Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Tamron 17-50mm f/2.8 - калибриране?
Автор: IvoM   
Дата:   16-04-08 21:32

Доста четох за проблемите на обектива относно фокусирането, а имам възможност да си го купя от САЩ. Това предполага че няма да мога да го изпробвам преди покупката. Затова искам да знам дали тук, в България могат да ми го калибрират ако покаже такъв проблем, и ако да - кой? Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50mm f/2.8 - калибриране?
Автор: Стоев   
Дата:   16-04-08 21:35

"калибрират"?[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50mm f/2.8 - калибриране?
Автор: makenzi   
Дата:   16-04-08 21:48

[smile] тук в българия няма такъв майстор,за голямо съжеление.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50mm f/2.8 - калибриране?
Автор: Стоев   
Дата:   16-04-08 21:50

За фронтфокус/бекфокус ли иде реч?


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50mm f/2.8 - калибриране?
Автор: IvoM   
Дата:   16-04-08 21:57

Да, някой беше споменал че са му коригирали тук такъв проблем

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50mm f/2.8 - калибриране?
Автор: makenzi   
Дата:   16-04-08 22:00

Да на теория,но на практика НЕ, но ми взеха парите де.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50mm f/2.8 - калибриране?
Автор: Стоев   
Дата:   16-04-08 22:14

Мислех че е функция на комбинация тяло/обектив...


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50mm f/2.8 - калибриране?
Автор: hotsnail   
Дата:   16-04-08 22:17

ъъъъъ за какво тяло иде реч?

Май проблемите са с Канон основно. Не че нещо порсто само КАнонджии съм чел да се оплакват и до тука са двама или трима.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50mm f/2.8 - калибриране?
Автор: IvoM   
Дата:   16-04-08 22:34

Да за канон става въпрос, за 30д. Наясно съм че проблема идва от комбинацията (и съм го изпитал) но примерно сигмите ти ги калибрират към тялото, възможно ли е и с този обектив и прави ли се в България?

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50mm f/2.8 - калибриране?
Автор: hotsnail   
Дата:   16-04-08 22:42

Ами предвид, че Тамрон нямат дори офицялен вносител, явно в БГ не може да ти го настроят - Поне няма да е в БГ сервиз на Тамрон.

Ама пиши ако искаш на Тамрон в Германия или им звънни по телефона. В Германия е централата им за Европа.

http://www.tamron.de

http://www.tamron.de/Service.6.0.html?&L=2



Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50mm f/2.8 - калибриране?
Автор: Стоев   
Дата:   16-04-08 23:05

Пусни една "запитка" на Зентекс

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50mm f/2.8 - калибриране?
Автор: makenzi   
Дата:   17-04-08 00:05

Зентекс ми каза на мен че не поглежда сигми и тамрони.[smilie8]



Публикацията е редактирана (17-04-08 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50mm f/2.8 - калибриране?
Автор: IvoM   
Дата:   17-04-08 23:33

Май май ще се въздържа засега от този обектив конкретно, благодаря на всички за отговорите!

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50mm f/2.8 - калибриране?
Автор: Блясък   
Дата:   18-04-08 08:47

Всички крайни мнения са плод на емоция. На мен пък моя ми харесва, с дребни изключения, разбира се. [shtrak]



Публикацията е редактирана (18-04-08 08:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50mm f/2.8 - калибриране?
Автор: hotsnail   
Дата:   18-04-08 09:20

Блясък и аз мисля така. То дори и да е Канонски, Сони или Никон обектив пак може да се счупи или да има дефект.

Никон може би ще имат сервиз? Канон не знам как са с Пан сервиз ама не вярвам да е супер добро положението ...... та това че за Тамрон ще се наложи да го пратиш по пощата до добър сервиз някъде в ЕС не ми се вижда проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50mm f/2.8 - калибриране?
Автор: christal   
Дата:   18-04-08 11:39


http://photo-zona.net/images/user17222/album13029/large/1208507465_mjao5592__MG_5984a.jpg



Ми това е със същия обектив и 40Д. Изглежда ми добре на мен. А листа даже не е равен и е правено от ръка, без вдигнато огледало [smile] И аз го взех от Щатите и си задавах същите въпроси. Говорят за различни степени на фронт-фокус, но на моя не забелязвам. И оптически е много добър обектива.



Публикацията е редактирана (18-04-08 11:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50mm f/2.8 - калибриране?
Автор: cameraman   
Дата:   18-04-08 12:07

и с моето 40Д този обектив си пасва перфектно[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50mm f/2.8 - калибриране?
Автор: IvoM   
Дата:   18-04-08 12:25

Е нали уж с 40д са коригирани тия проблеми до някаква степен (за фронт/бек фокуса) ама аз заради един обектив няма да тръгна сега да си сменям тялото. Пък да пращам по сервизи из ЕС не ми се вижда смислено, тъй като за да ми го настроят за тялото трябва да пратя и него а това няма да стане. Когато имам възможност да го тествам преди да го купя (демек като имам път към сащ [smile] ) - тогава [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50mm f/2.8 - калибриране?
Автор: christal   
Дата:   18-04-08 12:53

Каквото и да е тялото, обектива пак може да ти фокусира по-напред. Мотора спокойно може да не го завърта докрай. И не съм чувал за обектив за "20Д, 30Д, 40Д" и специални калибрации за тях, просто е за "Канон Еос".

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50mm f/2.8 - калибриране?
Автор: IvoM   
Дата:   18-04-08 13:16

Но е факт че едно тяло с даден обектив прави фронт фокус, докато същия обектив с друго тяло няма такъв проблем. Същото е валидно и за тялото. Тогава какво правим?

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50mm f/2.8 - калибриране?
Автор: hotsnail   
Дата:   18-04-08 13:24

абе аз бих казал че обикновено или тялото или обектива е за бой, ако си карък и двете (зарад последното май искат да носиш и двете при калибриране).

в примера дето си дал вероятно тялото е за бой.

Ако тялото ти фокусира добре с 2-3 обектива вероятно няма проблеми. И обратно ако един обектив е наред с няколко тела явно е ок и той нали?

Обикновено като имаш съмнения за BF FF пробваш няколко обектива (по лесно се сменят) да видиш ако са ок значи проблема е бил в обектива, ако не са ок значи е тялото. [beer]

по тая логика твоя по добре нищо да не си купуваме щото може да се наложи да иде на сервиз.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50mm f/2.8 - калибриране?
Автор: IvoM   
Дата:   18-04-08 13:33

Еми аз съм сменил няколко обектива, и само 1 ми даде фронт фокус, после тоя обектив на друго тяло не го даде. Не го знам ако се пробва на 4-5 тела дали няма да се изяви пак. Въпроса ми обаче беше за тамрона, защотото надлъж и нашир се носят както хвалби за качествата му така и сведения за проблеми с фокусирането. Затова исках да знам дали може тук да се коригира това и досега разбирам че не може.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50mm f/2.8 - калибриране?
Автор: selfsight   
Дата:   18-04-08 13:40

И аз съм един от проблемните с този обектив и с 20д. Много изчетох и тук и по чужди форуми. Упорит фрон фокус. Обиколих и Наско и Зентекс, но просто няма апаратура за калибриране на тамрони в БГ. В Германия е най-близо май. А успея ли да фокусирам е невероятно остър и на 2.8. Затова съм решил да слагам екран за ръчно фокусиране (Зентекс дали има такива? Ако на някой му се намира, може да пише на лс)


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »