Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Да ви се оплача...
Автор: caro-anton   
Дата:   05-07-08 18:54

Да ви се оплача...
Отивам днес да си купя филтър 39 мм жълт - и какво ми казаха в магазина - 200 лв!!!
И аз само казах: А?
И му казах - айде да си помисля секунда.
А продавача: - Може и 2 секунди...
Ама си излязох и отидох и си купих филтър за черно-бяло (B+W) за много по-малко пари...

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви се оплача...
Автор: Снежанка   
Дата:   05-07-08 18:58

Kъде това? Че да не ходя там. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви се оплача...
Автор: ogimag   
Дата:   05-07-08 18:59

Не е луд този дето яде баницата...

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви се оплача...
Автор: caro-anton   
Дата:   05-07-08 19:11

Аз не съм толкова луд да си го купя тоя златен филтър, все пак не го слагам на Лайка, че да има някакво кой знае какво значение...
А от тия B+W кои марки филтри са по-хубави?

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви се оплача...
Автор: Atliman   
Дата:   05-07-08 19:12

Леллеее тия луди ли са, в ebay.com комлет филтри са по 30-40$. Какви хора има....



Публикацията е редактирана (05-07-08 19:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви се оплача...
Автор: cicomanco   
Дата:   05-07-08 20:29

малко са по-добри от Б+В...зависи от класа.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви се оплача...
Автор: PolarBear   
Дата:   05-07-08 21:52

"...и си купих филтър за черно-бяло (B+W)..."


Сигурен ли си?

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви се оплача...
Автор: Георги   
Дата:   05-07-08 21:54

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви се оплача...
Автор: caro-anton   
Дата:   05-07-08 21:55

Хареса ми просто като го написах...

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви се оплача...
Автор: Privilege   
Дата:   05-07-08 22:07

ogimag, точно който яде баницата е луд. :)
Израза е не е луд този който подава баничката, а този който я яде. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви се оплача...
Автор: shadowhand   
Дата:   06-07-08 00:10

Баси, а тия дето дават по 300-400лв за филтри са направо психично болни. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви се оплача...
Автор: ALBIREO   
Дата:   06-07-08 00:15

А тоя дето меси баницата - какъв е? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви се оплача...
Автор: djart   
Дата:   06-07-08 00:33

моркУв [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви се оплача...
Автор: irusev   
Дата:   06-07-08 00:50

shadowhand, що да сме психично болни? [smilie11] Не подценявай качествата на добрия филтър! Верно, че в БГ малко по скъпи, но разликата между евтиния и HOYA PRO1 примерно е огромна, но докато го разбера изкупих де що има евтин филтър, и накрая си купих естествено най-скъпите и мирясах откъм филтри. Те хорта са го казали: Евтиното винаги излиза по скъпо... [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви се оплача...
Автор: Стоев   
Дата:   06-07-08 01:51

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви се оплача...
Автор: shadowhand   
Дата:   06-07-08 12:08

irusev, аз това много добре го знам, но човека е крайно възмутен, че има филтри за по 200лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви се оплача...
Автор: irusev   
Дата:   06-07-08 12:32

Да де, но аз исках да ти кажа, че 300-400 лв за филтри не са много(филтрИ, не филтър) за бройка по 200 лв съм съгласен с caro-anton, че са много. На теб отговорих, като ни нареди всичките. На фона на 2500 лв за оптика, 100 лв не са много. [smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви се оплача...
Автор: ALBIREO   
Дата:   06-07-08 13:17

Разбра ли, shadowhand?! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви се оплача...
Автор: caro-anton   
Дата:   06-07-08 17:03

Аз не бях възмутен - щях да го купя, щото не ми трябват много филтри - искам само един - жълт и толкоз. Но като го помолих да го видя, ми отговори: Какво има да го гледаш? Филтър като филтър. - А аз исках да видя на коя марка е, какво пише на кутийката, това все пак е 3 х по-скъпо от нов B+W за същия вид филтър. И се отказах.
Просто бях преценен като човек, който не би дал толкова пари за филтър, а аз толкова имах в мен и ако продавачът беше подходил по-нежно - да ми направи малко вятър, щях да го купя.
Във филтрите е истината. Без филтри няма фотография.
Като сме почнали - да питам - мога ли да сложа два филтъра на обектива? Имам един 2х жълт, но ми трябва да стане поне 4 х, а не намирам сив такъв на втората употреба - на 32 мм си търся. И си мислех да взема още един ... ама какво ли ще стане? Сигурно манджа с праз...

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви се оплача...
Автор: Стоев   
Дата:   06-07-08 17:06

Можеш да монтираш няколко филтъра един в/у друг, зависи какъв ефект гониш. Мераклиите на Макро-то имат какво да споделят с наслагването на "макролещи" (примерно)....
Успех![smilie24] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Да ви се оплача...
Автор: PolarBear   
Дата:   06-07-08 18:13

По-горе леко се пошегувах с теб, но сега съм напълно сериозен. И добронамрен, наистина.

1. B+W не е черно-бяло. Това всъщност исках да ти кажа;

2. Купуване на обикновено малко жълто филтърче за 200 лв. не е въпрос толкова на отношение на продавача, а на нужда - респ. разбиране и познания. Оправдано е в сравнително редки случаи;

3. Жълт филтър с подобен малък диаметър и средно качество може да намериш втора ръка за съвсем различна цена. Опитай по фотоателиета и магазини, които предлагат принадлежности втора употреба или пусни обява в базара тук, че ти трябва подобно нещо;

4. Разликата до 200 лв. инвестирай в такса за следващия курс по фотография, който ще се организира тук или някъде другаде. Ще избиеш парите за него още от избягването на първата необмислена покупка, а знанията ще ти останат бонус. И то какъв!

Успех!

[shtrak] [beer] [shtrak]

ПП Забравих: технически можеш да монтираш повече от един филтър. Но не винаги резултатът ще е този, който очакваш. Ако обективът е широкоъгълен, възможно е двете гривни да закрият ъглите на кадъра или поне да ги затъмнят (винетиране). Нареждането на няколко стъкла може и да влоши рязко качеството на образа, особено ако стъклата са от най-евтините - проблеми с вътрешни отражения и какво ли не. И това се лекува донякъде, но именно при скъпите филтри...виж препоръка 4 по-горе.

[smilie3]



Публикацията е редактирана (06-07-08 18:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви се оплача...
Автор: caro-anton   
Дата:   06-07-08 19:14

Благодаря ти за съветите.
Вече съм щастлив собственик на филтри - поредните в моя живот.
Досега бях с едни руски, сега - с едни немски.
Смених си системата преди около година и сега стигнахме и до филтрите. Снимал съм около 10 години на среден формат... сега минах на малкия формат (понеже не мога да нося тежко). Имам някаква идея за фотографията, любителска.
Оправдано ми се вижда човек да даде толкова пари за филтър ако снима с Лайка или Цайс.
Държа на качеството. Не припадам по пиксели.
Ако Фуджи изкарат новата телеметрична средноформатна камера, ще си помисля за нея. Липсва ми визията на средния формат.

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви се оплача...
Автор: PolarBear   
Дата:   06-07-08 19:17

Прав си.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   06-07-08 19:36

Аз пък се чудя, защо изобщо си давате парите за филтри? Купуваш си от книжарницата цветно фолио на листи, решеш кръгчета според колко ти трябват, лепиш с тиксо отпреде на обектива и готово.

С останалите пари, водиш тайфата да ги черпиш цаца и бира -- ще има по-добър ефект.

Баници ядат ли се по туй време бе....?

Отговори на това съобщение
 Re: Да ви се оплача...
Автор: caro-anton   
Дата:   06-07-08 19:45

Данби, [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »