Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 потене на апарата
Автор: martinv   
Дата:   18-11-07 13:37

сигурно е нормално като влезна от студено на топло и апарата да се запоти ...но аз да питам нормално ли е ? [smilie18] и какво се правеи в такъв случай

Отговори на това съобщение
 Re: потене на апарата
Автор: Davidoff   
Дата:   18-11-07 13:38

Чакаш да изсъхне или снимаш артЪ [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: потене на апарата
Автор: marchello   
Дата:   18-11-07 13:39

до колкото съм чувал, не трябва веднага да се изважда апарата от чантата, за да може да се изравни температурата постепенно. До сега не ми се е случвало да се запоти.

Отговори на това съобщение
 Re: потене на апарата
Автор: magnifico   
Дата:   18-11-07 13:46

Ахахахахха, НЕ не е нормално...хубавите апарати винаги преодоляват законите на физиката...в часност, конденза [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Решението на проблема ти е просто...дезодорант против изпотяване [smilie18] Препоръчвам ти от рол-ончетата, щото с тях лесно можеш да нанесеш тънък защитен слой против изпотяване, върху челната леща [smilie18]
[shtrak]



Публикацията е редактирана (18-11-07 13:48)

Отговори на това съобщение
 Re: потене на апарата
Автор: martinv   
Дата:   18-11-07 13:51

ми аз от 1 седмица го имам и ми се случи ...
иначе апаратчето си е хубаво :)30д ...
до тук разбрах да не го вадя веднага от чантата [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: потене на апарата
Автор: magnifico   
Дата:   18-11-07 13:54

Сега остава само да разбереш и как се снима [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: потене на апарата
Автор: marchello   
Дата:   18-11-07 13:56

не разбирам защо се заяждате с момчето?!

Отговори на това съобщение
 Re: потене на апарата
Автор: magnifico   
Дата:   18-11-07 13:59

Марчелио, защитникът на неоправданите и немислещите[smilie25] ...бе бъзик да става, без лоши чувства [smilie24] ...ма то каквато темата, такива и отговорите [smilie25]



Публикацията е редактирана (18-11-07 14:01)

Отговори на това съобщение
 Re: потене на апарата
Автор: darksorrow   
Дата:   18-11-07 14:04

magnifico си пише тъпотии, обаче аз сериозно изпуснах няколко снимки преди две седмици, когато влязох от кучи студ в топла репетиционна и обективът ми реши, че ще стои запотен поне два часа. кофти тръпка е, начини за справяне, изключая парцала, няма, предполагам?

Отговори на това съобщение
 Re: потене на апарата
Автор: magnifico   
Дата:   18-11-07 14:09

а darksorrow току що каза нещо невероятно умно [smilie18] ....търкай, търкай с парцала...после ще пуснеш и някоя друга тема [smilie10]
И за да не спамя само, защото то се е видяло, че никой тука не мисли, ще препоръчам на авторчето да си носи една найлонова торбичка в чантата...пък какво ще прави с нея е вече въпрос на малко логика и въображение от негова страна [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: потене на апарата
Автор: martinv   
Дата:   18-11-07 14:10

darksorrow а това запотяване води ли до някви последици ...т.е. по др начин да питам ...има ли опасност вътре да се намокри нещо


magnifico аз апарата съм го взел не да снимам а да свалям мацки ...и става ...като го развъртиш за ремъка и мацките около теб всичкиите са свалени ...

Отговори на това съобщение
 Re: потене на апарата
Автор: darksorrow   
Дата:   18-11-07 14:11

омг...

изключително разчупено мислене трябва, признавам, да осъзнаеш, че "парцал" е една дълбока метафора.

[smilie10]

много си креативен. само че не ме четеш.

Отговори на това съобщение
 Re: потене на апарата
Автор: magnifico   
Дата:   18-11-07 14:13

darksorrow, дълбока метафора на какво?!?!...че то, ако трябва да си говорим с метафори, авторчето скоро ще трябва да си разглобява апарата след всяко излизане на студено, за да си суши чарколяците вътре [smilie10]...метофорично казано [smilie8]



Публикацията е редактирана (18-11-07 14:14)

Отговори на това съобщение
 Re: потене на апарата
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   18-11-07 14:20

Ами те хубавите чанти осван, че са ударозащитени до някаква степен действат и като термус..Те не позволйван температурата около апарат да падне толкова бързо и да е изравни с околната..е сега ако правим еднодневен поход по витоща в най-кучия студ и решим да снимаме вечерта в хижата това е друг въпрос. А Лятото техниката ми винаги е била хладна в чантата дори и в най-големите пркове

Отговори на това съобщение
 Re: потене на апарата
Автор: landstar   
Дата:   18-11-07 15:26

МАРТИНВ - ЕДИНСТВЕНОТО РЕШЕНИЕ Е: ОТ СТУДЕНОТО ПЪРВО СЛОЖИ АПАРАТА В ПЛЪТЕН НАЙЛОН. ТАКА, КАТО ГО ВНЕСЕШ НА ТОПЛО КОНДЕНЗА ОСТАВА ВЪРХУ НАЙЛОНА, А НЕ ВЪРХУ АПАРАТА.
И ДРУГИЯ ПЪТ ТЪРСИ СЪВЕТИ КЪДЕТО ТРЕБЕ, ЧЕ ТУКА Е САМО ЗА ШИНЛИК.

Отговори на това съобщение
 Re: потене на апарата
Автор: den_den   
Дата:   18-11-07 15:31

Според мен първото нещо, като " се е изпотил", е да извадиш батериите.

Отговори на това съобщение
 Re: потене на апарата
Автор: apollo   
Дата:   18-11-07 15:41

Ландстар... и за мен ще е ценен урок/макар че го бях чел че е така/[smilie24] [smilie24] [beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: потене на апарата
Автор: IvcheTo   
Дата:   18-11-07 15:45

значи изхода е в чантата да бъде завит с нещо , което да го топли за да нама чак толкова голяма разлика в тмпературите ,че да се кондензва [smile] -
дали да не питам някоя шивачка да ушие кожухче [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: потене на апарата
Автор: Prakticar   
Дата:   18-11-07 20:08

За нормалност - нормално е.
В такъв случай, непосредствено преди да вляза на топло (още на студа)вадя апарата слагам го в плътна найлонова торба и си го пъхам в пазвата. Така се стопля за десетина минути, иначе трябва да чакам около час.

Отговори на това съобщение
 Re: потене на апарата
Автор: asahi   
Дата:   18-11-07 20:22

Слагай една загрята тухла в чантата и няма да имаш проблем докато истине.
Иначе гледай да не го изстудяваш много или предвиждай време за аклиматизиране в помещението - 10 минути обикновенно стигат.

Отговори на това съобщение
 Re: потене на апарата
Автор: Prakticar   
Дата:   18-11-07 20:45

Абе зависи в какво е бил затворен. В херметичен пластмасов куфар един час не стига.

Отговори на това съобщение
 Re: потене на апарата
Автор: tofo   
Дата:   19-11-07 09:15

Единствения начин е темпериране. Номера с найлона не бачка, защото самия конденз се образува от влажността на околния въздух, когато влезе в контакт с охладеното тяло. Като го извдиш от найлона - пак тая, ако не се е темперирал. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: потене на апарата
Автор: Orlin   
Дата:   19-11-07 09:38

tofo ,
Пробвал ли си номера с найлона, че казваш че не бачка!?
Бачка и още как! Добре е найонът да е плътен и херметичен. Пазарска торбичка не става. Най-добри са тези които са със затварящ се с "цип" отвор. Добре е в найлона да остане по-малко въздух.

Ако много бързаш да правиш снимки, по-добре е да не си го изстудявал. И проблемът е в това че се събира влага вътре в апарата, снимките можеш да ги прежалиш.

Отговори на това съобщение
 Re: потене на апарата
Автор: tofo   
Дата:   19-11-07 10:04

Бачка, щото изолира до известна степен от студа.[beer]
Когато затвориш ципа на найлона на студено, след като се темперира въздухът вътре остава с по-малка относителна влажност от околната. Затова апарата в плика не е запотен. Но извадиш ли го веднага - се запотява.

А, и с найлон по-лесно се темперира, отколкото от чантата.



Публикацията е редактирана (19-11-07 10:06)

Отговори на това съобщение
 Re: потене на апарата
Автор: папач   
Дата:   19-11-07 10:11

При видеокамерите е още по-лощо.Те имат датчик за влага, заключват се за няколко часа и моментът е изпуснат.
Практикуваме отваряне на прозорец и заставане до него,че и без това срещу прозорците трудно снимаме без допълнително осветление.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »