Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 спасяване на информацията от хард диск
Автор: delchev   
Дата:   02-02-08 11:17

имам нужда от помощ за извличане на информацията от един хард диск, който май е безнадеждно умрял, а пък на него имаше информация, която ми е ценна.

Можете ли да ми дадете координати на хора, които се занимават с такива неща - имам спомен, че някъде около 7ми километър (това в София, де) имаше една фирма, която извършваше такава услуга, но не мога да намеря техни координати.

Благодаря предварително [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: спасяване на информацията от хард диск
Автор: папач   
Дата:   02-02-08 11:46

Чул съм,че разглобяват диска и му подменят въртящите части за да остане записаната информация макър и временно /до като се презапише/[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: спасяване на информацията от хард диск
Автор: praetorian   
Дата:   02-02-08 11:59

http://www.itemav.com/

Отговори на това съобщение
 Re: спасяване на информацията от хард диск
Автор: delchev   
Дата:   02-02-08 12:12

точно тях имах предвид, благодаря praetorian!

Отговори на това съобщение
 Re: спасяване на информацията от хард диск
Автор: doca   
Дата:   02-02-08 17:16

http://www.etabg.com/




Публикацията е редактирана (02-02-08 17:17)

Отговори на това съобщение
 Re: спасяване на информацията от хард диск
Автор: plamenm   
Дата:   02-02-08 17:42

Теглиш си сидито- hirensboot и стартираш програмата HDDRecovery. После бързо си копираш всичко ценно дето го има на диска. Програмата, възстановява бед сектори без загуба на информация.

Отговори на това съобщение
 Re: спасяване на информацията от хард диск
Автор: spa   
Дата:   03-02-08 00:13

HDDRecovery :) ... ами ако нема ток и не върти...

Отговори на това съобщение
 Re: спасяване на информацията от хард диск
Автор: mravunko   
Дата:   03-02-08 00:27

най-често дефектите са 2, които се случват без предхождащи признаци:
1) изгаря електрониката
2) изгаря мотора

При първия случай информацията се възстановява лесно, взима се от същия хард електроника, слага се на изгорелия и всичко се преточва, фирмите го правят за около 50лв. Аз съм я правил на работа тая манипулация.

Във втория случай трябва стерилно помещение, мотор и други работи, които като цяло струват повече.

Има и трети вариант, малко практикуван у нас.. да се изпрати харда на производителя.

Отговори на това съобщение
 Re: спасяване на информацията от хард диск
Автор: nilak_bg   
Дата:   07-02-08 03:19

Това с подмяната на платката с електрониката, може да не стане ако има дори и малка разлика - например друга версия на firmware-а. Та трябва платка от същата серия и вид. Което след примерно 2-5 години работа е истински проблем.
Гадното на втория вариант с блокиралия мотор е, че това по-често веднага води до изгаряне на управляващия чип върху платката - та така щетите са двойни.
Ако обаче сте загубили данни заради софтуерно омазване на данните и форматирането на дяла ви е FAT-32 имате много реални шансове да си върнете инфото ако не пускате програмки като Norton Disk Doctor а го дадете на някой който разбира от тези неща.



Публикацията е редактирана (07-02-08 03:21)

Отговори на това съобщение
 Re: спасяване на информацията от хард диск
Автор: adutsov   
Дата:   07-02-08 09:49

На мен ми спасиха всичко в Итема след механично въздействие върху външен хард (изпускане от много високо) Но срещу съответната сума, на косъм се отървах от издирване и купуване на абсолютно същия хард диск.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »