Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 С какво да се дооборудвам
Автор: trusinov   
Дата:   06-11-07 14:06

Значи колеги наскоро станах горд собственик на канон 350д. Фотоапарата е с китов обектив. Въпроса ми е следният - според вас до каква степен мога да си служа с този обектив и за какви цели според вас е подходящ и какъв да е следващият обектив който да си търся. С какво според вас е най-универсално да се оборудвам. [shtrak] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да се дооборудвам
Автор: elrisha   
Дата:   06-11-07 14:08

първо кажи с какви пари разполагаш[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да се дооборудвам
Автор: n1x0n   
Дата:   06-11-07 14:11

Първо снимай с китовия, виж кое в него не те устройва. Не рипай да пазаруваш - концентрирай се върху снимането. След 2 месеца ще знаеш сам какво ти е нужно.

Иначе за нас не е проблем да те заформим комплектче за $3000 или да те набутаме с обективи, дето няма да ги ползваш. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: С какво да се дооборудвам
Автор: trusinov   
Дата:   06-11-07 14:15

хахахаха да ясно. Ми вариото ми е малко. В същото време не разполагам с много средства. Искам нещо с повече зуумче. А китовия за какво е най-подходящ?

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да се дооборудвам
Автор: n1x0n   
Дата:   06-11-07 14:22

Искам нещо с повече зуумче.

Ето точно тази фраза е резултат от недостатъчно снимане и излишно много четене на форума! [smilie3]

Ми ако се окаже, че обичаш да снимаш така, че да не ти трябва "зумче" изобщо, а 2-3 твърди обектива?

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да се дооборудвам
Автор: PeterPAN   
Дата:   06-11-07 14:30

Зумчето винаги е късо, и 1000/2.8 да е пак е късо, така че основния проблем обикновенно не е в зумчето[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да се дооборудвам
Автор: mihajlov2   
Дата:   06-11-07 14:30

Китовия не блести с върховно качество, но спокойно може да се използва за пейзажни снимки при достатъчно силно затваряне на диафрагмата - поне до 7.1 или 8.0, а дори и до 10.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да се дооборудвам
Автор: trusinov   
Дата:   06-11-07 14:32

"твърд" ще рече без никакъв зуум нали? Поясни ми малко повече плс :)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да се дооборудвам
Автор: damyan_rm   
Дата:   06-11-07 14:35

от личен опит:
китовия в 95% ми е на 18мм - макрото му горе/долу става за цветенца/дреболии всякакви
понеже ми беше 'тъмен' (вечер, на лампа, снимките никакви ги нямаше) си взех ЕФ(тиния) 50/1.8
напоследък пък (в около 75% от случаите) си смимам с един механичен 135/2.8 щото си ме кефи ...
та както/каквото ти харесва да снимаш - такъв и обектив си вземи ...

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да се дооборудвам
Автор: n1x0n   
Дата:   06-11-07 14:35

Дам, фиксирано фокусно разстояние.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да се дооборудвам
Автор: mihajlov2   
Дата:   06-11-07 14:35

Правилно. Твърд значи без никакъв зум. А сравнително евтин зум - например Sigma 70-300 APO DG Macro.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да се дооборудвам
Автор: sauron69   
Дата:   06-11-07 14:40

като основен обектив вместо китовия примерно Tamron 17-50. По нататък ще си решиш в каква посока да се разширяваш [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да се дооборудвам
Автор: trusinov   
Дата:   06-11-07 14:42

Последният предполагам, че не може да прави хубави снимки ако не е добро осветлението? А твърдият 50 мм да речем и твърдият примелно 90мм значи, че един вид 90-ката е без зуум, но през него обекта се вижда по близо от при 50-кана. При твърдия обектив снимката е по остра и става и при по-мрачно време да речем, така ли?

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да се дооборудвам
Автор: trusinov   
Дата:   06-11-07 14:43

Tamron 17-50 - какво точно представлява и за колко парички мога да го намеря?

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да се дооборудвам
Автор: den_den   
Дата:   06-11-07 14:45

Първо реши какво ще снимаш--Никсъна ти го е казал. Иначе рискуваш да вземеш някой евтин зум, дето после ще се чудиш къде да го чукаш.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да се дооборудвам
Автор: trusinov   
Дата:   06-11-07 14:47

Природа предимно. И пейзажи и животинки и т.н. :)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да се дооборудвам
Автор: trusinov   
Дата:   06-11-07 14:53

Първо със сигурност мисля да си взема един 50мм твърд. От много места чух, че за портретна фотография и изобщо за такава при по-кофти светлина бил отличен избор. Но след това нз какво да си взема с малко повечко зуум. Много пъти ми се иска да рече да снимам някоя птица в езерото, но не мога да направя достатъчно близък кадър. Или сокол кацнал на дървото и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да се дооборудвам
Автор: n1x0n   
Дата:   06-11-07 14:53

Човек... без да се обиждаш, ама наистина ти е МНОГО рано за пазаруване на оптика.

Задаваш ли въпроса "Какъв обектив да си взема?"- това значи, че никакъв обектив не ти е необходим, защото ако действително ти бе необходим - ти щеше да знаеш сам какво ти трябва.

Излез - купи си 2-3 книжки по фотография, виж какво е твърд обектив, какви са му преимуествата и недостатъците, виж същото за зумовете и т.н. Направи си сметка за това как снимаш, какво снимаш и т.н. Те изводите ще си дойдат сами.

Най-важното е да снимаш непрекъснато, а не да се парализираш в очакване на "по-добрия обектив". Оставиш ли се на тази вълна - се превръщаш в шопинг-маниак, който само ще сменя камери и обективи и все те ще са му виновни.

Примери от този тип - в този форум с лопата да ги ринеш![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да се дооборудвам
Автор: damyan_rm   
Дата:   06-11-07 14:56

Природа предимно. И пейзажи и животинки и т.н. :)
инвестирай в един статив или монопод - ефекта върху снимките ти ще си проличи още от първата ...

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да се дооборудвам
Автор: trusinov   
Дата:   06-11-07 14:59

хахаха n1x0n благодаря за съвета както на теб така и на останалите. Ще Ви послушам с огромно удоволствие. Може да ми препоръчате някое четиво за обективите. Все пак не съм толкова неграмотен по отношение на фотооборудване държа да отбележа :) [smilie3] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да се дооборудвам
Автор: nsirakov   
Дата:   06-11-07 15:02

тамрон 70-300 Ди Мацро е по-дорбият избор - хем по-малко пари хем не отстъпва ни на косъм от сигмата АПО...

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да се дооборудвам
Автор: nik1   
Дата:   06-11-07 15:12

До тука ако не си разбрал за какво говори n1x0n, е все тая какво ще си купиш и за колко пари

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да се дооборудвам
Автор: nnenov   
Дата:   06-11-07 15:14

Писал си, че не разполагаш с много пара, така че изобщо не се гласи за патка по средата на езерото и сокол на дръвцето на другия край на полето - ще ти трябват дългофокусни и "бързи" т.е. светли обективи, които са 1 торба с пари.

Както ти казаха 10 човека преди това, поснимай с китовия и сам ще разбереш от какво имаш нужда.



Публикацията е редактирана (06-11-07 18:37)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да се дооборудвам
Автор: sstanley   
Дата:   06-11-07 17:45

Приятелю, кой те излъга да си купуваш DSLR?
По въпросите, които задаваш става ясно, че си за сапунерка с 18х зум, а не за камера със сменяема оптика...


Отговори на това съобщение
 Re: С какво да се дооборудвам
Автор: TPECHAT   
Дата:   06-11-07 17:51

1. Сигма 8мм
2. Канон ТШ 24мм
3. Канон 85мм/1.2

останалото е свирки [smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »