Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Видео осветление ?
Автор: evgata   
Дата:   28-06-08 22:07

Здравейте!
Дойде момента да си намеря някакво осветление (за видео), знам, че звучи доста аматьорско, но ми трябва хем да го мъкна насам натам, хем да става и за студийно. Та разгледах два сайта български за осветление... понеже ми трябва евтино за аматьорски цели се чудя какво да е. Трябват ми 2 източника на мека светлина и стойки към тях. За източника на енергия, не видях нещо ефтино, но ако имате и опит с подвижното осветление моля споделете как го захранвате и кое какви пари е. МНОГО МНОГО БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Видео осветление ?
Автор: GenaDP   
Дата:   28-06-08 22:20

Зависи каква мощност ти трябва, и каква цветна температура... Имаш много възможности - халоген, метал-халоген, флуоресцентно, светодиоди. Подобни неща се хранят от мрежата или от генератори, акумулатори - само за мн. ниски мощности.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео осветление ?
Автор: matasel   
Дата:   28-06-08 22:26

Гена, би ли казал ориентировъчни цени на металхалогенните лампи у нас, както и средния им живот, че много им харесвам спектъра, а и ефективността им не е за пренебрегване![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Видео осветление ?
Автор: GenaDP   
Дата:   28-06-08 22:34

Само лампите, или целите тела? Че има голяма разлика... Също зависи дали са с електронен, или с магнитен баласт. ПАР-ове, или обикновени френелови... И т.н.


Най-евтини са HID-овете, предлагам модели 150W и 250W за 480лв. и 650лв. Мязат на нормални студийни светкавици.



Публикацията е редактирана (29-06-08 00:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Видео осветление ?
Автор: matasel   
Дата:   29-06-08 12:26

Гена, благодаря. Интересува ме само лампа 250Вата без никакви баласти, тела и подобни.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »