Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Дайте ИНФО за щети!
Автор: rally33   
Дата:   24-01-08 01:00

Става въпрос за пренасяне на техника! На скоро пътувах от Италия за насам и ме накараха на летището (в Бергамо) да си извадя от фото-раницата камерата и обективите и да ги натикам в някакви чекмеджета защото ренгенът им не можел да ....... знам ли какво! Обесних им че това е финна техника но без резултат! По същия начин тъпанарите ме накараха да си пусна и лаптопа а доколкото съм чувал този тип облъчване може тотално да съсипе подобен вид техника. За щастие нямаше щети, но ето че пак ми се налага да пътувам! Може ли някой да ме информира за възможните опасности, имам предвид как се процедира в такива случаи, кое е нормално и кое не и от какво и как да опазя техниката си???
Благодаря на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте ИНФО за щети!
Автор: Стоев   
Дата:   24-01-08 01:03

Може да осветиш филми, друго не поврежда.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте ИНФО за щети!
Автор: Стоев   
Дата:   24-01-08 01:05

Подложена на радиация "пластмаса", демек полимер, старее, ама при дози, дето онези слаби рентгени по летищата няма да ти причинят.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте ИНФО за щети!
Автор: rally33   
Дата:   24-01-08 01:06

става въпрос за ДСЛР!

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте ИНФО за щети!
Автор: rally33   
Дата:   24-01-08 01:08

интересува ме не може ли да прецака електрониката на цамерата или на лаптопа, чувал съм че този тип облъчване трие информацията по чиповете... каквото и да значи това!

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте ИНФО за щети!
Автор: Стоев   
Дата:   24-01-08 01:09

Това не е атомна бомба ве[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте ИНФО за щети!
Автор: Стоев   
Дата:   24-01-08 01:11

Повече може да навредиш на дслр-то докато го поставяш на лентата пред скенера или в тези "чекмеджета", дето не знам какво представляват, ако го чукнеш по-силно, същото и за топлапа


Отговори на това съобщение
 Re: Дайте ИНФО за щети!
Автор: Niko24   
Дата:   24-01-08 02:16

Само няма да се косиш

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте ИНФО за щети!
Автор: muu   
Дата:   24-01-08 07:09

вземи си раница дето се побира в касетките за ренгена и няма да ти вадят нещата. лъчението не е страшно за техниката, както вече са ти казали... СПОКО! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте ИНФО за щети!
Автор: Стоев   
Дата:   24-01-08 07:46

Или казваш на Служителя, че бомбата в чантата може да се активира от скенера - да си поеме всички рискове...[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Дайте ИНФО за щети!
Автор: PolarBear   
Дата:   24-01-08 09:04

По-спокойно. Минавал съм с такава техника стотици пъти през всякакви скенери.

Каквато и раница да използваш, лаптопът се показва при проверката за сигурност.

Тъпанарите са длъжностни лица, при това високо квалифицирани. И се грижат за ТВОЯТА безопасност.

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте ИНФО за щети!
Автор: rally33   
Дата:   24-01-08 09:31

предният път ме накараха да си извадя всичко от раницата и да го сложа в щаига. Започнаха да се търкалят обективи и тн. излезе от другата страна и в/у нея започнаха да падат другите багажи от зад, ужас! Никой не се съонразява, никой не те чака, всичко бърза!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте ИНФО за щети!
Автор: asahi   
Дата:   24-01-08 09:44

Нема се плашиш. И не носи опасни и излишни товари.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте ИНФО за щети!
Автор: mcujovani   
Дата:   24-01-08 10:13

няма опасност споко поне 10 пъти съм го правил тоя номер и с лаптопи и с камери ..... няма никакъв проблем, ако искаш да минеш правиш каквото ти казват и не се отваряш това е истината

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте ИНФО за щети!
Автор: denislaw   
Дата:   24-01-08 10:32

Няма страшно.
Както и Стоев каЗа, това са слаби рентгени.
Тоест: допустими стойности на облъчване, които не причиняват щети на техники [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте ИНФО за щети!
Автор: Niko24   
Дата:   24-01-08 10:43

Мен пък преди около месец ме набелязаха нещо на франкфуртското летище и на скенера една кака след като обсойно ми разгледа фотораницата ми прошепна нежно на ухото "последвайте ме НЕЗАБЕЛЯЗАНО заедно с тази раница". Заведе ме в една стаичка и там един младеж ми омаза камерите с някаква химия, след което с някакви лакмусови хартийки ги поизбърса. Хартийките ги набута в една голяма макина, голяма почти като Фронтиер и след малко каза "мерси, чао". След като го питах какъв е тоя ритуал ми отговори, че така вземали проби за взривни вещества и наркотици. Пък аз за какво си помислих като ме поведе каката ...

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте ИНФО за щети!
Автор: svetalcho   
Дата:   24-01-08 11:17

Нико[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте ИНФО за щети!
Автор: danbi   
Дата:   24-01-08 11:20

уау :) то пак добре че не те е посрещнал един чичко с часовникарски отвертки и лупа на челото да види какво има вътре...

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте ИНФО за щети!
Автор: DPV_Editor   
Дата:   24-01-08 11:43

Нико, [smilie10] [smilie10] [smilie10]

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Дайте ИНФО за щети!
Автор: xborox   
Дата:   24-01-08 11:59

В Европа няма по-уникално летище по отношение на проверките от Франкфурт. Или поне аз не съм срещал. Но за лаптопа, наистина винаги си задължен да го извадиш и поставиш в отделен "леген". Но ефектът от рентгеновите лъчи при тези машини е пренебрежително малък. Иначе персоналът щяха да го пенсионират след 10 години служба заради вредните условия [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Дайте ИНФО за щети!
Автор: landstar   
Дата:   24-01-08 16:00

рали е от новата реколта, та явно не знае, че само елекромагнитен импулс от ядрен взрив може да ти повреди панасоника!

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте ИНФО за щети!
Автор: stefan63   
Дата:   24-01-08 16:32

При съвременната електроника се ползва рентген за инспекция на качеството, така че едва ли има опасност за апарата.
Обаче и 20V могат да скапят всичко, не само ядрен взрив.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте ИНФО за щети!
Автор: hotsnail   
Дата:   24-01-08 17:03

Както много хора са писали няма никаква опасност от ренгена за електрониката. Моя латоп е минавал нахд 200 пъти миналата година на ренген (е ходи и до сервиза, но по други причини - прецака ми се един бутон на клавиатурата, имах петна на метрицата и нещо ЛЦД индикатора даде фира). Апарата и обективите също са били в чанатат под скенера и си работят безгрижно.

Чипове (EPROM)) се трият с УВ, доколкото помня, не със ренген. ама то ЕПРОМ чипове по съвременните у-ва няма.

Просто внимателно си вади техниката и си я реди в паницата/легена. После на изхода се дръпни малко по напред да имаш време и място да си събереш боклуците.

Няма да спрат 1000 човека, тебе да чакат, че искаш да си прибираш нещо си точно на изхода на скенера, докато те си изпущат самолета.

Аз като наближа скенера директно вадя лаптопа да не губя време при самия скенер. Лаптопите винаги се вадят - има информационни табла на всяко летище в Европа и Щатите. За обективи и апарат, не са ме карали да ги вадя до сега. Веднъж след скенера ме помолиха да им покажа какво има в чантата и като видяха обективите ме пуснаха. [beer]

Иначе италианците са големи хамали - адски са нелюбезни, сравнено с коя да е друга Европейска страна.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте ИНФО за щети!
Автор: Стоев   
Дата:   24-01-08 20:56

stefan63 написа:

...Обаче и 20V могат да скапят всичко, не само ядрен взрив.[smilie25]

Мощностите на рентгените при дефектоскопията се измерват не с V а с kV[smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Дайте ИНФО за щети!
Автор: felix   
Дата:   24-01-08 21:21

За италианците мога да потвърдя, летя от Италия до България поне 4 пъти в годината. Не веднъж са ме карали да вадя всичко от раницата, а не дай си Боже, нещо да изсвири по теб... лаптопа седи и те чака на края на лентата, докато теб те проверяват. Никои не го грижа дали няма да го бутнат "случайно".

Иначе, до сега не съм имала никакав проблем след ренгена. Пускала съм и външен хард диск и след това всичко си беше на мястото. [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »