Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Някои уточнения по рейтинга 2
Автор: n1x0n   
Дата:   03-04-08 16:51

Темата ще се изчерпи, когато отговорите на всички въпроси.

Че нещо свикнахте да отговаряте на половината неща с половин уста и да треснете вратата с "темата е изчерпана".

Никсън, никакво нулиране на точки за снимки, свалени от гласуване не става. Просто имаш само 2 снимки с над 25Б точkи за оследната година.

Добре, мерси. Това напълно обяснява първата част от въпроса ми. Нулиране няма, има броене година за година. Не съм видял тук човек, който за година снимане да е станал по-лош фотограф, ама явно вие имате подобни наблюдения. Няма значение, ситуацията е изяснена.

Втората част на въпроса ми е:
Какво правим с редакцията на заглавия и т.н. на снимки, които са си в правилните категории, а системата иска да ми ги мести в грешните?!

Откъде накъде снимките ми ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да се преместят от Голо тяло и Пейзаж в Хумор или Домашен албум, само защото искам да добавя нещо в заглавието им?! Ми не сте го измислили добре това нещо, кво има да ми се сърдите?!

3 снимки на година с над 25Б точки е смешна бариера.

Не е смешна, направо е пародийна! Трябва да са поне 5 снимки и поне с 50Б точки, ако трябва да сме честни! Това ако не помниш, ви го казах преди повече от година! Казах ви, че с тая ниска летва се просмукват некадърници в Б, които след себе си задърпват и други подобни и става лавина!
Тогава пак ми се направихте на тежкари, ама няколко месеца по-късно това, което ви казах, стана реалност и бързичко почнахте да махате от Б ръчно!

Специални жестове, за хора които са много добри, но се гнусят да минат през представяне, не сме предвидили... Доста добри фотографи не се срамуваха да минат през представяне и за нула време си придобиха права за пускане в категориите.

А тука вече издребняваш много яко...

Много добре знаеш че не става въпрос нито за "гнусене", нито за проблеми с представянето.
Става въпрос - за тоталната липса на толерантност към хора, които са добри фотографи, но не харесват рейтинговата система като идея.
Не говорим за даване на преференции на некадърни връзкари, а за свобода, дадена на кадърни фотографи, които и без това оредяват тука.

Не се оправдавайте с автоматизацията - неавтоматичното махане от Б не ви е никакъв проблем, като гледам.

И за няколко години общуване би трябвало да научите, че аз пускам теми, САМО по въпроси, чието решаване е в интересите на сайта и ги пускам тук, защото са проблем на форума и сайта, а не мой личен, че да го нищиме по мейла.

Сега затваряйте ако искате и тази...
 Re: Някои уточнения по рейтинга 2
Автор: vladomatev   
Дата:   03-04-08 18:59

прав си според мен ..ама мисли и за тях, прекаленото сито озанчава може би загуба на посещения ...кофти
 Re: Някои уточнения по рейтинга 2
Автор: snooper   
Дата:   03-04-08 19:12

Много от добрите фотографи тук отдавна изтриха снимките от профилите си, просто осъзнаха, че този сайт не е предназначен за тях. Жалко, но факт.
 Re: Някои уточнения по рейтинга 2
Автор: admin   
Дата:   03-04-08 19:19

Автор: n1x0n
Дата: 03-04-08 16:51

Темата ще се изчерпи, когато отговорите на всички въпроси.


Никсън, админа отговаря на въпроси само на мейла. Въобще не е длъжен да отговаря на въпроси във форума. Този отговор е последен и е в знак на уважение към тебе.
В случая дори твоите въпроси имат обяснение ако само прочетеш внимателно правилата на сайта.
Както виждаш ти беше обяснена първата част на въпроса, въпреки че правилата и дават съвсем ясен отговор.
Добре, мерси. Това напълно обяснява първата част от въпроса ми. Нулиране няма, има броене година за година. Не съм видял тук човек, който за година снимане да е станал по-лош фотограф, ама явно вие имате подобни наблюдения.
Тук отново неволно или умишлено пропускаш факта, че връщането в представяне година за година важи само за хора, които нямат 3 снимки с 50Б точки. Както и ти каза, даже е малко.
Всеки, който има 3 снимки с 50Б точки е защитен за връщане в представяне и това беше обяснено също, въпреки че е съвсем ясно написано в правилата.

Става въпрос - за тоталната липса на толерантност към хора, които са добри фотографи, но не харесват рейтинговата система като идея.
- беше обяснено в предишната тема съвсем ясно, че колкото и да не харесват рейтинговата система, ще се прежалят да пуснат 3 шедьовъра, които да съберат по 50Б и след това ако искат цял живот могат да си пускат без гласуване. Не е възможно ние да ги вкарваме ръчно, защото всяка нощ системата прави проверка на рейтинга и ако аз вкарам някого днес, системата ще го извади автоматично утре.

Какво правим с редакцията на заглавия и т.н. на снимки, които са си в правилните категории, а системата иска да ми ги мести в грешните?!

Откъде накъде снимките ми ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да се преместят от Голо тяло и Пейзаж в Хумор или Домашен албум, само защото искам да добавя нещо в заглавието им?! Ми не сте го измислили добре това нещо, кво има да ми се сърдите?!
- това също има логичен отговор в правилата на сайта. Разбира се, че ако някой няма права за всички галерии, то и в редакция няма да има права за всички галерии. В противен случай ще си пусне снимката в "домашни любимци" и след това ще я премести в "диви животни". Ако искаш да смениш заглавие, ти вече си отворил редакция и системата не ти показва категории, за които нямаш достъп.

И Никсън последно. Винаги сме уважавали мнението ти и идеите ти. В случая подхождаш емоционално, защото се чувстваш ощетен. В тоя сайт има много добри автори, които просто показват снимки и нямат никакъв проблем с правилата и ограниченията.
Нито един добър автор няма проблем с праговете. Нито пък ти имаш проблем с праговете. Ако си искал - да си ги минал. Ако не искаш, ние няма как да ти помогнем, това не зависи от нас.

Приятно израждане на темата оттук нататък в посока колко са несправедливи новите правила и колко пречат за развитието на талантите[beer]
 Re: Някои уточнения по рейтинга 2
Автор: tofo   
Дата:   03-04-08 19:25

Предложение.
По страничка на човек, ако няма рейтинг. По нататък - фотка с 25 примерно-и право да качиш още една.
С 250-качваш 10. Иначе-по 1 на седмица, ама сменяш с нещо, ако нямаш рейтинга. Но качваш в галериите.[smilie24]

 Re: Някои уточнения по рейтинга 2
Автор: IChertov   
Дата:   03-04-08 20:42

Казах ви, че с тая ниска летва се просмукват некадърници в Б, които след себе си задърпват и други подобни и става лавина!

много вярно..
и наистина за това сайта става все по-[smilie23] :(
 Re: Някои уточнения по рейтинга 2
Автор: navy   
Дата:   03-04-08 21:09

Мноо си е хубав сайта [smilie5]
 Re: Някои уточнения по рейтинга 2
Автор: Тед   
Дата:   03-04-08 21:16

Всяко правило е предпоследно, така че не разчитайте на 50 Б-ИРИ доживот. [shtrak]
 Re: Някои уточнения по рейтинга 2
Автор: luboar   
Дата:   03-04-08 21:17

така. според критериите на ФФ, след година ще се наредим на опашка с ламерите чакащи благословията на "Б" повярвалите си.

.. обаче това което съм създал няма да изчезне или обезцени. (не е чалга парче излязло от мода след година)
... напротив, ще се превръща в класика.
моля за индивидуално уважение.. (не за мен) изкуството не е конвейр.
та Ван Гог би си стоял в представяне с години... защотото не е продуктивен ..обяснете това на рекламодателите си :)

това, че n1x0n не пуска снимки тук, прави ли го по-слаб фотограф?!..
в никакав случай.
помислете...
л.

 Re: Някои уточнения по рейтинга 2
Автор: admin   
Дата:   03-04-08 21:29

Автор: luboar
Дата: 03-04-08 21:17

така. според критериите на ФФ, след година ще се наредим на опашка с ламерите чакащи благословията на "Б" повярвалите си.



Това няма как да стане, тъй като, както казахме са достатъчни само 3 снимки с 50Б точки, за да е защитен всеки от връщане в представяне.

Относно рекламодателите въпроса е много лесен. Махаме всички ограничения, всеки да си пуска където иска и вдигаме двойно навалицата в сайта. Няма нищо по-лесно от това. Плявата излиза напред и масата е доволна.
Всичко, което правим е с цел да защитим добрите автори и тези, които искат да се развиват, но ако не се оценява именно от добрите автори, няма смисъл да го правим и да си утежняваме живота.



Публикацията е редактирана (03-04-08 21:31)
 Re: Някои уточнения по рейтинга 2
Автор: мара   
Дата:   03-04-08 21:35

е, любо, ако ван гог не е продуктивен, тогава целокупната художническа гилдия требе да се обеси [smilie5] заедно и поотделно...
ам тоя пич е праскал по 2 на ден, бе[smilie18]
 Re: Някои уточнения по рейтинга 2
Автор: luboar   
Дата:   03-04-08 21:49

.."изпраскал" е около 90 в живота си.. може и да греша..
не ми говори за Бг художници.. най-скъпата картина на българин е около $10000
 Re: Някои уточнения по рейтинга 2
Автор: navy   
Дата:   03-04-08 21:56

Малеее, аз колко съмнекадърен...
Това могат да го потвърдят много хора...
Тед & сие [smilie24]
 Re: Някои уточнения по рейтинга 2
Автор: tochnia   
Дата:   03-04-08 21:57

Цената ли определя качеството [smilie8] [smilie10] [smilie18]

Българските певци като не вземат милиони хонорар да не означава че са лоши? [smilie10]

Просто аудиторията в БГ е малка и напоследък въобще не оценява духовните неща? [smilie18] [smilie18]

 Re: Някои уточнения по рейтинга 2
Автор: Lalinda   
Дата:   03-04-08 21:57

Това за публикуването на 3 шедьовъра за достигане на 50 точки от B рейтинговите автори ми дойде наум и на мен, ама като не пускам линкове за гласуване и нямам фенове сред Б рейтинговите автори, ще си седя с квота 2 на седмица, барабар с начинаещите... Какъв може да ми е стимулът да покажа нещо, което не е комерсиално, но което искам да покажа?

Пак ще кажа - натрупала съм си точките от Б рейтинговите автори отпреди 3 години, не от сегашните Б рейтингови такива... А 3 години не качвах тук именно когато се появи псевдоанонимнито гласуване, стимулирало разпращането на линкове...

Впрочем, най-много ми допадаха правилата отпреди 3 години, в които човек избираше сам МОМЕНТА, В КОЙТО ДА ПУСНЕ СНИМКАТА СИ В ИЗБРАНО, А ИМЕННО ТОГАВА, КОГАТО Е НАСЪБРАЛА ТОЧКИ...

Не виждам как бих могла да надскоча прага, ако не започна да лепя птички и да пускам мазни, с извинение...

Искам да си показвам моите работи, не да гоня рейтинг, да мажа или пък да тонирам, за да събирам псевдо Б рейтинг...

Измислете система, с която да стимулирате и показването на нещо друго от занайтчийски работи на конвейер, стимулирайте хората с ПОГЛЕД, собствен, а тези, които мажат за рейтинг.

Нищо лично, ама като се появи мазня на портала, начинаещите се заемат да правят точно мазни. Останалото не им е по силите, уви. И нивота ще пада главоломно...

Вижте и коментарите - никакви ги няма, само нечленоразделни подбодряния... Е, няма равнище... Не е това начинът...

Ако ще се борим за масово внедряване на фотоапаратията, то е друго, не е фотография...

Дайте и малко право на личен избор на авторите, не ги карайте да действат като занаятчии.

И накрая ще цитирам нещо от Митко Щерев, което чух в неделя по радиото - артистът няма как да падне под нивото си и да се превърне в занаятчия. Не въвеждайте правила, които да карат артистите да стават занаятчии и продават чанти на народонаселението... Не го правете.

Подкрепям n1x0n.

Като фотограф, макар и любител, ще кажа - по-малко фотография, но по-качествена. Няма да навреди на никого. Човек, купил си цигулка, е притежател на цигулка, не му идва наум да се нарече цигулар. Виж, всеки купил си фотоапарат май се мисли за фотограф...

[shtrak]
 Re: Някои уточнения по рейтинга 2
Автор: navy   
Дата:   03-04-08 22:11

Я, Лайлиндъ [smilie10]
 Re: Някои уточнения по рейтинга 2
Автор: luboar   
Дата:   03-04-08 22:12

Ох....милата Линда-Минда, праснала йе петстен парчета но не е мастер .. намали сатурацията мила ! [smilie24]



Публикацията е редактирана (03-04-08 22:17)
 Re: Някои уточнения по рейтинга 2
Автор: nsirakov   
Дата:   03-04-08 22:18

Lalinda написа:


> Не виждам как бих могла да надскоча прага, ако не започна да
> лепя птички и да пускам мазни, с извинение...
>


то теб само рейтинга те интересува...




> Виж, всеки купил си фотоапарат май се мисли за
> фотограф...
>
> [shtrak]


ти включително, нали?
 Re: Някои уточнения по рейтинга 2
Автор: navy   
Дата:   03-04-08 22:19

Та тя пише такива тлъсти постове като мосю Дик, само че много по грамотно и разбираемо [smilie7]

Това не значи, че ще се моря да и ги чета [smilie7]
 Re: Някои уточнения по рейтинга 2
Автор: Стоев   
Дата:   03-04-08 22:20

Правото за качване да се намали до 2-3-5 в Избрано , ама не за седмица а за месец...
Баси тези шАдьоври, дето се правят по няколко седмично - да не снимате с Д300 ве?[ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]

 Re: Някои уточнения по рейтинга 2
Автор: navy   
Дата:   03-04-08 22:21

Сираков, любовницата ти дойде, ДРЪЖ се [smilie18]
 Re: Някои уточнения по рейтинга 2
Автор: luboar   
Дата:   03-04-08 22:24

старата морска кучка ли ?
 Re: Някои уточнения по рейтинга 2
Автор: J0R0   
Дата:   03-04-08 22:25

ОК, сайтът регресира.
Това искате да кажете, нали?
Преди три години беше къде -къде по-добре.
От ден на ден става все по-зле....


Обаче аз лично предпочитам да вярвам на очите си.


Двадесет и втора изложба на ФФ - 2007

и точно преди три години


Шеста изложба на ФФ 2004


Да се нарече това положение регрес, означава че човекът който го твърди или недовижда, или тенденциозно изопачава.
 Re: Някои уточнения по рейтинга 2
Автор: Стоев   
Дата:   03-04-08 22:26

[smilie7]

 Re: Някои уточнения по рейтинга 2
Автор: navy   
Дата:   03-04-08 22:28

въртите брояча [smilie5]
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена