Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Как да превключа фокуса на безкрайност?
Автор: dimaldim   
Дата:   06-01-08 11:14

Става въпрос за Fuji s6000fd ,до колкото прочетох в книжката трябва да включа на ръчен фокус и да натисна копчето(отстрани) за автоматично фокусиране, но нещо не се получава.

Някой може ли да помогне? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да превключа фокуса на безкрайност?
Автор: langel   
Дата:   06-01-08 11:36

Това, което описваш, става само когато си в режим "заря", по обясними причини. Няма опция за превключване на безкрайност. Запиши си някои стойности от DOF калкулатор за определени бленди и преценявай на място по кой обект да фокусираш, за да получиш максимална рязкост.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да превключа фокуса на безкрайност?
Автор: dimaldim   
Дата:   06-01-08 11:37

@langel благодаря , за отговора , но аз не целя максимална рязкост. Въпроса ми е следния:

Когато снимам звездите автофокуса - не фокусира. За това питам как да преключа на безкрайност , така че звездите да са ми на фокус, явно на режим "заря" ще стане ,но пък там експонацията май максимум е 4 секунди? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да превключа фокуса на безкрайност?
Автор: didesignbg   
Дата:   06-01-08 11:51

Режим ръчен фокус - focus mode selector switch и въртиш няколко оборота със ринга за фокус - focus ring, това е.

http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/s/finepix_s6500fd/images/app_left_03.jpg




Другия начин превключваш на режима с планините, тоя дето е обърнат наопаки на картинката

http://a.img-dpreview.com/reviews/FujifilmS6000fd/Images/S6500FD_Modedial.jpg


При режим пейзаж фуджи автоматично дърпа фокуса първо на безкрайност. Без да натискаш спусъка обръщаш превключватела на ръчен фокус и вече може да си снимаш на безкрайност.
Да си прочетеш упътването.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да превключа фокуса на безкрайност?
Автор: fff   
Дата:   06-01-08 11:52

Фокусирай на нещо по-констрастно в далечината, за да си "грабнеш" безкрайност и после снимай трудния обект.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да превключа фокуса на безкрайност?
Автор: dimaldim   
Дата:   06-01-08 11:57

@didesignbg Благодаря, но ринга за фокуса накъде да го въртя? Или няма значение?

Имаш ли ICQ/Skype?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да превключа фокуса на безкрайност?
Автор: didesignbg   
Дата:   06-01-08 12:02

е има разбира се не си спомням в момента точно, но мисля че е нормален, като хванеш апарата в ръце за да снимаш и въртиш в посока на часовниковата стрелка. Опитай безкрайноста е в посоката в която фокусираш далечните обекти.
По втория начин също би трябвало да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да превключа фокуса на безкрайност?
Автор: dimaldim   
Дата:   06-01-08 12:06

Мисля, че схванах - в посока "Long range". Ти мисля , че спомена това от книжката



Публикацията е редактирана (06-01-08 12:07)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »