Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Видове - промени
Автор: Frida   
Дата:   08-01-08 09:23

Досега нещата с Видове бяха малко замрели, тъй като, нито се пускаха много кадри, нито тия, които гласуваха за кадрите бяха особено активни всеки по някакви си лични причини. По тази причина решихме да направим малки промени на първо време в състава на модераторите. Оставаме старите - аз и ArakiNixon-Cie. Добавяме и двама нови - christal и avela. Пусната работа в междинната галерия ще се появява във видимата галерия Видове, ако двама от четиримата гласуват със злато за нея. Третия от старата група - Таня забегна в планината и ще я включим отново като се върне. Така и така съм застанала пред строя, да обещая най-тържествено, че ще се постараем, заедно със свежото попълнение да обръщаме повече внимание на тази дейност с коментари и впечатления за снимките. Надяваме се да предизвикваме интересни дискусии. Това са засега промените от наша страна, пък ще видим ... [smile]
 Re: Видове - промени
Автор: Георги   
Дата:   08-01-08 09:25

[smilie24] [smilie21]
 Re: Видове - промени
Автор: pstoev   
Дата:   08-01-08 12:06

проблема за мен е 4е не се гласува в тази галерия.човек оби4а да вижда материално състояние на труда си,тъй като повечето ги мързи да коментират или коментарита са браво,супер или други такива без зна4ение участващите нямат стимул да пускат там.тъй 4е това 4е ше се сменят няколко модератори няма нишо да промени..
 Re: Видове - промени
Автор: christal   
Дата:   08-01-08 12:25

E и там се гласува, но от няколко души. Във форума има достатъчно хора, които могат да пускат неща във Видове, без да ограничават подхода си като за нещо правено само за тази галерия - защото това, което ги влече по начало има стойност, би я обогатило и би довело до хубави разговори. А рейтингите не са никакво материално изражение да ти кажа, нито са показател за добре свършена работа, защото не знаеш кой стои зад тях.
 Re: Видове - промени
Автор: chukov   
Дата:   08-01-08 12:26

Я
скоро не бях чел толкова смислен отговор
Браво [smilie5]
 Re: Видове - промени
Автор: pstoev   
Дата:   08-01-08 12:35

christal всичко което казваш е много хубаво,и аз мисля 4е рейтинга не важен за творчеството но е факт.малко са хората които мислят така..галерията не е посещавана...аз давам фактите и причините..колкото и да е тъжно..
 Re: Видове - промени
Автор: мара   
Дата:   08-01-08 12:40

галерията не е посещавана, щот кат цъкнеш 3 седмици под ред и видиш,че няма качена нова снимка и земе та ти писне...инак имаше много хубави неща. аз кат я открих тая галерия за себе си, голем кеф ми беше да я тараша, ма то и "майстора и маргарита" не мож да прочетеш 100 пъти[smilie5] шти писне. така че дано сега се опшравят нещата с пускаемостта[smilie18]
 Re: Видове - промени
Автор: Frida   
Дата:   08-01-08 12:59

Така е. Наистина няма кадри, които да се качват и съответно ние нямаме кой знае колко материал, за който да гласуваме.
Причините за това са много. От една страна е в хората, които замислиха Видове. Напоследък не влагахме много мисъл и усилия в тази инициатива. Затова и помолихме още хора да се присъединят към нас и да ни заредят с техния ентусиазъм и нови гледни точки.
От друга страна наистина не се пуска много в самата галерия. Може би хората се притесняват от неяснотата на критериите, която беше още от самото начало. Това обаче беше оставено неясно с умисъл, за да има максимална свобода на интерпретациите.
Основната идея на такава галерия и форма е да предизвиква дискусии и да разширява представите, кръгозора, определенията, не само на своите зрители, но и на модераторите. Просто искаме да виждаме и показваме кадри, които повдигат въпроси, които са на границата ... ако щете дори на границата на качественото изображение, стига да има някаква концепция зад тях, някакъв интересен и оригинален замисъл, нещо което е различно от модните течения.



Публикацията е редактирана (08-01-08 13:03)
 Re: Видове - промени
Автор: Brummaker   
Дата:   08-01-08 13:41

" Напоследък не влагахме много мисъл и усилия в тази инициатива. Затова и помолихме още хора да се присъединят към нас и да ни заредят с техния ентусиазъм и нови гледни точки. "

като за начало спрете да си дерете негативите, спазвайте технологиите за да се получат качествени неща и чак тогава наблягайте на "видите ли ний колко сме велики" [smile]

защото за сега нещата са меко казано - комични !

успех, може и да стане [smile]

/ооопс - и не робувайте на имена [smile] /

 Re: Видове - промени
Автор: pstoev   
Дата:   08-01-08 13:42

тост модераторите,какво правите...как създавате дискусията 4е да се разбере за нея..мисля си 4е концепцията не е избистрена и на вас не ви е съвсем ясно..:)дискусия относно философия на интерперетацията на дадена творба като идея или просто заради алтернативното изглеждане....колкото и абсурдно да е..въпроси от типа "а защо не"...направете реклама на галерията:)можеби трябва да провокирате дискусия ина4е няма да стане...така и мисля
 Re: Видове - промени
Автор: мара   
Дата:   08-01-08 13:49

мисля си, че един брояч на посещенията би свършил известна работа- така поне знаеш колко хора са цъкнали да погледнат снимката. народът го мързи да пише, а кат няма право и да гласува, афторо седи и се чуди кво прави там, па и не може да си мръдне снимката в друга галерия...
 Re: Видове - промени
Автор: asahi   
Дата:   08-01-08 13:50

Обещавам тази година да посетя галерията. Къде се намира?
 Re: Видове - промени
Автор: pstoev   
Дата:   08-01-08 14:00

мара и аз тва говоря,ма модераторите май са доста романтично настрени....светло бъдеще очаква наща мила татковина шъ знайте:)
 Re: Видове - промени
Автор: Frida   
Дата:   08-01-08 14:00

Pstoev, така е. Има нужда от някакво ново представяне. Чак реклама незнам. Все пак всяка реклама трябва да е точно насочена към определена целева група. При нас нещата не са толкова ясни, защото ние не продаваме някакъв конкретен продукт. Ние целим само дискусия. Тя може да идва от различни хора по различно време и да засяга различни въпроси (от трябва ли да има фокус, до кой си ти че да ми каеш и какво е изкуство). От опита си във форумното съществуваме знаем, че често дискусиите не са доброжелателни и не водят до постигане на някакви общоприети истини. Понякога може да стане грозно, защото спорещите са с необуздан темпрамент. Това няма как да се рекламира. Изобщо нагазили сме в една много особена работа ...
Друг е въпроса че интересни дискусии стават спонтанно и непредвидимо, без непременно да са във Видове.
 Re: Видове - промени
Автор: Frida   
Дата:   08-01-08 14:06

Мара, който иска точки рейтинг и бройки да си пуска нещата в другите галерии. Човек, който би имал смелостта да си пусне труда във Видове, трябва да има дупе да го защитава и трябва да има достатъчно стабилна самооценка, която да не зависи от точките получени във форума.
 Re: Видове - промени
Автор: pstoev   
Дата:   08-01-08 14:18

"Човек, който би имал смелостта да си пусне труда във Видове, трябва да има дупе да го защитава и трябва да има достатъчно стабилна самооценка, която да не зависи от точките получени във форума"....това е перфектна "провокация" това ше стимулира доста творене:)истината е че винаги трябва да има "състезание" конкуренцията е важна за движението на мисълта....
 Re: Видове - промени
Автор: asahi   
Дата:   08-01-08 15:10

Кака, имаш ЛС.
 Re: Видове - промени
Автор: Kindlifresser   
Дата:   08-01-08 15:28

Аз лично храня някои съмнения в добрия вкус на гласимеющите. И още по-силни в резултантното сечение на вкусовете. Какво ли може да роди нещастната колаборация на орела, рака и щуката!
 Re: Видове - промени
Автор: christal   
Дата:   08-01-08 15:40

Ти си храни съмнения за себе си и не се изказвай неподготвено.
 Re: Видове - промени
Автор: anaksagor   
Дата:   08-01-08 15:53

той си храни, ама и вас храни :)
 Re: Видове - промени
Автор: TPECHAT   
Дата:   08-01-08 16:02

надрани негативи [smilie23] [smilie21]
 Re: Видове - промени
Автор: anaksagor   
Дата:   08-01-08 16:08

Не че нещо отбирам от видове... но според мен в тази галерия не трябва специално да се пускат снимки от потребителите, а модераторите да подбират кадри, които отговарят на изискванията на видове от останалите галерии. Вижда Фрида снимка в диви животни, да кажем, с един особен дух такъв - видов, предлага на другите и снимката е представена и във видове. Хем ще има наистина повече снимки, хем ще е посещавана галерията, а и рейтингът в нормалната галерия ще си се пази... а във видове той няма да има значение. [smilie11]
 Re: Видове - промени
Автор: seven   
Дата:   08-01-08 16:24

moite pochitaniq kym christal и avela, osobeno kym christal, no nikak ne mi se wryzwat s tazi funkciq. predwid neshtata koito tworqt i publikuwat, ne za drugo.
t.nar. frida si izbrala dwamina iz priqtelite poradi izgnanieto w stranstwo na drugite wampiri, ups, moderatori, gotino.
predlagam po tozi powod da se prekrysti neq galeriq na 'kryjok frida i cie', primerno.

 Re: Видове - промени
Автор: ALBIREO   
Дата:   08-01-08 16:25

(тича за пуканки, докато не са свършили [smilie5])
 Re: Видове - промени
Автор: TPECHAT   
Дата:   08-01-08 16:28

и аз не виждам връзката м/у фотошопарството и снимането ма хай

Седмицата има право [smilie21]

Ама мен не ме интересува така или иначе де.. [smilie21]
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена