Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Сони А100 и м42
Автор: PeterPAN   
Дата:   04-01-08 21:33

Понеже предишната ("м42 Полтъргайст проблемче ") тема се разводни пускам накратко обобщението, надявам се да е полезно на някой:


МИТОН се оказа прав, А100 има проблем с управлението на светкавиците когато се използват м42 обективи и режими М,АП, АВ и от там идва заблудата светкавицата по някаква необяснима причина при ф11 светва най силно и кадъра се експонира най ярко, при ф3.5 светва по слабо и кадъра е много недоекспониран с една дума меренето се прецаква ЯКО защото дава и некоректни стойности за изчислената от апарата скорост.

Сони кво да ги прайш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А100 и м42
Автор: PeterPAN   
Дата:   04-01-08 21:34

Но си има решение в режим AUTO, онзи зеления и масово оплювания меренето си работи както трябва и нама проблеми със светкавиците и обективчето[smilie5]


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А100 и м42
Автор: PeterPAN   
Дата:   04-01-08 21:35

Сонарчето 135/3.5 се оказа наистина легендарно обектифче, надявам се да го използвам подобаващо и да извлека максимума от него[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А100 и м42
Автор: hotsnail   
Дата:   04-01-08 22:38

PeterPAN пробва ли на А (приоритет на бленда) и като цъкнеш PreFlash вместо ADI от настройките на светкавицата.

Да беше казал че снимаш със светкавица оня ден [smile]аз реших че Сонара дето си взел е яко счупен

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А100 и м42
Автор: PeterPAN   
Дата:   04-01-08 23:12

Пробах всякакви варианти първо помислих че е от това че съм оставил на АДИ, но нестава. С АУТО си работи както трябва. Най вероятно А100 си мисли и си вярва че съм му закачил обектив с ф1 и от там се шашка, па кой знае сони може да обмислят пускането на такъв обектив [smilie5]

иначе на А като дам корекция на светкавицата си е ОК, но меренето се бърка пак нещо, най коректно си е на АУТО

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А100 и м42
Автор: PeterPAN   
Дата:   04-01-08 23:53

ПО скоро проблема си е в бъркане на меренето понеже със и без светкавица се бърка, само на Ауто си работи както трябва[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А100 и м42
Автор: miton   
Дата:   05-01-08 00:01

Като му свикнеш няма проблем, аз лично ползвам режим М , като светкавицата ми е Минолта програм 5200i, като и управлявам ръчно мощноста-има 6 степени и лесно се сменят, зума и също може ръчно да се наглася според мф обектива, става чудна комбинация,яка светкавица за 200лв с много други функции.[smilie24]

Ако знаш с такумар 200/4 кви чудеса прави[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А100 и м42
Автор: next_time   
Дата:   05-01-08 00:22

А ако знаеш с такумар 50/1,4 колко е добре а100[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А100 и м42
Автор: miton   
Дата:   05-01-08 00:29

знам, знам ,както се казва в една тъпа реклама за някви хапчета, имам сестричката на такумара -миранда 50/1.4 ама ми се разгони фамилията да и присадя байонет за сонито, че тя е с някакъв с по близка фокална равнина- голямо рязане падна, ама си заслужаваше[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А100 и м42
Автор: next_time   
Дата:   05-01-08 00:34

А в същата реклама се казваше

не не знаете, вие нямате такумар[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

ебати просташките реклами, да не повярваш как ти промиват мозъка неусетно, а се карм на децата ато ми ги декламират

Отговори на това съобщение
 Re: Сони А100 и м42
Автор: miton   
Дата:   05-01-08 00:36

[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »