те успокоява!!![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200 - 660$
Автор: nishtiya   
Дата:   03-08-08 14:15

pifakiz , то и Пентакон така завършва.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200 - 660$
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   03-08-08 14:25

Май някой си говорят перманентно така просто наизуст и общо ...

Аз лично снимам с Канон, тъй че не съм пристрастен нито към Никон нито към Пентакс в случая. Хайде да вземем да говорим конкретно и реално, а? Например да ми обясни някой какво е чак път толкова голямото предимство на ТОЗИ (иначе наистина доста симпатичен наистина) Пентакс пред толкова обругания тук Д60??? Хайде обяснете ми защо точно пък Д60 е "импотентна пластмасарка" в сравнение с К200? Пък и с останалите.
Д60 е "импотентна пластмасарка", защото е от пластмаса, а пък трицифрените канони (с какъвто и аз самия снимам между другото), както и К100 и К200 са изработени от титаниева сплав, закалена при специални условия, нали?
Аз лично се сещам за няколко предимства на К200 пред Д60, но нито едно от тях не е чак такова, че да бъде наричано Никончето "импотентно". Да не говорим пък, че аналогично се сещам за няколко предимства на Д60 пред К200.

С това, разбира се не казвам "Д60 е перфектния избор" ... Самият аз снимам с друга марка, нали? Обаче пък да се говорят безотговорно глупости когато някой пита за съвет и се надява на смислени отговори (и не дай си боже е склонен да вярва на хората тук) е повече от зле [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200 - 660$
Автор: darksorrow   
Дата:   03-08-08 14:39

HSGeorgiev, бЕгай се снимай.

опа, чакай, верно, че д60 няа АФ мотор, ще почакам отстрани, че то с това визьорче... [smilie18] [beer]



Публикацията е редактирана (03-08-08 14:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200 - 660$
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   03-08-08 15:12

darksorrow,

Няма никакъв начин да се снимам с Д60, просто защото нямам такъв. Никакъв Никон нямам. Пък и не бих си взел. Просто използвам друга система.Това че се опитвам да защитя малкото Никонче не е защото съм притежател на такова или фен на марката. Аман от този начин на разсъждения тук [smilie23]

Относно обективите (мотора в тялото) - ти май си сигурен, че човек който си купи едно от възможно най-евтините тела на пазара в момента ще е точно този, който веднага след това ще си купи поне 10 различни обектива (и в случая с Никон и в случая с Пентакс?). Хиляди пъти съм чел тук да обвиняват Пентакс че няма достатъчно добри обективи и когато се навлезе в подробности излиза че едва ли не е нормално всеки собственик на огледално рефлексен апарат да си вземе оптика за поне 10 хиляди. Е, вижда се че някой пък може да защитава Пентакс срещу Никон по сходен начин...

Относно визьора - смятам, че визьора на Д60 е не по лош, да не говорим пък за забележимо по-лош от визьрите на трицифрените канони, К100 и К200 и малките Олита - да кажа всички, които са не са с пентапризма а с огледало.

Ако тръгнем да сравняваме сериозно, обаче, не е толкова нормално да се пропускат наистина сериозни факти.
Например това, че процесорът и софтуерът на Д60 е много сходен с този на Д300. А пък той определено направи фурор.
Не можете да ме убедите, също така, че Д60 шуби повече от К200. Тук приказката за маромота, май ...
И да не продължавам нататък. Вие като искате си заплювайте марки и оплювайте останалите.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200 - 660$
Автор: darksorrow   
Дата:   03-08-08 15:18

няма да навлизам в спор, просто защото почти съм се отказал вече.

само съм длъжен да уточня, че:

с д60, освен моторизиран китак, човек решава нещо твърдо, светло и еффтин -> никкор 50/1.8, да речем. и какво се случва, той става МФ? кофти тръпка... такива обективи - бол.

ако ще караме на китак само, пак Пентакс е по-добре, щото за мен лично китът е по-читав. въпрос на вкус :)

всички визьори са кофти на тия ентрита, от това, което съм виждал, пентакските са общо-взето - читавички. и ги споменах само във връзка с горното - липсата на АФ, тогава визьорът става важен.

всеки да защитава каквото си иска, аз няма да се занимавам по простата причина, че не ми пука :)

виж, биричката е добра идея [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200 - 660$
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   03-08-08 16:25

Относно това, на кой за какво му пука - Нито Никон нито Пентакс са моята система. Така че защо пък на мен да ми пука [smile]
И въпреки че снимам с Канон много неща в Никон, но и в Пентакс ми харесват.

Та спорът НЕ беше за това, дали ограничения кръг обективи с AF за Д60 спрямо достъпния въобще за К200 кръг качествени обективи е недостатък, съизмерим с определено по-добрия процесор и софтуер на Д60 (същия като на Д300) спрямо този на К200.

Спорът по-скоро беше дали наистина К200 е толкова, ама чааааааааак толкова ( [smilie10] ) по-добър от Д60, че при сравнение между Д60 и К200 да се нарича направо презрително Никончето "импотентна пластмасарка".

Относно биричката - да, прекрасна идея [beer] [beer] [beer] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200 - 660$
Автор: zaiko   
Дата:   03-08-08 17:15

Има две неща, с които пентакса просто чупи краката на това Никонче...

-стабилизация
-влаго- и прахоустойчивост


както и няколко други по-малки предимства като:

-по-висока резолюция - 10мп
-горен дисплей
-малко по-добър визьор
-мотор в тялото
-хипер евтина 50-ка на 1.4 [ezik]
-по-добър нов китак с подобрена резолюция, метален байонет, и специално покритие на невъртящата се челната леща за по-лесно почистване и отблъскване на вода
-raw бутон за бързо превключване между jpeg и raw, който има дори по-добра функционалност от тази на k10d
-функция за увеличаване на динамиката, която е реализирана на RAW ниво, а не просто само в jpeg


Такива ми ти работи. Бони е написал прекрасно ревю на к200д... Да не се е объркал случайно? [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200 - 660$
Автор: doca   
Дата:   03-08-08 17:25

Освен дотук изброените плюсове, като допълнение К200 има прекрасно щракане на огледалото, който е доста осезаемо в църква или в театър.
Но по този начин ще привлечеш внимание и хората ще кажат- "Я... ФОТОГРАФ"[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K200 - 660$
Автор: zaiko   
Дата:   03-08-08 18:07

прав си за огледалото... по-добре да имаш някаква утеха за размазаните снимки в църквата - "поне огледалото ми е тихо". Или пуцай със светкавица - вижда се, ама поне не се чува [smilie21]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »