Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Новорегистриран потребител - представям се :)
Автор: jimmyns   
Дата:   03-05-08 14:07

Как стигнах до тук? Ами търся си аз из гуугъл рендери за поредната картинка (породена от скуката) която ще направя на фотошоп и изведнъж "Бум!" виждам photo-forum.net, веднага щом разбрах, че сайта е български реших да се регистрирам, за да разбера мнението на потребителите за мен и моите "творения".

Та ето първата картинка която качих (в категория "Представяне")тя не е от най-новите но ще продължа да качвам, за това ако ви харесва (ако наистина ви харесва) посещавайте моят профил, разглеждайте и оценявайте :)

Аз не съм фотограф, за това можете да очаквате само снимки, допиращи лимита на фотошоп, но той не е никак малък :)

Enjoy! :)))[beer]
 Re: Новорегистриран потребител - представям се :)
Автор: special_k   
Дата:   03-05-08 14:17

по-големи ги пускай
 Re: Новорегистриран потребител - представям се :)
Автор: sasi   
Дата:   03-05-08 14:24

[smilie11]
 Re: Новорегистриран потребител - представям се :)
Автор: jimmyns   
Дата:   03-05-08 14:31

special_k - точно тази неможах да увелича поради 2 причини - изображенията минали през фотошоп и без това са безумно големи (като Кб) , и щесе да се развали качеството на оригиналния "сух пейзаж".

sasi кое точно те натъжи? за това съм тук -да разбера какви са вашите критики за мен... не съм на 10 няма да започна да псувам хамалската заради нечие мнение, което всъщност ще взема на сериозно и ще поправя грешката...
 Re: Новорегистриран потребител - представям се :)
Автор: special_k   
Дата:   03-05-08 14:37

глей са, и ние сме се сблъсквали с фотошоп....[smilie3] изображенията минали през него са толкова големи, колкото ние искаме да са. няма да скапеш качеството ако знаеш кво прайш
 Re: Новорегистриран потребител - представям се :)
Автор: jimmyns   
Дата:   03-05-08 14:42

забелязал ли си че когато избираш големината на файла при save това намалява и качеството (или го увеличава, зависи)? както и че ресайз от (примерно) 300х300 към 700х700 едва ли не унищожава красотата на снимката?
 Re: Новорегистриран потребител - представям се :)
Автор: мимолета   
Дата:   03-05-08 14:44

Здравей Jimmyns и добре дошъл във фото форум. Всички в този сайт малко или много разбираме от Фотошоп, но това, което ни сбира на това място е преди всичко фотографията. Много е важно кадрите, които пускаш да са авторски (не просто обработени, а и снимани от теб), в противен случай ще бъдат изтрити от сайта. Успех!
 Re: Новорегистриран потребител - представям се :)
Автор: special_k   
Дата:   03-05-08 14:47

забелязал съм.
избирай големината със save for web

ограничението тук е 200к, напълно достатъчно за да запазиш качеството
 Re: Новорегистриран потребител - представям се :)
Автор: jimmyns   
Дата:   03-05-08 15:24

Special na visokokontrastni snimki si li4i dori i taka,....

Mimoleta, mersi, no predpolagam razbirash 4e kogato w ideqta mi se vkliu4va nqkoi izvesten model ili peizaj ot havaite nqmam vyzmojnostta da go snimam... li4no...
 Re: Новорегистриран потребител - представям се :)
Автор: djogata   
Дата:   03-05-08 15:36

Ако има части от кадъра, които не са твое творчество, ще ти ги изтрият, защото нарушават правилата на сайта, който е за авторска фотография
 Re: Новорегистриран потребител - представям се :)
Автор: Davidoff   
Дата:   03-05-08 15:37

клик

 Re: Новорегистриран потребител - представям се :)
Автор: мимолета   
Дата:   03-05-08 15:51

А защо не пробваш да обработиш свои кадри? .. и ако пишеш на кирилица ще улесниш всички ни да те разбираме много по-бързо и по-добре :)



Публикацията е редактирана (03-05-08 15:52)
 Re: Новорегистриран потребител - представям се :)
Автор: tnt   
Дата:   03-05-08 15:55

[smilie5] [smilie5]
 Re: Новорегистриран потребител - представям се :)
Автор: itilien   
Дата:   03-05-08 16:05

По-добре ги изтрий тия кадри, докато не са ти изтрили профила. Тук е все пак сайт за фотография и не се приема обработка на чужди снимки.
А относно големината - стига само за пощенска марка. А честно казано нивото на колажите е като за начинаещ потребител на фотошоп (без да се обиждаш)



Публикацията е редактирана (03-05-08 16:12)
 Re: Новорегистриран потребител - представям се :)
Автор: Dimi2007   
Дата:   03-05-08 16:08

Ако си фотограф - дай нещо на филм...[smilie24]
 Re: Новорегистриран потребител - представям се :)
Автор: chiphead   
Дата:   03-05-08 17:02

Автор: Dimi2007
Дата: 03-05-08 16:08

Ако си фотограф - дай нещо на филм...[smilie24]



6х6 [smilie24]
 Re: Новорегистриран потребител - представям се :)
Автор: lefthand   
Дата:   03-05-08 17:03

Имаш ли кадри заснети лично от теб ?[shtrak]
[smilie3]
 Re: Новорегистриран потребител - представям се :)
Автор: ludokuche   
Дата:   03-05-08 17:19

Автор: Dimi2007
Дата: 03-05-08 16:08

Ако си фотограф - дай нещо на филм...
Дими [smilie18] [smilie24]

http://photo-zona.net/images/user35090/album7233/preview/1177788536_quro6332_LensTestsSensorArea1.jp
 Re: Новорегистриран потребител - представям се :)
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   03-05-08 17:22

special_k написа:

> забелязал съм.
> избирай големината със save for web
>
> ограничението тук е 200к, напълно достатъчно за да запазиш
> качеството

Спешъле, той забележи търсел из "гуугъл рендери за поредната картинка", като попаднал на фотофорум. И освен това твърди, че "ресайз от (примерно) 300х300 към 700х700 едва ли не унищожава красотата...".

Той просто си сваля снимчици (jpg най-вероятно) от мрежата и те са му толкова големи. После си прави колажчета в шопа (според мен нескопосано, ама това е съвсем друг въпрос).
Изглежда хлапе, тъй че би трябвало да му е простено [beer]
 Re: Новорегистриран потребител - представям се :)
Автор: darksorrow   
Дата:   03-05-08 17:24

такива неща са много фешън във форуми, чийто основен контингент е 12-17г.
 Re: Новорегистриран потребител - представям се :)
Автор: meimei   
Дата:   03-05-08 18:17

[smilie18] [smilie18]
 Re: Новорегистриран потребител - представям се :)
Автор: terminator   
Дата:   03-05-08 20:08

Не че се заяждам, ама виж какво си писал у профила си - "zanimavam se s photoshop... kfo pove4e iskate da znaete? :D "

А сега да те питаме - ти фотоапарат имаш ли, ако имаш снимаш ли с него и ако снимаш качи поне една авторска снимка [smile]
 Re: Новорегистриран потребител - представям се :)
Автор: bandicoot   
Дата:   03-05-08 20:18

Не че аз съм фотограф или виртуоз на фотошопа, ама тая "първата ти картинка" е отвратителна... Едно голямо (по-точно малко) мазало...
 Re: Новорегистриран потребител - представям се :)
Автор: svetal   
Дата:   03-05-08 20:18

"tova beshe normalen suh peizaj ot nekoe malko ostrov4e v tihiq okean NO vie vijdate rezultata sled kato e minal prez moite race :) Enjoy"[smilie8] [smilie8] [smilie8]
 Re: Новорегистриран потребител - представям се :)
Автор: tomovbg   
Дата:   03-05-08 21:22

Кво се заяждате с човека. Не е задължително да има фотоапарат за да снима. Са има и ГСМ-и ако знае как и кога да снима ще получи добри авторски резултати.

Поздрави!!![smilie7]
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена