Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Polaroid 1000 Land Camera - проблем
Автор: vladomatev   
Дата:   31-03-08 19:44

Здравейте, някой има ли / ползвал ли е Polaroid 1000 Land Camera ?

Отговори на това съобщение
 Re: Polaroid 1000 Land Camera - проблем
Автор: vladomatev   
Дата:   31-03-08 19:48

Начи понеже не намирам
SX-70 / Time-Zero Film и купих 600 и пробвах ама той е много по бърз явно...у ги преекспонира ...на сайта на Полароид има некво мътно обяснение как се корегира с някво парче пласмаса ама не ми стана много ясно ...някой да знае как се оправя проблема?



Публикацията е редактирана (31-03-08 19:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Polaroid 1000 Land Camera - проблем
Автор: caro-anton   
Дата:   01-04-08 00:34

Ще ти кажа как се коригира. Тук хората продават филтър, който да ти компенсира по-чувствителната емулсия на новите филми тип 600.
Има вариант - можеш да потърсиш в ебай такъв филтър, но от стъкло, което е просто мечта, струва около 25 евро, но да си призная, те полароид спират филмите от догодина и не ми е ясно дали някой ще ги прави тия филми вече. За пак-филмите е ясно, че фуджи правят и не мислят да ги спират, но тези интегрални филми не зная да има някой, който да ги прави. Навремето Кодак са имали някакъв техен вариант, но са се съдили с Полароид, както и с Фуджи, че то е ясно кой е спечелил, но сега и спечелилите стават от губещите. Истината е, че само ние губим.
Сега видях в сайта, че в момента го нямат тоя филтър, но ти можеш да хвърляш по един поглед през ден-два.
Има и филм, който си е за твоя фотоапарат, има го още във Виена, и в Германия. Има и в Ибей. Ще го видиш и на този сайт:

http://www.unsaleable.com




Публикацията е редактирана (01-04-08 00:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Polaroid 1000 Land Camera - проблем
Автор: vladomatev   
Дата:   01-04-08 13:34

Той НД филтъра е ясно решение ама има и друго което е да затъмня фотоклетката дето мери ...аз това исках да направя ...мерси за отговора !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Polaroid 1000 Land Camera - проблем
Автор: matasel   
Дата:   01-04-08 13:44

Ами със затъмняване на "клетката" ще стане още по-лошо, защото ще трябва да я осветлиш, ама това е доста по-трудно от затъмняването.
Но за Полароид 1000 едва ли си струва. (Само да не ме разбереш погрешно - аз съм голям почитател на фирмата, какти и на създателя и Др. Ленд - той за мен е гений.) А не е да нямам и фотоапарати на тази фирма - имам, в това число и култовия модел SX-70
[beer] и успех. Ако някой ден се видим мога да ти покажа някои Полороиди[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Polaroid 1000 Land Camera - проблем
Автор: vladomatev   
Дата:   01-04-08 13:48

Офф вярно трябва да се осветли
А ако махна врътката дето сигурно го засенчва ? От сайта на Полароид нещо такова неясно обясняват ...да я махна и да я заменя няква прозрачна пласмаса от ЦД ...не мога да разбера. А иначе си намерих 600 с изтекъл срок на годност на доста добра цена ..за това и се заиграх ...мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Polaroid 1000 Land Camera - проблем
Автор: matasel   
Дата:   01-04-08 16:18

Че е изтекъл нищо, ама ако са много стари изсъхват химикалите и не стават за [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »