Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Печат на снимки с фотопринтер ?
Автор: skandalen   
Дата:   19-04-08 19:13

Как подготвяте снимките ( JPEG) и през каква програма разпечатвате на фотопринтер ?
Моя е Canon Pixma 4300 и все не мога да докарам цветовете , които искам . Винаги малко ми жълтее[smile]
Разбира се нито принтера , нито монитора са калибрирани [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки с фотопринтер ?
Автор: 3DFEN   
Дата:   19-04-08 19:39

Аз печатам по най нетрадиционен начин.
Пред Корел. Ползвам само настройките на принтера.
Отварям корел - стр А4 - копирам снимката- увеличавам илинамалявам размера (маркирам полетро и по единия ъгал тегля или свивам.
Печат: от настр на принтера слагам на най високо качество избирам си гартия: Инк йет, мат, Глоси, фото или други каквито има и печатам.
Последно време забелязах, че някои хартии се държат различно: Глоси Фото папер при тази настр на принтера и при такава хартия не дава добър резултат.
Пусни един и същи файл - снимка на една и съща хартия при различни настройки на принтера и ще видиш, че резултата ще е различен.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки с фотопринтер ?
Автор: skandalen   
Дата:   19-04-08 20:01

И аз като теб , след като три пъти зареждах оригинални касети , минах на СНПМ . Като цяло съм страшно доволен (дори и само като погледна огромните туби с мастило [smile] )
Интересносто е , че при едни и същи настройки на една и съща хартия първите няколко снимки ги изкара с малко по-живи цветове от следващите . Иначе бачка перфектно и днес му стопих лагерите [ezik]
И аз печатам с програмата на принтера , но тук съм чел за печта през Фотощоп и други. Там обаче има сума и цветови профили дето са ми тъмна Индия...

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки с фотопринтер ?
Автор: 3DFEN   
Дата:   19-04-08 20:38

По принцип, при мен излиза идеално - като за мен. Това което виждам на екрана това излиза.
Не си заслужава да си играя с профили, когато е за лична употреба.
С не оригиналните мастила трябва да се печата винаги на макс качество иначе понякога прекъсва (поне с тези мастила, които ползвам) В момента съм с оригинални, че си скапах системата. Оправих я ама не ми се занимава да я монтирам пак.
Ако печаташ на АРО хартия от Метро има някакъв лек жълт отенък.
Вчера пробвах една китайска хартия и е задоволителна. Понеделник ще направя проби и ще си внеса малко от нея 1-2 палета.
Ако върши работа де.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на снимки с фотопринтер ?
Автор: beliot   
Дата:   19-04-08 22:32

Аз печатам предимно от фотошопа и резултата ми е 99% точен с това, което виждам на екрана. Ето и настройките във фотошопа, които ползвам:

http://www.picvalley.net/u/60/14953_274.JPG


Печатам предимно на канонската хартия PR 101, но и на хартийте от прокарт резултата е много добър.
Дано да съм бил полезен.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »