Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 От къде иде този шум?!?
Автор: rally33   
Дата:   07-10-07 01:15

Кадъра е направен с Никон 50мм/1.8 400 ИСО!
Снимам с Д70С. Ако някой има идея от къде иде този шум да сподели, аз не разбрах. Нямам опция в Никона за подтискане на шума!

http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE&ALBUM_ID=4253&IMAGE_ID=8

Надявам се да се вижда шума, аз ги гледам на Лаптоп и там ми се вижда найстина шумна!

Отговори на това съобщение
 Re: От къде иде този шум?!?
Автор: neuromancer   
Дата:   07-10-07 02:55

ми никакъв шум не се вижда

Отговори на това съобщение
 Re: От къде иде този шум?!?
Автор: penchev79   
Дата:   07-10-07 03:29

и според мен си е ок
екраните на лаптопите са далеч от най-подходящите за прецизна графична работа
същото се отнася и за повечето LCD/TFT монитори, особено ниския и средния клас

Отговори на това съобщение
 Re: От къде иде този шум?!?
Автор: doca   
Дата:   07-10-07 06:46

Питай pmartinov, но според мен е трябвало да снимаш на 100 ISO, а не на 400.
Не познавам апарата, но предполагам, че на високите ISO автоматично се включва шумоподтискаш софтуер.



Публикацията е редактирана (07-10-07 06:48)

Отговори на това съобщение
 Re: От къде иде този шум?!?
Автор: pmartinov   
Дата:   07-10-07 08:05

Явно критериите на за шум са много различни...




Много...



Идеята на една снимка винаги ме вълнува повече от перфектната картинка.Защото фотографията се развива непрекъснато .Картинката се променя непрекъснато в посока качество.


Отговори на това съобщение
 Re: От къде иде този шум?!?
Автор: ddimo   
Дата:   07-10-07 08:13

Аз шум не виждам (от лапни-топ гледам също).
И шумоподтискане не виждам.
Виждан зле уцелен фокус - на върха на носа и кофти падаща светлина, която оставя лицето в сянка, а е блеснала върху дясното слепоочие и част от веждата.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде иде този шум?!?
Автор: iiccoo   
Дата:   07-10-07 08:41

И според мен проблема е във фокуса и е доста светло наистина за 400 исо. Аз правя какви ли не врътки в тъмното докато догодя добра снимка и чак последната стъпка е да увелича исото.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде иде този шум?!?
Автор: doich   
Дата:   07-10-07 10:16

и аз не виждам шум...


Отговори на това съобщение
 Re: От къде иде този шум?!?
Автор: rally33   
Дата:   07-10-07 10:27

Странна работа, в момвнта в които я вкарам в шопа при мен ми излиза много шум! Като зум-на малко да изчистя една пъпка и е ужас. След тва трябва да блървам за да изглежда нормално!Може и нещо шопа да прави мизерий, знам ли! А за исото, моето на Никона започва от 200 и един разбирач ми каза че е хубаво да не се снима на 200 Исо а поне на 320,400 без значение какви са условията. Това правело снимките по меки и детаилите по чисти! Истината явно е някъде там...

Отговори на това съобщение
 Re: От къде иде този шум?!?
Автор: hackum   
Дата:   07-10-07 10:39

Напротив. Пробвай да снимаш на 200 на хубава светлина - да кажем да открито и сравни резултатите. Не би трябвало да има шум.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде иде този шум?!?
Автор: access   
Дата:   07-10-07 10:43

Ама научи разни неща за Фотошопа преди да го ползваш... Гледай на 100% (или на принт сайз) и каквото виждаш това е. На повече или по-малко проценти + лаптоп се получават дефекти при визуализацията. Ако искаш погледния на 1600% увеличение и ще се гътнеш. Ще блърваш ама после ще питаш защо такава мазна изглежда на хартия (ако/като я отпечаташ). Виж дали нямаш шарпнес на камерата пуснат. И вземи пусни голяма снимка по-добре.

P.S Kамерите и програмите трябва да cъответстват на нивото на потребителя...


Отговори на това съобщение
 Re: От къде иде този шум?!?
Автор: джъмбо   
Дата:   07-10-07 10:51

шум??????? слушам и не вярвам на очите си....


съвремените "фотографи" щом видят нещо което да не е гладко като бебешко дупе и вече изпадат в шумна депресия [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: От къде иде този шум?!?
Автор: rally33   
Дата:   07-10-07 11:04

http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=IMAGE_EDIT&IMAGE_ID=133245
Ето ощте една от серията, когато я отворя с Линдолс пикчър-а и я увелича 4,5 (цъкам на + са 5,6 пъти) се вижда ясно доста шум. Поне на мен ми излиза така. Нямам възможност да я видя на тръбен монитор щото съм в забвение в Италия и само преносимия ми комп. е с мен.
За нивото на камерата и съответствието и с потребителя не съм съгласен! Всеки намира различен начин да се учи и неможеш да ми кажеш че докато не съм влязъл във "Висшите" среди на фотографията, (нямайки табута ни в шопа ни в камерата) не трябва да работя с добра камера. Може би и на 50% не и пълня възможностите, но факта че съм си я купил не е самоцел и всичко става в процеса. Инъче трябва с телефона да си снимам до като не стана наниво... Всеки има въпроси и недоумения и именно това е целта на форума! Поне аз така ги виждам нещата.
Та колкото и нелепо да звучи, с китовия снимах в същите условия и нямаше никаква следа от шум. Този 50мм почти винаги когато го ползвам става така. Знам че няма връзка шума с обектива.. аз снимам предимно на отворена бленда 1.8 (ако това има значение)

Отговори на това съобщение
 Re: От къде иде този шум?!?
Автор: джъмбо   
Дата:   07-10-07 11:25

има значение това че не ловиш добре фокуса...

иначе ето защо казвам на хората да поснимат на лента и да не гледат да е стерилно


http://jumboland.org/cp/albums/userpics/10001/scan%20011o.jpg



и 100% кроп


http://jumboland.org/cp/albums/userpics/10001/scan%20011.jpg



това е със 100 аса филм....

сещаш ли какво е с 400

а ето с 200 че не намерих пример със 400


http://jumboland.org/cp/albums/userpics/10001/centuria001.jpg



шума си е шум както пукането на една плоча

Отговори на това съобщение
 Re: От къде иде този шум?!?
Автор: access   
Дата:   07-10-07 12:11

Не разбра ли че по нея няма повече шум от колкото трябва/може да има! Имаш д70+кит+50@1,8 и пак не си наясно с нещата... За това говоря. Шум та шум. НЯМА шум. Има незнаещи какво да очакват от камерата си.
Ама и ти си облъчен яко от много четене по форуми и малко снимане. Шум е имало и ще има винаги. Въпроса е нивото му. И колко е нормално за определена камера.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »