Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Kenko Extension Tube Set
Автор: dimitar_p   
Дата:   12-05-08 22:52

Kenko Extension Tube Set става ли за L- серията на CANON?на няколко места четох , че не става са s-серията , та за това да питам дали не е същото положение и при L-серията.

Отговори на това съобщение
 Re: Kenko Extension Tube Set
Автор: hash   
Дата:   12-05-08 23:03

става. пробвано лично. за съжаление не съм успял да пробвам с всички Л обективи и приемам дарения, за да довърша пробите [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Kenko Extension Tube Set
Автор: dimitar_p   
Дата:   12-05-08 23:05

а с кой си пробвал

Отговори на това съобщение
 Re: Kenko Extension Tube Set
Автор: PakNeZNAM   
Дата:   12-05-08 23:17

в ebay има такива същите приставки, които стават и за ЕФ и за ЕФС....
в павилиона бях гледал едни, но те бяха само за ЕФ [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Kenko Extension Tube Set
Автор: nsirakov   
Дата:   12-05-08 23:20

със 70-200/4л и със 85/1.8 бачка идеално

с 28/2.8 бачка.. но фокуса е толкова близо до лещата че на прктика допираш обектива до обекта...

Отговори на това съобщение
 Re: Kenko Extension Tube Set
Автор: mravunko   
Дата:   12-05-08 23:39

мда, като цяло трябва по-дълъг обектив. например с 18-70 на никон не става. но става идеално с 50мм, 85мм, дори с 75-300 става, като 75-300 минималното разстояние до обекта е доста по-голямо отколкото на 50 и 85мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Kenko Extension Tube Set
Автор: guciguci   
Дата:   13-05-08 00:17

Аз ползвах 36мм Кенко с 75-300 IS. Не съм доволен. Фокуса много колеблив и бавен става. Много трудно уцелвам рязък кадър,почти невъзможно. С 28-135 IS още по-зле. Но сега го ползвам с Tamron SP 90mm f/2.8 Di Macro- ГОЛЯМ КЕФ !!! Супер бързо фокусира и е без грешка. И Тамрона като е 90 мм Макро,Кенкото му позволява да снима от още по-близо и мащаба става по-голям. Явно трябва да се ползва с твърди обективи.Така че мога да кажа,че с обикновените варио обективи не работи добре,но с макро май има голяма полза от Кенкото.

Отговори на това съобщение
 Re: Kenko Extension Tube Set
Автор: Стоев   
Дата:   13-05-08 01:25

guciguci написа:

.. Не съм доволен. Фокуса много колеблив и бавен става. Много трудно уцелвам рязък кадър,почти невъзможно...
Разправят, че хубаво макро се снимало от як статив и на ръчен фокус пък и с дистанционно - ти как пробваше, че толкова колебания и забавяне да има у фокуса?
Цанонското MP-E 65mm f/2.8 1-5x е с ръчен фокус, а за по-добър обектив за макро не се сещам....[ezik] [smilie3] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Kenko Extension Tube Set
Автор: hash   
Дата:   13-05-08 04:57

ами в момента от Л серията се сещам за 200 2.8 II със сигурност, че съм. иначе със 100 2.8 и 50 1.4.

Отговори на това съобщение
 Re: Kenko Extension Tube Set
Автор: guciguci   
Дата:   13-05-08 07:53

Стоев с тези обективи,с които аз пробвах,както и да снимам и със и без статив,все едно. Аз говоря,че трудно фокусира.

Отговори на това съобщение
 Re: Kenko Extension Tube Set
Автор: Стоев   
Дата:   13-05-08 08:00

Опитай с макрошейна[smilie3] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Kenko Extension Tube Set
Автор: Petri   
Дата:   13-05-08 09:40

Адаптерите работят с всички EF! Няма значение дали са варио или твърди.
Само проблем има с широкоъгълните обективи, защото физически на някои неможеш да се доближиш толкова до обекта за да стане на фокус [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »