Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Колко е разумно да искам?
Автор: Manchev   
Дата:   18-11-07 21:38

Добре, реших да се обърна към форума за съвет. Получих първото си предложение за снимане за пари. На хонорар да снимам за едно месечно списание репортажи от културни събития и портрети на хора, които дават интервюта за списанието. Става дума за не по-малко от 4 снимки месечно, но и едва ли повече от 10. Издателката ми каза аз да предложа цена на снимка, обаче аз не знам колко да искам. Аз смятам, че съм отговорен, влагам старания в нещото, което обичам да правя- фотографията, и ще се справя със задачата, още повече, че жената ми се обади след като е видяла снимките ми и ги е харесала. Дотук добре, но колко е разумно да искам на снимка? Вие колко бихте искали ако се намирате в моето положение?

Отговори на това съобщение
 Re: Колко е разумно да искам?
Автор: asahi   
Дата:   18-11-07 21:55

Преди да даваш цена си помисли за допълнителните разходи - транспорт, пропуснати други удоволствия или бизнес, техника, телефони, време и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко е разумно да искам?
Автор: Manchev   
Дата:   18-11-07 21:59

Ами мислих и за това- ученик съм 12ти клас и освен да уча за кандидатстване и да ходя на училище нямам други неща, които да ми пълнят времето. Работата я приемам заради опита, който ще натрупам, но все пак искам и да получа някакви пари, които отговарят на труда и нивото ми, за тези снимки, които ще правя за списанието. Транспортът ще го мисля, имам кола по принцип.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко е разумно да искам?
Автор: SLR   
Дата:   18-11-07 22:04

asahi , от друга страна Манчев е мотивиран младеж, който би натрупал опит от подобни мероприятия[smilie8]

Мисля че това е добра възможност, пък дори и за скромно заплащане.
...нямам предвид съвсем скромно де, просто се пазари за цената си[smilie24]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко е разумно да искам?
Автор: asahi   
Дата:   18-11-07 22:04

Друг е въпросът колко може да плати списанието. Не вярвам да се ръснат повече от 20-тачка на парче.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко е разумно да искам?
Автор: chiphead   
Дата:   18-11-07 22:05

питай Ичето - той - ученик, бачка ...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко е разумно да искам?
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   18-11-07 22:45

Не по-малко от 20 кинта на снимка. Както да го гледаш имаш амортизация на техника, транспорт(дори и колата се нуждае от бензин и поддръжка)Освен снимането ще прекарваш и време пред компютъра за да обработваш снимките, ще имаш и телефонни разговори със редакторката или с който там работиш, така че си клкулирай разходите и си направи сметката . Не си подценявай труда, защото ако ти не си го цениш и другите няма да го ценят.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »