Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Career Choice - photographer in US?
Автор: kangaroo   
Дата:   17-09-07 20:49

Zdraveyte![smile]

Parvo da se izvinya, che pisha na latinica, no Phonetica ne bachka i nyamam drug izbor. Iskam da vi pitam neshto seriozno.[smilie22]

Jiveya ot mesec v Chicago i shte zavarshvam gimnaziyata tuk. Mojete da se dosetite, che fotografiyata mi e strast,[shtrak] no se pitam mnogo neshta dali tova e specialnostta, koyato da sledvam v USA. Da ostavim nastrana vatreshni vaprosi, koito se vazdigat u men kato "dali imam darba? dali sam dostatachno dobar? dali imam potencial za razvitie?" i t.n.[smilie11][smilie10][smilie11] Tova, obache koeto iskam da pitam (a to moje da vi prozvuchi naivno i glupavo, no za men ne e taka) e dali da rechem kato zavarsha fotografiya shte si namerya lesno rabota i ako si namerya dali shte mi plashtat dobre... Prosto molya profesionalnite fotografi vav photo-forum da mi kajat neshto poveche za profesiyata. Vse pak se samnyavam, che vsichko e tolkova prekrasno i valshebno kakto go opisvat v National Geogrphic.[smilie23][smilie24] [smilie24] Obyasnete mi shto e tova profesiya fotograf. S hubavi i loshi strani. Osobeno ako nyakoy raboti kato takav v US. Shte sam vi mnogo, mnogo blagodaren! [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Career Choice - photographer in US?
Автор: e-mil   
Дата:   17-09-07 21:18

Фонетична има във формата за писане - двата червени бутона вдясно където пише OFF и HELP?

Също можеш да ползваш конвертора на abv.bg , както ще направя аз сега:


Здравейте![смиле]

Първо да се извиня, че пиша на латиница, но Фонетица не бачка и нямам друг избор. Искам да ви питам нещо сериозно.[smilie22]

Живея от месец в Chicago и ще завършвам гимнацията тук. Можете да се досетите, че фотографията ми е страст,[щрак] но се питам много неща дали това е специалността, която да следвам в САЩ. Да оставим настрана вътрешни въпроси, които се въздигат у мен като "дали имам дарба? дали сам достатъчно добър? дали имам потенциал за развитие?" и т.н.[smilie11][smilie10][smilie11] Това, обаче което искам да питам (а то може да ви прозвучи наивно и глупаво, но за мен не е така) е дали да речем като завърша фотография ще си намеря лесно работа и ако си намеря дали ще ми плащат добре... Просто моля професионалните фотографи във photo-форум да ми кажат нещо повече за професията. Все пак се съмнявам, че всичко е толкова прекрасно и вълшебно както го описват в National Геогрфиц.[smilie23][smilie24] [smilie24] Обяснете ми що е това професия фотограф. С хубави и лоши страни. Особено ако някой работи като такъв в US. Ще съм ви много, много благодарен! [тханкьоу]

Отговори на това съобщение
 Re: Career Choice - photographer in US?
Автор: dimi2007   
Дата:   17-09-07 21:24

ориентирай се финансовия мениджмънт да ти е страст. заплатите са по-сериозни [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Career Choice - photographer in US?
Автор: ALBIREO   
Дата:   17-09-07 21:26

В нарко-бизнеса има далавера също [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Career Choice - photographer in US?
Автор: dimi2007   
Дата:   17-09-07 21:27

да ама ние си спим спокойно [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Career Choice - photographer in US?
Автор: todorov   
Дата:   17-09-07 21:30

Щом се чудиш, тая работа не е за теб...

Отговори на това съобщение
 Re: Career Choice - photographer in US?
Автор: simo   
Дата:   13-10-07 01:31

Zdravejte
Imam fotoaparat Casio EX-Z11, no nqmam zarqdno. Moje li nqkoj da mi obqsni, kakaw tip zarqdno trqbwa da tyrsq.Stawa li Casio NP-40? Nujni li sa i drugi aksesoari za zarejdaneto? Blagodarq Wi za pomostta!

Отговори на това съобщение
 Re: Career Choice - photographer in US?
Автор: bdin20a   
Дата:   13-10-07 01:45

Симо,не съм убеден че ще получиш отговор-не си на мястото!!!!И се покрий с нещо,защото ако има будни от стожерите,ще бъдиш оплют,ама леле мале......[smilie5] [smilie7] [smilie7] [smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Career Choice - photographer in US?
Автор: dimi2007   
Дата:   13-10-07 01:50

верно бе! ква е тая ратиница?!?!
ей там двата червени бутона в дясно за превод!
и не се оправдавайте че сте от чужбина - тук всички сме така!
[smilie18]
четете нометклатурата на зарядното и питате в магазина за такова....
ако не - за съвместимо, ако не купувате нов апарат и ползвате зарядното. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Career Choice - photographer in US?
Автор: bdin20a   
Дата:   13-10-07 01:59


четете нометклатурата на зарядното и питате в магазина за такова....
ако не - за съвместимо, ако не купувате нов апарат и ползвате зарядното. Успех!

----------------------------------------------
Правилно!!
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Career Choice - photographer in US?
Автор: lukcheto   
Дата:   13-10-07 02:04

Не изчетох всичко, но да кажа набързо, аз завърших Academy of Art University of San Francisco, Fine Art and Illustrative Photography, базата с която се разполага е невероятно богата студия(от такова което побира коли за снимане до малки за тейбъл топ шотс), оборудване всякакво-хаселблади, канони, диги гърбове на Leaf, лаборатории (не една) за копиране-ръчно и лабове с принтове Епсън размери от А4 до грамдни билбордове.. Въобще каквото ти душа иска, преподавателите са много на ниво, почти всички практици.... не е тайна обаче, че докато учиш ще си съдереш задника от бачкане, всяка седмица се бориш с по няколко проекта, голяма е въртележка.... Затова пък като завършиш почти веднага си намираш работа...не остава време за мотане. Успехи!

Отговори на това съобщение
 Re: Career Choice - photographer in US?
Автор: simo   
Дата:   13-10-07 02:32

Mnogo blagodarq za otgowora, bdin20a! Istina e 4e ne sam na mqstoto, no e kasno za poprawka. W na6ite magazini ne predlagat zarqdno za moq fotoaparat i ste trqbwa da si pory4am po Internet, no tyi kato za Casio EX-Z11 ne namerih predlojeniqne, ne znam moga li da pory4am nesto uniwersalno ili trqbwa da tyrsq to4no za markata


Отговори на това съобщение
 Re: Career Choice - photographer in US?
Автор: Nezabravka   
Дата:   13-10-07 03:27

kangaroo,ако ще завършваш гимназията тази година нямаш никакво време да се чудиш. Започни от личния си консултант в училище (предполагам са ти назначили веднага).Попитай го има ли класове по арт в които се учи фотография и дали са на колежно ниво в подготовката.В тези класове се подготвя и портфолио за кандидатстване.Учителите в такива класове много насочват и дават информация за колежите и университетите.В нета също е пълно с такава информация. Ако в училище програмата не ти позволява да вземеш арт клас ,то тогава може да запишеш вечерен курс в някой близък колеж.А за работа след завършване ,Лукчето ти каза ,има ;)Така ,че действай и успех! :)



Публикацията е редактирана (13-10-07 04:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Career Choice - photographer in US?
Автор: asahi   
Дата:   13-10-07 10:21

Кангаро, инсталирай си това на компютъра.
С мотивация, яко блъскане и късмет във всяка професия можеш да се реализираш. За върхови постижения се иска и талант, и още повече късмет. Ако ще се хващаш на хорото хващай се и не се пускай поме 3 години. После пак ще говорим.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »