Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Една тема за филтри.
Автор: nomadsl   
Дата:   07-07-08 11:33

Предлагам да проведем общ информационно полезен разговор на тема филтри.
За качеството, опита придобит в практиката и съответната цена съотнесена с конкретните достоинства.

Поводът е днешното ми ровене из разни сайтове в търсене на плътни ND филтри. Но също и UV-тата.

Бих запитал, някой има ли опит с Хелиопан и Формат /също и Тифен/, и с какво техните доста по-високи цени превъзхождат качеството на високия клас B+W и Хоя.

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за филтри.
Автор: n1x0n   
Дата:   07-07-08 11:59

Между високия клас филтри на реномираните марки, разликите са точно никакви... това с цените вече е въпрос на маркетинг.

B+W е най-скъпото, при което действително получаваш малко повече за парите си.

Hoya HMC също не мисля че отстъпват по качество, особено когато говорим за плътни НД-та.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   07-07-08 12:33

Хубава идея е да се сподели и с какво различните по качество филтри на един и същ производител се отличават. Примерно, B+W продават UV филтри от 30лв до 170лв (за един размер). Явно всички те са "качествени", но по-скъпите предлагат "повече".

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за филтри.
Автор: nomadsl   
Дата:   07-07-08 12:45

Теоретично достоинствата на филтъра са в няколко посоки.

1. Качеството на просветката - многослойна или не.
2. Типът на използуваното стъкло. Някои опт. стъкла имат лека съставке в зелено /содиеви стъкла/.
3. Начинът на работа на филтъра:
а/ в един вид филтри работното багрило /пигмент/ е равномерно разпределено в масата на стъклото.
б/ в други пигмента се носи от фолио или слой нанесен с определена технологи от едната страна на опт. стъкло или по средата между две стъкла /сандвич/
4. Качеството на шлифовкта и успоредността на двете равнини на филтъра. Знам, че при Хелиопан неравностите при шлифовката са до две дължини на най-късата част от спектъра, който е работен за съответния филтър.

Но моята идея беше да се сподели и практически опит от употребата, основно с високите класове.

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за филтри.
Автор: praetorian   
Дата:   07-07-08 12:48

Аз мога да ти препоръчам Hoya Pro1, такива имам на всички обективи и нямам забележки. Цените са малко солени, но за скъпи обективи си струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за филтри.
Автор: dreamer   
Дата:   07-07-08 13:01

Pro1 на Хоя не е най-разумният вариянт от гледна точк на цената.

Аз харесвам S-HMC серията на Хоя.
Многослойно просветление от двете страни на филтъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за филтри.
Автор: navy   
Дата:   07-07-08 13:50

Тоя дет ти го продадох B+W е перфектен [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »