Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Re: Бърз въпрос за сканиране 35 мм.
Автор: nkrustev   
Дата:   21-05-08 17:22

http://www.fatum.bg/

Отговори на това съобщение
 Re: Бърз въпрос за сканиране 35 мм.
Автор: Brummaker   
Дата:   21-05-08 18:23

барабанни скенери вече не се произвеждат, най-добрите "имитират" барабан : Флекстайд - това, само за протокола

иначе - за 35мм от скромният ми опит с това , мисля че трябва да имаш направо невероятни изисквания, за да отиваш на вариант Флекстайд /дано не бъркам името - съмвестната разработка на Имейкън и Хаселблад /[smile]

разликата по-скоро би била хипотетична, като може би повече значение би имало колко опитен персонал работи и в двата случая [smile]

успех ![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Бърз въпрос за сканиране 35 мм.
Автор: канювиги   
Дата:   21-05-08 21:53

Brummaker е не просто а абсолютно прав .
Да Фатум е добър вариант. Аз лично им оставих 50 лева за 10 кадъра съвсем скоро. Добър вариант но човек може да се поогледа и за други
1) Братя Трейман имат Имакон скенер и то прекрасен.Видима разлика хипотетично трудно ще откриеш.Цените във Фатум са по-високи докато при Трейман или човека на който ги дават е около една трета по-ниско може и повече. При най-големия размер цената на Фатум е два и половина повече отколкото при Трейман .При двата скенера има не малка разлика в цената а разлика хипотечно трудно ще откриеш. Причината е че Фатум са отдавна на пазара и когато имаха клиентела Трейман са нямали такъв скенер а вече всеки снима на цифрово и неизползва почти ленти така че цена от между 4 и 5 лева за 1500 на 2500 дпа е много и Трейман си опитват да привлекат някой на скенера си.Съветвам те други услуги при тя да не ползваш Има много хора който остро реагираха на проявяването им и чб и цветно.Ако даваш да ти сканират на барабанен скенер или Имакон притрейман който е перфектен те съветвам да избереш използвай по-ниската резолюция на сканиранеи осбено ако си снимал на филм с по-висока от 100 аса чувствителност или освен ако не искаш да искараш зърно от чб филм. Просто тези скенери вадят прекрасни цветове но при филми над 100 аса започва да се вижда зърното.
2) Друг вариант е да сканираш филмите при фотото срещу ВИАС на стълбичките. Там имат най- изгодния скан за Фронтиер машина. Сканират един филм от 36-38 пози като всяка е с обем на файла 27 МБ и резолюция 3600 на 2500 дпа и това ти го записват един ДВД диск за осем лева. Като цветове и резолюция това е много добро дори перфекто качество според моето и други мнения на фотографи. Но ти можеш да им дадаеш не цял филм а само един кадър на тази резолюция ,за да видиш как ще ти го сканират и да прецениш сам.За мен това е много сполучлив вариант !
Всичко зависи какво искаш и затова трябва да прецениш какъв скан ти трябва като размер и резолюция на кадър ако сканираш при Фатум или Трейман. Аз лично сканирам на Фатум когато при трябва за изложби примерно 30 на 44 см и ми ги изкарват в едно фото на Фуджиколор кристал пайпар хартия в центъра в едно фото за пет лева на брой. Това е цената е дребно иначе е 7 или 9 лева. Водих един форумец да пробваме 12 МБ камера на този размер.Ако ти трябват подобни големи размери можеш да кажеш да не вътиш по 7 или 9 лева на парче. А аз експериментирам и харесвам много да изкарвам големи размери на Фуджи хартия от големи файлове скан или 10 или 12 МБ ДСЛР-ри.
Много зависи какъв ти е филма и най-вече как са ти го проявява ли!? Пиши ако нещо ти трябва!
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Бърз въпрос за сканиране 35 мм.
Автор: lagev   
Дата:   22-05-08 11:06

Здравей, аз работя на такъв скенер който ти трябва, Барабанен Скан Мате 11000, това му е и оптичната резолюзия на сканиране 11000 точки. фирмата в Която работя е К-реклама ООД, Фатумци известно време сканираха при нас. Ако искаш за цени пиши на лични!

Отговори на това съобщение
 Re: Бърз въпрос за сканиране 35 мм.
Автор: martinis   
Дата:   22-05-08 11:52

Канювиги -
2) Друг вариант е да сканираш филмите при фотото срещу ВИАС на стълбичките. Там имат най- изгодния скан за Фронтиер машина. Сканират един филм от 36-38 пози като всяка е с обем на файла 27 МБ и резолюция 3600 на 2500 дпа и това ти го записват един ДВД диск за осем лева. Като цветове и резолюция това е много добро дори перфекто качество според моето и други мнения на фотографи.

Това да не същото : Фотоплейс , дето имат оказион за стари апарати..?
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Бърз въпрос за сканиране 35 мм.
Автор: Снежанка   
Дата:   22-05-08 11:53

Дам, martinis . [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Бърз въпрос за сканиране 35 мм.
Автор: firebird   
Дата:   22-05-08 16:58

lagev написа:

Фатумци известно време сканираха при нас.

И кога се е случвало това, че ми стана много интересно? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »