Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Оптичен Zoom при видео Canon G9?
Автор: nickibel   
Дата:   08-06-08 13:51

Здравейте! До няколко трябва да избера дали да си купя Canon PowerShot G9. Човек ще го докара от USA.
Едно от нещата, които ме притеснява е отсъствието на възможност за оптичен зуум при снимане на видео. Прочетох за него, че при заснемане на видео зуума и фокуса работят в състоянието, в което са се намирали в първоначалния момент на започване на видеозаписа. В смисъл работи само цифровия такъв. Това при всички фотоапарати ли е така. И не става ли въпрос за коректно представена информация. Защото мисля, че при други марки не съм го срещал.
Другия вариант е за си взема Nikon D40, който пък въобще не записва видео. Става въпрос за горе-долу еднаки цени!

Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен Zoom при видео Canon G9?
Автор: Rhyan   
Дата:   08-06-08 14:21

Зависи какво искаш да снимаш. Д40 е DSLR, докато G9 се води висок клас compact. Ако ти трябва качествено видео и добри снимки, по-добре Canon S5. Ако искаш много добри снимки и сносно видео, по-добре G9, ако искаш само истински снимки без видео D40. Не забравяй обаче, че D40 си иска и обективи, и е по-тежък и по-обемист.

Ако все пак държиш на видео разгледай Panasonic и Sony - имат добри предложения в сравнение с G9.

Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен Zoom при видео Canon G9?
Автор: guciguci   
Дата:   08-06-08 14:26

Да Г9 може да ползва само дигиталния зум при видео. Аз имах S5 ,при него видеото е уникално,зума е оптичен,апаратът е по-удобен за държане от G9, снимките обаче предполагам няма да са добри колкото при G9. Но пък ако искаш комбинация от перфектно видео и според мен отлично качество снимки за този клас,избери S5.
А Никона не знам защо го споменаваш като става въпрос за видео.
Но ако си вземеш S5 ,знай,че винаги ще имаш отпечатъци от пръсти по оптиката. Който го е ползвал знае защо [smilie3]



Публикацията е редактирана (08-06-08 14:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен Zoom при видео Canon G9?
Автор: alsash   
Дата:   08-06-08 14:38

това все пак не е кинокамера.....но аз съм доволен!

Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен Zoom при видео Canon G9?
Автор: nickibel   
Дата:   08-06-08 14:39

Благодаря ти!
Никона го споменавам защото още не съм решил кво да си взема. А той струва горе-долу същите пари! А време няма никакво![smilie11]
Виж да кво става въпрос!
http://cgi.ebay.com/Canon-PowerShot-G9-12-1-Mp-Digital-Camera_W0QQitemZ220243526401QQihZ012QQcategoryZ146254QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem#ebayphotohosting
http://cgi.ebay.com/Nikon-D40-CAMERA-18-55-3-LENSES-4GB-HUGE-KIT-D-40-NEW_W0QQitemZ220235830852QQihZ012QQcategoryZ150130QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem



Публикацията е редактирана (08-06-08 14:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен Zoom при видео Canon G9?
Автор: jivkojj   
Дата:   08-06-08 14:43

Попадна ми да разцъкам един canon ixus 70, на него работеше зума по време на снимане, но пък се записва звука на механиката. После трябва да се отреже звука от тоя момент, щото се чува все едно някой дере парцали и то много силно.

Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен Zoom при видео Canon G9?
Автор: nickibel   
Дата:   08-06-08 14:44

А като споменахте за Панасоник и Сони, имате ли някой конкретен модел предвид?

Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен Zoom при видео Canon G9?
Автор: nickibel   
Дата:   08-06-08 14:46

И G9 пише системните звуци!

Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен Zoom при видео Canon G9?
Автор: jivkojj   
Дата:   08-06-08 14:51

Пс.: въпросния ixus 70 го сравних с моя д40. Просто снимах с единия и другия едни и същи неща - и извода е ясен. Ако искаш малко апаратче за спомен - вземи си нещо такова, ако оискаш наистина хубави снимки - д40 дето се колебаеш. Разликата е голяма дори и при сравнително добри светлинни условия. А не вярвам въпросния Canon PowerShot G9 да се справи много по-добре.

ППС: да добавя, че в сравнение с 3CCD Панасоник камерата ми клипчетата на сапунерката не струват.

Извода е - ако искаш мобилност на всяка цена - тогава сапунерката, ако искаш качество вече знаеш [smilie24]



Публикацията е редактирана (08-06-08 14:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен Zoom при видео Canon G9?
Автор: nickibel   
Дата:   08-06-08 14:56

Разгледах Canon S5 много ми е голям. Aко става вапрос за такива размери Panasonic Lumix DMC-FZ18 Digital Camera 8.1MP мисля, че е по- доброто решение. Засега везните накланят към Canon G9



Публикацията е редактирана (08-06-08 15:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен Zoom при видео Canon G9?
Автор: guciguci   
Дата:   08-06-08 15:46

Ако го вземаш за клип,ще съжаляваш. Иначе други недостатъци по него няма да намериш. Аз бих си го взел веднага!! без да се замислям.

Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен Zoom при видео Canon G9?
Автор: kaic   
Дата:   08-06-08 16:58

Ето ти линк за да видиш как действа зума на Canon S5 и си прави изводи. http://www.youtube.com/watch?v=LXL2zfOtgQU

Моето мнение е, че за апарат който снима видео S5 е с възможно най-доброто, а освен това е и със стерео звук и има и бавен запис в случай, че карата не ти достига.
Що се отнася до снимките на 5 мисля, че са повече от прилични и апарата никога не ме е предвал в каквато и да е ситуация.

Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен Zoom при видео Canon G9?
Автор: guciguci   
Дата:   08-06-08 17:11

Е,може би в макрото малко,а?

Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен Zoom при видео Canon G9?
Автор: kaic   
Дата:   08-06-08 19:38

Не желая да споря, позволявам си да спомена само, че супер-макрото на апарата позволява фокусиране от 0 см. поне така е в техническата спесификация на апарата и всеки ентусиаст който иска да снима буболечки и пеперуди би могъл да го направи с успех, стига да разбира и влядее техниката.
Въпрос: Колко от този клас апарати могат това?
Аз лично не държа на отговора на този въпрос, направил съм своят избор преди близо 6 месеца и не съжалявам. Имах възможност да снимам известно време с Canon G9, Panasonic FZ 7; FZ 8, Sony H9 и нито единият от тези апарати не ме накара да си мисля, че съм сгрешил в своят избор.
Отново да кажа, че всеки сам трябва да пробва и тества и да разбере кое по му приляга и отговяря на изискванията.


Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен Zoom при видео Canon G9?
Автор: nickibel   
Дата:   08-06-08 19:59

Все пак може ли да узнаем твоя избор?[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен Zoom при видео Canon G9?
Автор: guciguci   
Дата:   08-06-08 20:58

Еми S5 е избрал човека. Между другото за това от колко близо фокусира на супер макро. Бях сложил адаптер за филтри на моя S5 ,за да му сложа UV филтър и да нямам проблеми с капачката. Когато фокусирах на супер макро трябваше да махам филтъра,защото апаратът фокусираше по прашинките на филтъра. Но пък понякога много се колебаеше фокуса на обикновено макро,затова споменах за макрото.

Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен Zoom при видео Canon G9?
Автор: Стоев   
Дата:   08-06-08 21:25

nickibel написа:

> И G9 пише системните звуци!
Мернах нейде в упътването за налична функция за изрязване на фоновите звуци, като вятър примерно, но не съм я използвал и вече съсипах един ценен клип на "Езерото" на Колов с шум на водопад...[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен Zoom при видео Canon G9?
Автор: nickibel   
Дата:   08-06-08 21:33

Има ли някъде негови снимки?

Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен Zoom при видео Canon G9?
Автор: Стоев   
Дата:   08-06-08 21:50

Липсата на оптичен зум е минус у Г9 - има го у много други цанонски сапунерки, от по-нисък клас...[smilie23]
Наистина дразни[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен Zoom при видео Canon G9?
Автор: nickibel   
Дата:   08-06-08 22:34

Не дразни, а просто е необяснимо тва отстъпление у апарат с такава цена!!!
Вече си поръчах S5! Нямам търпение да го подържа в ръцете си!

Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен Zoom при видео Canon G9?
Автор: guciguci   
Дата:   08-06-08 22:43

А така,не си сгрешил. За тези цели,за които го искаш е идеален. Аз още съжалявам,че продадох моя,но тогава трябваха пари.Ако беше отишъл на Никона,главата щеше да те заболи после с обективите...

Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен Zoom при видео Canon G9?
Автор: kaic   
Дата:   08-06-08 23:05

nickibel , добре дошъл в клуба https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=835263&t=520359&phorum_uriauth=reply_835263



Отговори на това съобщение
 Re: Оптичен Zoom при видео Canon G9?
Автор: nickibel   
Дата:   08-06-08 23:24

Благодаря, ако ме бяхте поканили по рано тук! Щеше да ми е по- лесно с избора![smilie25]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »