Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 какво ви е впечатлението от Минолта динакс 7xi
Автор: kallmarr   
Дата:   23-11-07 18:33

искам да си взема, Минолта динакс 7xi, но не знам нищо за него. помогнете ми. и колко горе-долу струва 2-ра употреба

Отговори на това съобщение
 Re: какво ви е впечатлението от Минолта динакс 7xi
Автор: Cyclops   
Дата:   23-11-07 19:29

Много добро тяло. Солидна изработка. Безотказен! За повече инфо виж Гугъл. Цената е възможно най-ниската. Мисля, че може да се намери и за до 300 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: какво ви е впечатлението от Минолта динакс 7xi
Автор: kirilp   
Дата:   23-11-07 20:01

Убийствен филмов апарат.Класика.Вече бих казал,че може да се намери и за около 100-120лева тялото без обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: какво ви е впечатлението от Минолта динакс 7xi
Автор: ecobo   
Дата:   23-11-07 21:17

Много добър! Навремето беше революция с чип-картите... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: какво ви е впечатлението от Минолта динакс 7xi
Автор: digitalgab   
Дата:   23-11-07 21:43

Това бе като девятката, страхотна спецификация, информация в дисплея, интелигентна камера с fuzzy logic. Само че революцията с чип картите не започна с тоя модел, а със Minolta Dynax 7000i, през 1988.

Отговори на това съобщение
 Re: какво ви е впечатлението от Минолта динакс 7xi
Автор: william   
Дата:   23-11-07 21:57

Хайде аз пък да изброя няколко недостатъка:
- работи със скъпи батерии 2CR5
- пластмасов като останалите от xi серията (вкл. топ-модела 9xi)
- постоянно действащ АФ (Continuous AF), който не се изключва - доста своеобразно нещо ако не си свикнал


Отговори на това съобщение
 Re: какво ви е впечатлението от Минолта динакс 7xi
Автор: digitalgab   
Дата:   23-11-07 22:17

Пластмасов като девятката а? А че пластмасата всъщност беше поликарбонат армиран със стъкловлакно издържащ на удари? Че байонета беше направен от импрегнирана в масло, синтерована неръждавейка и че самия блок на огледалото е от кокилно лят цинк и неръждаема стомана, за перфектно центроване на затвора и огледалото и за температурна стабилност? Поликарбоната беше и с ултравиолетово закаляване за да издържа на драскане и механични въздействия. За допълнителна защита, дъното е направено от кокилно лят цинк. Това за якост и стабилност когато се сложи на статив. Яки бяха машинките. А 2CR5 Toshiba се намират за 6.50 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: какво ви е впечатлението от Минолта динакс 7xi
Автор: william   
Дата:   23-11-07 22:26

Имам такова тяло с отчупено парче - мога да ти покажа "армирания поликарбонат с УВ закаляване" как се троши като сирене... аман от теоретици


Отговори на това съобщение
 Re: какво ви е впечатлението от Минолта динакс 7xi
Автор: digitalgab   
Дата:   23-11-07 22:33

Ти си знаеш защо е отчупено парчето.

Отговори на това съобщение
 Re: какво ви е впечатлението от Минолта динакс 7xi
Автор: william   
Дата:   23-11-07 22:46

Не знам - така го купих и дефектът е чисто козметичен. Ако трябва да съм прецизен, от поликарбонат са вероятно горната част и задния капак - те наистина са много яки. Но от другите части са пестили. Ръкохватката направо прилича на бакелитова.

За мен това не е професионално тяло.

Виж, следващата девятка (Dynax 9) - това да [smilie24]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: какво ви е впечатлението от Минолта динакс 7xi
Автор: digitalgab   
Дата:   23-11-07 22:49

И аз всъщност девятката имах предвид когато писах.

Отговори на това съобщение
 Re: какво ви е впечатлението от Минолта динакс 7xi
Автор: william   
Дата:   23-11-07 23:16

Аз говоря за 9xi (това имам). Бих минал на Dynax 9, ама висока цена държи още [smilie2] Такива пари за 35мм АФ филмово тяло няма да дам. Както и да е... моята минолтенска система я разпродавам в момента - 100мм макро е оттатък в базара.

Отклонихме се от темата...

Dynax 7xi наистина е чудесен апарат. Намира се двойно по-евтино от Pentax Z-1p например, а го бие по спецификации.


Отговори на това съобщение
 Re: какво ви е впечатлението от Минолта динакс 7xi
Автор: kallmarr   
Дата:   23-11-07 23:57

за какви пари може да се намери и някой предлага ли? Колко кадъра в секунда прави и ми обяснете как се преценява скоростта на затвора, като за мен ще е удобно да го обясните като снимки в секунда. Какво значи: 30-1/8000s, B

Отговори на това съобщение
 Re: какво ви е впечатлението от Минолта динакс 7xi
Автор: da.fo   
Дата:   23-11-07 23:57

Много добро тяло [smilie24] - по едно време се снабдих даже с 2 такива. Сега имам много обективи, ремък, 6 чип карти и др. аксесоари.


Отговори на това съобщение
 Re: какво ви е впечатлението от Минолта динакс 7xi
Автор: william   
Дата:   24-11-07 08:02

Пусни си обява в базара че търсиш - все отнякъде ще изскочи.

"Скорост на затвора" във фотографията се нарича времето за експонация - т.е. за колко време затворът остава отворен и осветява (експонира) светлочувствителния материал. "30-1/8000s" означава, че този апарат поддържа времена на експонация (скорости) от 30 секунди до 1/8000 секунда (много добре!).

"Кадри в секунда" е друго нещо. Dynax 7xi може да прави до 4,5 кадъра в секунда (също много добре!).


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »