Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кога на Кодак ще им дойде ъкъла?
Автор: 35mm   
Дата:   27-12-07 20:25

Фуджи пуснаха наново (макар и със заместители на оригиналните смеси) пак Велвия 50. След като фотографи по цял свят им писали за него че им трябва.

На Кодак кога ще им дойде ъкъла?[smilie11]
Ей това си го пазя за спомен от 1994 година. Точно този в тази кутийка го исзнимах с ФЕД 4 и нормалния му обектив тогава:

http://212.36.3.59/site_pics/156/2_1198776422.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Кога на Кодак ще им дойде ъкъла?
Автор: Grandpa   
Дата:   28-12-07 00:38

Много хора още плачат и по Кодахрома...

Отговори на това съобщение
 Re: Кога на Кодак ще им дойде ъкъла?
Автор: icikonti   
Дата:   28-12-07 09:18

Кодак е изключително голяма фирма, а големите мастодонти трудно реагират на леките дразнения.Кожата им дебела.Вече са закрили всички заводи за фотохартия, изнесоха машините за филми в Китай.Съкратиха по състав, почти свои всички поделения в Европа.Та какво да очакваме от тях?
Сега оцеляват китайците и малките фирми, щото са /първите/ много и работят за един комат хляб, а вторите -щото са гъвкави!

Отговори на това съобщение
 Re: Кога на Кодак ще им дойде ъкъла?
Автор: bobby__   
Дата:   28-12-07 09:51

Завода им в Китай отдавна не работи...Филмите ги правят в САЩ!Така поне знам[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога на Кодак ще им дойде ъкъла?
Автор: 35mm   
Дата:   28-12-07 10:04

За Азия имат завод в Австралия, защото Кодак Голд купен от Виетнам пише че е от Кодак Австралия. Нямат нищо общо - Австралииския е много по-наситен цветово.Този в БГ май е от Кодак Франция. Имаше и Английски (Кодак Про Фото Негатив).
За тези в БГ знам че са най-лоши(от завода във Франция).



Публикацията е редактирана (28-12-07 10:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога на Кодак ще им дойде ъкъла?
Автор: otvorenia   
Дата:   28-12-07 11:46

Английския Кодак Рro негатива е добър. Винаги съм избягвал Френския Кодак при възможност.
Не знам защо но много отдавна го спряха тоя Кодак дето цитираш. Чудех се защо и си купувах Велвия.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога на Кодак ще им дойде ъкъла?
Автор: hose   
Дата:   28-12-07 12:05

мисля че обяснението е просто - кодак се опитват да се конкурират на дигиталния пазар, и очевидно всичките им усилия са вложени натам

за сега поне и двете фирми поддържат стария си асортимент - да видим до кога и как

все пак да не забравяме че кодак са най-силни на пазара на киноленти - а там със сигурност още дълго ще работи с пълна сила

Отговори на това съобщение
 Re: Кога на Кодак ще им дойде ъкъла?
Автор: Synthy   
Дата:   28-12-07 13:02

ми да пуснат от кинолентите си за фотоапарати? размера доколкот знам е същият. единствено процеса за проявяване, ама не вярвам да е нерешим пороблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога на Кодак ще им дойде ъкъла?
Автор: nodoubt   
Дата:   28-12-07 13:22

найстина би било хубаво фуджи да имат някаква конкуренция [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога на Кодак ще им дойде ъкъла?
Автор: 35mm   
Дата:   28-12-07 13:33

Едно време си мислех че ще снимам само на една марка - Кодак. Да де, ама после бавно разбрах че според ситуацията и желания краен резултат това не става и сега снимам и на Агфа и на Кодак. Понякога и на СВЕМА и ОРВО [smile] . Така че най-добрия филм е този който е най-подходящ за целта, а не като марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога на Кодак ще им дойде ъкъла?
Автор: nodoubt   
Дата:   28-12-07 13:42

леко грешно си ме прочел , не говоря за марка а за асортимент и разнообразие от филми.
и аз много харесвам агфа и позитиви и черно-бяло , да не говоря за пластифицираната им хартия..в хладилника си пазя ролки rsx , даже ролки по ап41 процеса. но в магазина има само лайка precisa [smilie2]
в този смисъл с асортимента си не е ли по лесно да намериш филм за точното приложение при фуджи [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога на Кодак ще им дойде ъкъла?
Автор: 35mm   
Дата:   28-12-07 14:04

Съгласен.Сега те разбрах.
Май че е така (за Фуджи) - имат почти всичко което може да ми се прииска. Кодак повече ги познавам и затова взимам тях и АГФА - поне знам коя емулсия горе-долу как ще изглежда.

Трябваше да пусна темата "Най-стария кадър от най-стария филм който сте направили", 'ма не се сетих.[smilie2]



Публикацията е редактирана (28-12-07 14:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога на Кодак ще им дойде ъкъла?
Автор: Grandpa   
Дата:   28-12-07 21:00

Бе не знам, ама последните 3 филма кодак (2 Portra 160NC и един 400UC) нещо излязоха пооклепани. Портрата леко зеленеща (иначе останалото добре, а цветовете на UC-то хич не бяха UC.
На същото място проблем с Фуджи не съм имал.
Не знам Портра-та от старите ли беше или от новите (дето ги пуснаха тази година).
Както и да е - май ще позарязвам Кодак (то не че и много снимам на лента)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога на Кодак ще им дойде ъкъла?
Автор: volokin   
Дата:   29-12-07 16:51

Кодак изкараха нов 400 Т-МАкс, още не съм имал късмета да го пробвам, но като поотминат празниците..Къде го разработват не знам, на него пише обаче "най-острия 400АСа филм"

Иначе и аз им се нервя понякога.

Фуджи бяха спряли Веливията 50 заради доставчиците на суровини. Сега са ги заменили с аналогични на ВЕлвия 100.
НА 3-ти който има желание може да дойде да види резултат от скан от велвия 100, на фотохартия...

Ектахрома 25 Кодак го замениха заради 64-ката, поне така твърдят, че нямало разлика повече в качеството на материала. Лощото е, че в момента работят само в Щатите с този филм, в Швайц ги закриха лабовете [smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »