Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 относно Принтери
Автор: cdjabi   
Дата:   05-06-08 17:38

Привет, на всички. Прочетох няколко теми и се наложи да напиша и своя. Имам принтер НР 8250. Добър принтер, като механика и печат, но уви боите му са малко като количество - 11мл. и свършват бързо. Реших да си взема друг принтер и като почетох тук разбрах, че марката е Епсон. След като го взема ще го ъпдейтна и със система - СНПМ. Но преди това ми предстои да избера принтер. Спрях се на EPSON Stylus Photo R360 и на Epson Stylus Photo R800. Разликата между тях е че единия е с 6 цвята, а другия е с 8 цвята. Също така първия е на водна основа, а втория на пигментна основа. Видях също, че цената на водна основа бои на 100 мл е 12лв., а на пигментна основа на 100 мл е 24лв. Въпроса ми е - има ли толкова голяма разлика в качеството между двата стандарта, че да оправдава двойната разлика в цената на консумативите. Вярно ли е, че боите на водна основа се размазват с мокра ръка? Искам да си оцветявам отгоре дисковете за да са по-ефектни, но се тревожа да не се размазват.
Благодаря много за отговорите
Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: относно Принтери
Автор: IDA   
Дата:   05-06-08 17:48

Питай 3DFEN. Той е голям спец по принтерите и доколкото знам, печата с пигментни мастила.

Доколкото съм чел по форумите, пигментните дават по-голяма трайност на отпечатъка от водните, но доколко това е вярно, не знам. Аз печатам с водни от типа CLI-8, за които от Канон твърдят, че са със 100 години трайност на отпечатъка.

Отговори на това съобщение
 Re: относно Принтери
Автор: asahi   
Дата:   05-06-08 17:52

Колко диска месечно ще печаташ?

Отговори на това съобщение
 Re: относно Принтери
Автор: cdjabi   
Дата:   05-06-08 18:11

ами относително е - правя си едни филмчета от разни пътувания, но да кажем на месец по 6 бр. Предимно ще го ползвам за печат на снимки. Просто се кефя на възможността да си разкрасявам дисковете вместо да пиша върху тях.
А има ли разлика между двата стандарка в засъхването на глата. Тоест дали боите на водна основа предразполагат повече към засухване на главата.
Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: относно Принтери
Автор: cdjabi   
Дата:   08-06-08 23:25

някой може ли да ми каже дали някъде зареждат главите на принтер НР 8250. Много ама много ще съм благодарен за каквато и да е информация по този въпрос.
Благодаря предваритело за помощта [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »