Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Среден формат лента?
Автор: borisyankov   
Дата:   21-01-08 19:59

До колко е практично да се купи средноформатна камера с лента (6х6) заради по-високата разделителна способност спрямо 10мпикс. DSLR?

Под практично имам в предвид следното:
1. Има ли от къде да се купуват цветни ленти и на каква цена?
2. Има ли къде да се проявят и отново на каква цена?
3. Колко ще струва сканирането им? На стандартен скенер (от тея за по 100лв) ще се изкара ли доста повече от 10mpx или не? Ако не се броят някакви IMACON-и, има ли качествени и на разумна цена решения за сканиране?

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: shama   
Дата:   21-01-08 20:10

Определено 6х6 е доста над 10мпх камери а за сканиране с скенер за 100 кинта [smilie23] [smilie23] [smilie23] . Направи сметка че 10 филма ще ти струват колкото скенера [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: borisyankov   
Дата:   21-01-08 21:14

Абе и аз подозирах, че няма да е добра идея тоя скенер.

Все пак ме интереува до колко реалистично е това? Колко ще струва да се правят снимки и какъв файл ще излезе от такъв негатив?

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: itilien   
Дата:   21-01-08 21:23

Отговорите на въпросите са следните:
1 - за сега има от къде да се купуват филми - екуипекс, магазина в халите, кодака на витошка.
цените - около 6 лева за черно бял фомапан да речем, около 12-14 лева за цветен негатив или диапозитив(кодак и фуджи). Проявяване - за диапозитив - 6-8 лева, но освен кодака на витошка не знам на кои други места останаха да проявяват. Ц41 е евтино проявяването, черно бялото ръчно - сам.
На стандартен скенер от тия за 100 лева нищо няма да изкараш. Не само че няма да надхърлиш 10 мпх, ами и няма и да ги стигнеш изобщо. Тоест може и да ги стигнеш като файлова големина, ама като съдържание абсолютно не.
Ако не се броят имаконите - читав скенер, с който си струва да се занимаеш е епсън V700.Но струва над 1000 лева. Дори и при него обаче не вадиш пълните възможности на филма. В момента в базара има филмов никон кулскан 9000, който е най-добрия възможен вариант - 3300 лева го дава човека.
С две думи, думата "практично" е твърде деалеч от снимането на среден формат в сегашните български условия.

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: kote   
Дата:   21-01-08 21:25

практично е за точно определена цел ако си професионалист да ти се плаща за качество независимо от разхода като се има впредвид че дигитален хаселблад си е скъпичък
ти си решаваш доколко ти върши работа и честно казано друг не може да ти помогне ако не си помогнеш сам като претеглиш плюсовете и минусите от това ти решение

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: Kindlifresser   
Дата:   21-01-08 21:31

Заслужава си да снимаш на среден формат. Има евтини скенери Мустек, Плустек, Канон, които вършат работа да видиш какво си снимал. За по-важните кадри има един форумец дето сканира срещу нормални цени на хубав Епсон.

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: borisyankov   
Дата:   21-01-08 21:49

Нещата не звучат обнадеждаващо.

Един Canon 1Ds Mk III май звучи като не лоша алтернатива. А ако е под наем звучи съвсем реалистично вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: alsash   
Дата:   21-01-08 21:53

едва ли ще разберете удоволствието да се прави всичко с мислене.......имам предвид класическата фотография и по специално среден формат.....за по нагоре да не говорим......ако някой може да си го позволи днес....прекрасно! [smilie24]



Публикацията е редактирана (21-01-08 21:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: itilien   
Дата:   21-01-08 21:54

Въпроса е дали има смисъл да го правиш, не само дали можеш да си го позволиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: alsash   
Дата:   21-01-08 21:57

.....е те това е вече ЛУКС за душата.....[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: borisyankov   
Дата:   21-01-08 21:57

Моята идея е главно заради повечето пиксели.
Ако ми се приснима лента бих пробвал някой 35мм SLR.

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: itilien   
Дата:   21-01-08 21:59

това с повечето пиксели в евтин вариант не върви. А за какво са ти толкоз пиксели, колко често вдигаш копия над възможностите на цифровите апарати ? С един 5д или марк2 спокойно си принтираш 50х75см с перфектно качество



Публикацията е редактирана (21-01-08 22:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: alsash   
Дата:   21-01-08 21:59

при това положение разговора губи смисъл

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: borisyankov   
Дата:   21-01-08 22:04

Например при сток фотографията са важни мегапикселите. Ама 16-те на марк 2ката стигат. За принт ме устройват и 10-тте на 40Д-то ми.

Иначе ми харесваше идеята да снимам със средноформатна камера, ама явно за мен няма смисъл в момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: ivan.draganov   
Дата:   21-01-08 22:05

Купи си един 5Д или Марк2 и си принтираи спокоино до и над 50/70!Пове4е от спокойно!!![smilie25] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: asahi   
Дата:   21-01-08 22:05

Какво ще ги правиш тези пиксели? Ако не ги продадеш си загубен.

Никой не се замисля за светлината. Гледах сега филмчето, дето го пусна БгМафията. Хората към два часа подреждаха светлината. Колко са я разузнавали преди това - друг въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: borisyankov   
Дата:   21-01-08 22:14

Точно с bmafiaw правим студио в момента.
Светлината съм я мислил и я мисля постоянно.

3-4 хилки вложени в студийни светкавици и модификатори се отплащат много повече, отколкото ако се вложат в камера. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: princess_Lia   
Дата:   21-01-08 22:21

Не е практично, ако не изкарваш пари от това.

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: asahi   
Дата:   21-01-08 22:23

Ако ще изкарваш пък трябва да си много добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: borisyankov   
Дата:   21-01-08 22:49

Значи ще почакам да стана много добър [cool].

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: alsash   
Дата:   21-01-08 23:00

така се прави....[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: ecobo   
Дата:   21-01-08 23:01

Средния формат НЯМА алтернатива, когато става дума за кеф...
Ако е само за многото мегапиксели - да, ама е скъпо удоволствие, а и изисква доста познания.

От читав позитив 6х7 вадя около 40-50Мп перфектен файл, и то на (почти) калпав Епсън V700. Някой ден ще пробвам скан на Имакон или Танго - убеден съм, че ще излязат над 60-80Мп с перфектно качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: princess_Lia   
Дата:   21-01-08 23:12

като alsash [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: volokin   
Дата:   21-01-08 23:44

вари го печи го, ей това са около 15-16 МП, при това даунсайзнати, заради ограничението от 4000 по дългата страна. Сканирано с плосък скенер само с 2540 ДПИ-та. 200 АСА-филм, зърно нъц [smilie3]

Да качеството цена няма, кефа е огромен [smilie24]


http://photo-zona.net/images/user3586/album10060/large/1197070479_zplq6561_kon4eta.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: ivan.draganov   
Дата:   21-01-08 23:52

няма цена наистина,но това е по-ниско ка4ество от матрицата на ДСЛР![beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »