Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 "бели точки" по снимките от PowerShot G9
Автор: emoxide   
Дата:   20-12-08 14:18

Обръщам се основно към притежатилите на този модел, а и не само към тях, но и към всички, които са имали поява на неприятни "бели точки" по снимките. Това така наречените "hot pixels" ли са? Който може да ме запознае с проблема , предположения за причините за появата му и начините за превъзмогването нека пише. При мен най-често се получават когато мястото където имам такива смущения попаднат на тъмни обект, или при средно и високи исо чувствителности (400-1600). Интересното е, че се появяват почти на едно и също място, като размерът на "бялата точка" е от порядъка на 3х3 пиксела, но най-неприятно е черното оконтуряване на точката. Единият от начините е във обработваща програмка да си ги "чистя" от снимката, но други предложения?
Благодаря предварително на всички които ще вземат отношение по тази тема. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nnenov   
Дата:   20-12-08 14:23

без примери няма да получиш полезни отговори :)



Публикацията е редактирана (20-12-08 14:23)

Отговори на това съобщение
 Re: "бели точки" по снимките от PowerShot G9
Автор: asahi   
Дата:   20-12-08 14:41

Не снимай над ИСО400. Тази територия не е за сапунерки.
Г9 е отличен апарат, но не е ДСЛР.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: emoxide   
Дата:   20-12-08 15:04

Ето и 3 кропчета за дръпване


http://tranz.it/load.php?id=TKMdqWKrsQuckMrz208715




http://tranz.it/load.php?id=cikTazw5WJOuzaY5208716




http://tranz.it/load.php?id=wopILqXqANe6YUBL208717




Публикацията е редактирана (20-12-08 15:12)

Отговори на това съобщение
 Re: "бели точки" по снимките от PowerShot G9
Автор: burnmaster   
Дата:   20-12-08 15:04

Аз съм имал сащите проблеми с Canon Power Shot A530 и според мен си е проблем с матрицата.И в моя случай тия пиксели бяха на едно и също моясто,но не на всяка бленда ги имаше.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: emoxide   
Дата:   20-12-08 15:14

asahi при мен такива точки се появяват и при исо100 доста често

Отговори на това съобщение
 Re: "бели точки" по снимките от PowerShot G9
Автор: mitku   
Дата:   20-12-08 15:23

Проблемът си е от матрицата, но всички матрици при определени условия го проявяват (просто при някои матрици тези "определени условия" са "всички"). Да не ти пука... както се казва - споко, корабът потъва нормално. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: emoxide   
Дата:   20-12-08 15:28

А това, че извратените мозъци на съвременните производители на "сапунерки" вманиачено бухат мегапиксели в матрици колкото нокътя на кутрето, при това ги форсират, чрез повишен волтаж, да се пържат до 1600-3200ISO, не е ли правопропорционално на описаният ПРОБЛЕМ? [smilie11]



Публикацията е редактирана (20-12-08 15:29)

Отговори на това съобщение
 Re: "бели точки" по снимките от PowerShot G9
Автор: hav   
Дата:   20-12-08 15:32

топли/мъртви пиксели. Шарпенето е яко и прави ореола. Обикновено във фотоапаратите когато са нови вече има "шаблон" с мъртвите пиксели, така че да се интерполира образа при тях. Но когато се появяват нови такива пиксели, те стават видими.

Това, което можеш да направиш:

1. Да снимаш в RAW и да кажеш дали ги има на същото място.

2. Ако ги има - да използваш хака CHDK, в който май можеше да се прави нов шаблон и да ги интерполира правилно.

3. Да се оплачеш на Канон - само дето не знам дали ще мине номера.

Това е типичен проблем за сапунерки с мнооого мегапиксели. G9 може да е страшен апарат, перфектно направен, но матрицатаааа... [ezik] е същата като на А-серията.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: emoxide   
Дата:   20-12-08 15:40

HAV Много ти благодаря за това което ми обясни![smilie24] За съжаление този апарат е префасониран А650 с малко повече копчета и завъртулки и пренаписано меню и нищо повече.... Срамота за Canon! Ако го бяха закотвили на до 9Мп и ИСО до 800 максимум би било доста по-добре, а да не говорим калко е зле динамиката на висококонтрастни сцени или ако слънцето не ти е в тила[smilie23] [smilie2]
Panasonic LX3 е хубав пример към каква философия при избора на матрица трябва да се стремят производителите на Hi-End компактни апарати



Публикацията е редактирана (20-12-08 15:43)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hav   
Дата:   20-12-08 15:53

Ама ако пипнеш А-серията и усетиш каква му е пластмаската - ще се радваш, че си си взел G-серията.

наистина ти препоръчвам CHDK - ако все още не го ползваш. Е, той дава повече предимства точно на А-серията и S-серията, щото добавя много екстри от G-то, обаче четох за правенето на нова маска на мъртвите пиксели, и има май такова нещо.

Проблема ти е най-вече психологически неприятен. Най-много личи на вечерни снимки в кръчми, [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] , при които обикновено човек търси къде е на снимката и дали ще се познае. За пейзажи и шарени неща трудно ще ги видиш, освен ако не знаеш къде са точно и тръгнеш да ги търсиш. При печат на обикновен формат са на пракитка невидими.



Публикацията е редактирана (20-12-08 15:55)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: emoxide   
Дата:   20-12-08 15:59

hav имаш право - така е!

Отговори на това съобщение
 Re: "бели точки" по снимките от PowerShot G9
Автор: emoxide   
Дата:   10-01-09 02:10

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »