Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 мнения за Canon EF 35 f/2 ?
Автор: sauron69   
Дата:   30-12-07 18:39

Значи за какво ми е нужно туй чудо- става дума за предметна фотография, в домашно "мини" студио [smilie18] . В момента за целта ползвам основно Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro, но има случаи, когато ми трябва нещо по късичко. Естествено имам и по широк зуум, който в краен случай ползвам, но идеята ми е да си купя и нещо по късо, твърдичко. И не твърде скъпо [smilie7] . Та, гледах , четох и това обективче ми се стори подходящо за целта- добри отзиви, и доста евтино. Та търся мнения на хора ползващи този обектив, или предложения за нещо друго.
Да уточня че съм с 30Д.
Най- отпърво ми дойде на ум 50/1,4 , но ми се ще нещо още по късо- той би бил ОК, като дължина, ако съм на ФФ, ама не съм [smilie7]. Та идеи и мнения по въпроса?
П.С. Гледам че в Павилиона и Синтеза този обектив не го предлагат [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: мнения за Canon EF 35 f/2 ?
Автор: pmitchev   
Дата:   30-12-07 19:15

Чак на f/4 става прилично рязък. Като е по-отворен си е мазнотийка. Доста шумно фокусира.

Отговори на това съобщение
 Re: мнения за Canon EF 35 f/2 ?
Автор: sauron69   
Дата:   30-12-07 19:32

ами, аз мисля че за целите които ми трябва, това няма да е проблем[smilie7] . Но не че съм се хванал точно за него, просто това ми се видя най подходящо като фокусно разстояние, качество и цена.35/1,4 е ми е много скъп, а тези на 28/2,8 и 28/1,8 ми се струват по зле [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: мнения за Canon EF 35 f/2 ?
Автор: остоич   
Дата:   30-12-07 21:41

Не е лош обектива. Неутрално цветопредаване добър контраст
Основни недостатъци:
1 зле по краищата
2 лошо боке след ф3-3.5

Препоръчвам EF 50 f2.5 compact macro

Отговори на това съобщение
 Re: мнения за Canon EF 35 f/2 ?
Автор: BLADO   
Дата:   30-12-07 23:27

Читава бройка и на ф2 в центъра е достатъчно (за мен) рязка. Че фокусира шумно е вярно, но човека това не го бърка - писал е за какво иска да го използва. Преимущество е, че може да фокусира на много близко разстояние. Мисля, че би ти свършил работа.


Отговори на това съобщение
 Re: мнения за Canon EF 35 f/2 ?
Автор: sauron69   
Дата:   03-01-08 11:29

някакви други мнения по- въпроса?. Разглеждах едно ревю тук- http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/147/cat/10
, в който му дават и сравнения с двата най-близки до него обективи- Canon 35 mm f/1.4 и Sigma 30mm f/1.4 EX. Както писах по рано Канона е много скъп [smilie2] , а Сигмата освен в конструкшън куолити, я дават че навсякъде отстъпва на малкото Канонче. Та преди да се навия съвсем сам за този обектив, някакви други + и - ? Съответно алтернативи (но по къси от 50мм.)?

Отговори на това съобщение
 Re: мнения за Canon EF 35 f/2 ?
Автор: mixmike   
Дата:   03-01-08 11:32

аз съм чувал много добри мнения за sigma 30/1.4 но не е йевтин. Фърли му едно око

Отговори на това съобщение
 Re: мнения за Canon EF 35 f/2 ?
Автор: ranopile   
Дата:   03-01-08 11:43

Sigma-та определено е по-добра от EF 35/2 (личен опит). Но и 35/2 е отличен обектив (а за цената си е направо перфектен).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »