Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Прблем, с изтрит КРОП
Автор: MauMyHa   
Дата:   02-07-08 18:00

Проблемът е следният. Имам две снимки които съм ги кропвал и съм ги намалил до размер да се качват във подобни сайтове. Оказа се обаче че, ще ми трябват, Кроповете преди смаленият размер във Фотошопа. Как да ги кропна в същият формат (без да налучквам)[smilie11]
Оригиналните "кропове" са изтрити, как да ги въстановя при положение че имам цялата снимка в реален размер (МБ) и снимките качени във сайтовете. Тоест имам Смалени "кропове" до 780 пиксела.
Помогнете с някоя хитрост във Фотошопа!
[thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Прблем, с изтрит КРОП
Автор: asahi   
Дата:   02-07-08 18:07

Мислене му е майката, при това навреме.

Отговори на това съобщение
 Re: Прблем, с изтрит КРОП
Автор: xborox   
Дата:   02-07-08 18:10

Я пак пробвай, че в горния пост нещо не мога да схвана мисловната нишка. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Прблем, с изтрит КРОП
Автор: marto   
Дата:   02-07-08 18:19

Кропове, кропове, кропове...

Отговори на това съобщение
 Re: Прблем, с изтрит КРОП
Автор: MauMyHa   
Дата:   02-07-08 18:45

Така, занесох да преинсталират операционната система на компа! Човекът е изтрил всичко от "Дескстопа" където имаше папки със въпросните оригинални файлове обработени с програмата от Дисковете на НИКОН-чето ми [smilie25]
И тъй като, кропа оп тази програма е в много (МБ). Аз използвам фотошоп за да ги смаля и да ги направя 140кб или 320кб т.е. годни за уеб сайтове. Сега имам оригиналните файлове без "кроп" и файловете от сайтовете [smilie7]
Скоро до 15 юли, надявам се да ми поискат файловете от въпросните две снимки за печат. ще ги искат за един конкурс наречен "Макро свят" щото са в първата стотица [ezik] [ezik] [ezik]
Не споменавам снимки и линкове. Не харесам преекспониране. Не си правя реклама. Търся решение на проблема!!! [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Прблем, с изтрит КРОП
Автор: asahi   
Дата:   02-07-08 19:01

За съжаление трудно сглобявам логична история от твоя пост. Предполагам, че искаш да кажеш следното:

"Съхранявам файловете, получени след обработката с РОУ-конвертора, на десктопа. От тях си кропвам и ресайзвам файлове за публикуване в интернет.
След преинсталиране на операционната система загубих оригиналните файлове.

Въпросът ми е: Мога ли от файловете, подготвени за уеб, да възстановя оригиналните файлове?"

Отговорът ми е: Не.
Диагнозата: Имаш проблем с организацията н аработата.
Съветът ми е: Съхранявай оригиналните файлове на външен носител - ДВД, външен хард-диск. Раздели работния си хард-диск на 2 дяла - системен и за данни. Не съхранявай данни на десктопа, защото това всъщност е фолдър от дял Це на харда.
Надявам се да ти е било полезно.

Отговори на това съобщение
 Re: Прблем, с изтрит КРОП
Автор: e-mil   
Дата:   02-07-08 19:11

Нищо не ти е изтрил човекът. Десктопа ти е част от ОС. Като преинсталираш се затриват - Desktop, My Documents, Documents and Settings, Fonts... всичко заминава.

Отговори на това съобщение
 Re: Прблем, с изтрит КРОП
Автор: MauMyHa   
Дата:   02-07-08 19:14

дам, имам си My Documents от предишните "уйндолси", но последният беше заразен от спама в пощата [smilie22] и му казах да не се опитва да го пправя, а направо да го преинсталира! Опитах да ги намеря но не ги открих. Моето предположение, е че ги е изтрил щото са били заразени [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Прблем, с изтрит КРОП
Автор: djogata   
Дата:   02-07-08 19:16

Асахи, май не си стоплил [smilie7]

В случая правенето ти на интересен не върши много работа [smilie7] [beer]

Човека има оригиналните файлове, но картинката не е изрязана, той иска да кадрира точно по същия начин, както във уеб-вариантите

Маймуна, аз бих те посъветвал следното:

Хващаш уеб-кроповете. Опитваш се да си припомниш точно с каква пропорция си ги смалил. Увеличаваш ги отново, докато мащаба в тези кропове стане като в оригинала. Имам предвид, че ако нечия глава е 200 пиксела в оригинала, а в намаления кроп - 50 пиксела, то увеличаваш кропа 4 пъти и мащаба ще е същия - главата ще е пак 200 пиксела. Ясно е, че качеството няма да е същото, но това го използваш само като шаблон, по който да изрежеш. Слагаш кропа върху оригинала и гледаш да съвпаднат детайлите по двете картинки. Режеш оригинала по рамката на уеб-кропа. Изтриваш некачествения уеб-кроп.
Готово [smilie25] [smilie25]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Прблем, с изтрит КРОП
Автор: xborox   
Дата:   02-07-08 19:36

e-mil, при желание на сисадмина, всичко може да се запази. Това, че този, който е преинсталирал ОС,не е запазил десктопа, е негова грешка, защото най-лесното нещо е да копираш тази папка на друго място, също както с My Documents и т.н. MauMyHa, asahi или djogata са на прав път, че да мислим решение на ситуацията [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Прблем, с изтрит КРОП
Автор: MauMyHa   
Дата:   02-07-08 20:15

Благодаря на, Джогата. Всички останали също са изчерпателни. Но нека да бъдем реалисти. Всичко се случва[smilie3] [smilie3] [thankyou] [thankyou] [shtrak]
Направих го по-трудният начин!!!



Публикацията е редактирана (02-07-08 20:16)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »