Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 голям принт с висока резолюция?
Автор: batdin   
Дата:   28-05-08 08:22

Искам да изпринтя една топографска карта с размер 7000Х7000 пиксела върху хартия.За да се вижда добре детайла,трябва ми да е поне 60см на 60см,по-добре даже 80 на 80.Обаче резолюцията се получава някъде 250-300 точки на инч,при това реални.Има ли в рекламните студия принтери,които могат да се справят със задачата?
Верността на цветовете не е приоритет,важна е резолюцията.

Отговори на това съобщение
 Re: голям принт с висока резолюция?
Автор: imitev   
Дата:   28-05-08 08:31

Билборд принт - имат ново НР което печата перфектно с доста добра резолюция.

Отговори на това съобщение
 Re: голям принт с висока резолюция?
Автор: batdin   
Дата:   28-05-08 09:07

Да уточня-в Бургас съм.Затова въпроса е зададен "по принцип".Ако знам,че по принцип може,значи и в Бургас ще може.

Отговори на това съобщение
 Re: голям принт с висока резолюция?
Автор: Canon   
Дата:   28-05-08 09:30

За широчина на образа 60см, резолюция е 2400дпи по нея и 1200дпи по дългата част (ролна хартия) виж фотолан - до НДК - перфектно е [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: голям принт с висока резолюция?
Автор: Canon   
Дата:   28-05-08 09:40

Излиза за 60х90см при 1200 ДПИ - образ - 3.37ГБ, или 28346 х 42520 пиксела [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: голям принт с висока резолюция?
Автор: djogata   
Дата:   28-05-08 11:53

Canone, човека писал Бургас [smilie5] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: голям принт с висока резолюция?
Автор: Canon   
Дата:   28-05-08 11:55

Да ги прати по нета (имат ФТП), ще му върнат по куриер (за времето докато се почесва къде какво има)

Отговори на това съобщение
 Re: голям принт с висока резолюция?
Автор: IDA   
Дата:   28-05-08 11:56

Сигурен ли се, че за карта ти трябва такава висока разделителна способност? Според мен 250 до 300 дпи са напълно достатъчни. Толкова е на по-старите лазерните принтери и текст с големина 6 точки се чете идеално. При тази разделителна способност една точка е с размер равен на диаметъра на човешки косъм.

Отговори на това съобщение
 Re: голям принт с висока резолюция?
Автор: Pavel   
Дата:   28-05-08 12:33

Билборд имат офис и в Бургас, срещу ТОХ. Търсиш Стоянка Калоянова, една яка мацка, няма начин да я объркаш [smile] , тя ще ти свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: голям принт с висока резолюция?
Автор: ivodam   
Дата:   28-05-08 12:53

Canon: Хм, това Фотолан при НДК - ателието при пилоните ли имаш предвид? Щото там досега все са ми казвали, че най-големият им размер е 38 на 25 см. А тука става въпроса за 60 см? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: голям принт с висока резолюция?
Автор: Canon   
Дата:   28-05-08 13:31

Да Иво, вчера минах оттам - имаше перфектно голямо копие на Митко Ерменков

Отговори на това съобщение
 Re: голям принт с висока резолюция?
Автор: ilia_dm   
Дата:   28-05-08 14:20

Според мен не ти трябва такъв принтер,питай някой архитект,в Русе има плотер,който е специално за чертежи,цената е много по ниска,сигурно и в Бургас има.

Отговори на това съобщение
 Re: голям принт с висока резолюция?
Автор: batdin   
Дата:   28-05-08 14:51

Е,хайде сега,картата е твърде сложна за плотер.То си е на практика като снимка,не като чертеж.Аз уточних,че 300 точки/инч са достатъчни,стига да са действителни.Щото моя домашен принтер го дават 1200,а според мен на нормална хартия си излизат макс.300
С/у ТОХ има едно фото,за него ли става въпрос или някъде около него?

Отговори на това съобщение
 Re: голям принт с висока резолюция?
Автор: graphic   
Дата:   28-05-08 15:29

в сградата (кооперацията) където беше Мтел, сега май има банка. Входа е отстрани в задънената уличка.

Отговори на това съобщение
 Re: голям принт с висока резолюция?
Автор: kote   
Дата:   28-05-08 16:40

гледай горните етажи има реклама на билборд принт на сградата срещу ТОХ-а входа е отстрани на сградата има звънец
на теб принципно ти трябва Петя тя е тази която изпраща файловете в софия говори с нея да се разберете за печатането

Отговори на това съобщение
 Re: голям принт с висока резолюция?
Автор: Pavel   
Дата:   28-05-08 16:44

Отстрани на банката има един вход, на един от звънците има логото и надис BILBOARD. Звънкаш, те ти отвярят, качваш се на 2 етаж, в ляво, посрещата Таня [smilie3] (дано де), влизаш, като влезеш Танчето е в стаята срещу входната врата. Много красива мацка, няма начин да я сбъркаш [beer] .
ТЕЛ: 056 530111 , 530112
Това е сайта им: http://www.billboardprint.it/home.php



Отговори на това съобщение
 Re: голям принт с висока резолюция?
Автор: batdin   
Дата:   28-05-08 17:17

Аааа,значи не се печата на място.Не знам дали ще рискувам така "на сляпо".Като не знам какво ще излезе от принта...Все пак четливостта е много важна,не е като при рекламите.

Отговори на това съобщение
 Re: голям принт с висока резолюция?
Автор: MarinY   
Дата:   28-05-08 17:18

Batdin, термина плотер не съществува на пазара от доста години. Наричат се 'широкоформатни принтери' и наистина във добро оборудвано архитектурно ателие можеш да си направиш принт за цяла стена. Средните по качество сега са с 600 - 1200 DPI, което си е перфектно за твоя случай, а и не само за него.

Отговори на това съобщение
 Re: голям принт с висока резолюция?
Автор: imitev   
Дата:   28-05-08 17:33

Батдин-е - неслучайно ти казах да се обърнеш към билбордпринт - точките на отпечатъка може да се каже че не се виждат. Много прецизна машина.

Цената е около 20 евро на квадратен метър...

Отговори на това съобщение
 Re: голям принт с висока резолюция?
Автор: batdin   
Дата:   28-05-08 18:33

ОК,ще отида там.Благодаря за мненията.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »