Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Домашно студио!???
Автор: Svsvet   
Дата:   24-04-08 22:59

Айде пак да попитам нещо аматьорско, че отдавна не съм питал. [shtrak]

Искам да си направя малка стаичка за снимки (силно казано е студио), продуктова фотография и разни такива. Няма да дам повече от 100 лева и искам нещо което да ми върши що-годе работа. Понеже не съм от София, единствените осветителни тела, които могат да ми попаднат са тези за обща употреба. Та питам дали ще стане нещо с халогенни прожектори за външно осветление и няколко самоделни дефузьора или е твърде тъпо[smilie11] Не ми пука за мненията, че трябва да дам 1000лв. минимум, така че по-добре да не се обаждат. Все пак съм от Габрово [beer]

Ако някой е пробвал и нещо друго ефтинко, да сподели идея[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Стават ли градински прожектори за фото осветление?
Автор: mixmike   
Дата:   24-04-08 23:11

една година снимах с 2 градински халогена по 500W. Подобно снимане си има доста минуси, НО СТАВА. Дори съм продавал и снимки по сток сайтове.
Виж ми блога - адреса е в профила. Снимките на храните са с тези 2 халогена и една настолна лампа за 7лв

Отговори на това съобщение
 Re: Стават ли градински прожектори за фото осветление?
Автор: n1x0n   
Дата:   24-04-08 23:11

Стига да си с дигиталка и да имаш статив - можеш да си светиш с каквито искаш халогени.

Отговори на това съобщение
 Re: Стават ли градински прожектори за фото осветление?
Автор: mixmike   
Дата:   24-04-08 23:13

забравих да добавя - слагах нещата в самоделна палатка покрита с бял плат (прозрачен плат с име "орион" - познат повече като "плат за знаме"). Около 4 лв е метъра

Отговори на това съобщение
 Re: Стават ли градински прожектори за фото осветление?
Автор: asahi   
Дата:   24-04-08 23:15

Не е тъпо, но е трудно за управление и моделиране н асветлината, отделно грее и е пожароопасно.

Отговори на това съобщение
 Re: Стават ли градински прожектори за фото осветление?
Автор: mixmike   
Дата:   24-04-08 23:18

Загатнах минусите, Asahi ги конкретизира [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Стават ли градински прожектори за фото осветление?
Автор: Davidoff   
Дата:   24-04-08 23:23

Горещината си е проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Стават ли градински прожектори за фото осветление?
Автор: Svsvet   
Дата:   24-04-08 23:26

Разбрах ви! Ще опитам, пък то човек така се учи. После ще ги сложа в градината[beer]

Благодаря много!

Отговори на това съобщение
 Re: Стават ли градински прожектори за фото осветление?
Автор: d_vox   
Дата:   24-04-08 23:40

и аз съм снимал така, става! един съвет, постави ги малко пред обектива и снимай отблизо, иначе са слаби. за дифузьори използвай паус а не пластмаса и най-важното, вържи ги на общ разклонител с прекъсвач на него, включваш с крак, снимаш и изключваш. и много проби! успех!!!:-)

Отговори на това съобщение
 Re: Стават ли градински прожектори за фото осветление?
Автор: muha-palamarka   
Дата:   25-04-08 00:16

от мен малко лаишко, но- ако снимката стане добра, никой няма да те пита "тва с градински прожектор ли си го правил [smilie18] " Все пак резултата е важен. Някой хора рисуват с пръсти, а не с четки, и пак са признати худове [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Стават ли градински прожектори за фото осветление?
Автор: borisyankov   
Дата:   25-04-08 01:37

Не е проблем светлината, тя като количество не е малко.

Не е проблем и температурата - тя лесно се коригира (спектъра не е прекъснат).

Обаче наистина сериозен проблем е температурата. Загряват се много и е повече от реален шанса да подпалиш нещо.

Ползвал съм два такива прожектора само няколко пъти и въпреки това имам разтопен капак на принтер и един изгорен правоъгълник на мокета от тях [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Стават ли градински прожектори за фото осветление?
Автор: ffwd   
Дата:   25-04-08 01:56

Смело прави това, което усещаш, не робувай на правила!

Ето това е с 4x500W халогенни лампи + листи A4 за светлинни модификатори ->


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ncre3053.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2008-04/vapj9762.JPG


http://www.photodom.com/new_fotos/2008/04/15/734533.jpg



http://www.photodom.com/photo/734533


[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Стават ли градински прожектори за фото осветление?
Автор: CTEHATA   
Дата:   25-04-08 09:09

Аз лично качвам пожарогасителя от колата в къщи, когато си играя с 500W халогенни лампи...

Отговори на това съобщение
 Re: Стават ли градински прожектори за фото осветление?
Автор: _OmegaTransFer_   
Дата:   25-04-08 09:33

Пък и муделкътъ хваща тен:)

Хубава тема, Svsvet! Ще е полезно тези, които са си направили домашно студио, да пуснат репортажни снимки на помещението. Аз само палатка съм си направил, но с осветлението още имам проблем, слабо ми е и не върши работа. Е, става за експозиции по 2 секунди:)

Отговори на това съобщение
 Re: Домашно студио!???
Автор: Svsvet   
Дата:   25-04-08 11:03

Добре, съгласен съм. Нека да посветим темата на домашното студио изобщо, а не само на осветлението. Нека всеки, който има въпроси или може да предаде опит, да пише тук...

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Домашно студио!???
Автор: GenaDP   
Дата:   25-04-08 11:29

Е какво толкова има да се пише по темата? Искаш домашно студио - правиш си. Искаш с халогени - халогени си земаш. На всички е ясно какви са им предимствата и недостатъците. Оттук насетне какво повече има за питане и казване ?

Отговори на това съобщение
 Re: Домашно студио!???
Автор: Svsvet   
Дата:   25-04-08 13:30

GenaDP, не съм съгласен с теб. По принцип фотографията не е изкуство на приказките, а на действието и на финансовите възможности[smilie5] Но точно, когато човек иска да мине с по-малко пари, са му нужни съвети от хора, които вече са пробвали някои неща, изобретили са си нещо, за което аз примерно няма да се сетя. Но пък ще се сетя за нещо друго и така... В крайна сметка, не виждам защо трябва да се затваря по този начин темата. Не карам никого да пише! Ако имате какво да напишете, давайте, ако не - ще си потъне темичката и толкоз!
Мисля че форумът страда от две противоположни мнения: едното, че е само за разбирачи; другото, че разбирачи тук няма (има само Nikon vs. Canon). Смятам, че е излишно да коментирам колко са погрешни и двете...



Публикацията е редактирана (25-04-08 13:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Домашно студио!???
Автор: Svsvet   
Дата:   25-04-08 13:32

А по темата, вече си купих два прожектора от по 9 лв., 500 вата. Сега остава да измисля на какви стойки да ги слагам. Купих си и едно сиво чадърче от 2.50 лв [smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Домашно студио!???
Автор: valphotography   
Дата:   25-04-08 13:32

Питай mg2 той снима в тях:)

Отговори на това съобщение
 Re: Домашно студио!???
Автор: vladomatev   
Дата:   25-04-08 13:33

Сиво?

Отговори на това съобщение
 Re: Домашно студио!???
Автор: Svsvet   
Дата:   25-04-08 13:36

Точно така, светло сиво!

Засега нямам идея какъв да е фонът. Някой да се е сдобивал с нещо евтино, различно от чаршаф?



Публикацията е редактирана (25-04-08 13:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Домашно студио!???
Автор: loveforever   
Дата:   25-04-08 13:43

При нужда ползвам наличното в къщи - нощни лампи закрепваши се със щипка и енергоспестяващи крушки на Филипс. Лесно се закрепват на каквото има наблизо, не греят, дават приятна, бяла, разсеяна светлина, като до сега не ми се е налагало да ползвам допълнителен дифузер.

Отговори на това съобщение
 Re: Домашно студио!???
Автор: lansky   
Дата:   25-04-08 14:19

то днес така и така е петък....

http://www.youtube.com/watch?v=eik8iWX97pc&feature=related

Отговори на това съобщение
 Re: Домашно студио!???
Автор: ilia_dm   
Дата:   25-04-08 14:36

Габровецо,в Метро продават едни малки палатки - около 20лв.,има също много интересни малки прожекторчета отзад на запалките.Тези прожекторчета можеш да ги скриеш ,пък и с фолио да обърнеш светлината...
ПП-действай смело ...

Отговори на това съобщение
 Re: Домашно студио!???
Автор: alsash   
Дата:   25-04-08 14:38

.....ега ти темата......

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »