Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна
 Относно подаряването...
Автор: elrisha   
Дата:   27-09-07 11:23

Имам още един въпрос [smilie5]
Може ли да ми обяснят хората,които НЕ са професионални фотографи, поради какви причини ПОДАРЯВАТ (отдават безплатно) снимките си ?
Аз имам няколко отговора на въпроса - за кеф,за да си видят името изписано нейде,за да се похвалят на роднините...
Обаче, ако Вие по професия сте производител на мебели(например) и правите чудни проекти които струват майка си и баща си,от това се изхранвате,от тези доходи отделяте пари за бъдещото ви развитие и усъвършенстване,помагате на роднините си и т.н. ,то как ще се почуствате, ако разберете,че фирмите(или частни лица)вместо да ви плащат подобаващо за труда Ви - вземат,че работят с любител,дялкащ си нещо ей така между другото и понеже нещата му са що годе читави - подарява ги.От което естествено вашият бизнес страда ...
(Може да се даде пример с всякаква професия)

 Re: Относно подаряването...
Автор: 6traka4a   
Дата:   27-09-07 11:24

Аз ги подарявам на приятели, защото за нищо не стават[smilie25]
 Re: Относно подаряването...
Автор: 6traka4a   
Дата:   27-09-07 11:24

Снимките, не приятелите...
 Re: Относно подаряването...
Автор: teddie007   
Дата:   27-09-07 11:25

хм..а не е ли въпрос на качество?
който търси качество избира професионалист, ама айде няма да обяснявам в БГ кви професионалисти има...
 Re: Относно подаряването...
Автор: GenaDP   
Дата:   27-09-07 11:25

Може ли да ми обяснят хората,които НЕ са професионални фотографи, поради какви причини ПОДАРЯВАТ (отдават безплатно) снимките си ?


Теб кво те бърка?
 Re: Относно подаряването...
Автор: dau   
Дата:   27-09-07 11:26

А защо трябва да се продават? говоря ако някой не те е наел?

отишъл съм някъде, снимал съм нещо за кеф, после някой познат го харесва, издава книжка примерно и казва може ли да ти ползвам снимката? трябва да се полакомя да изкарам някой лев, или да се зарадвам че някой е харесал нещо мое? ами ако ми поиска някоя книга да прочете или някое двд да му дам? колко 10-20-50лв?
 Re: Относно подаряването...
Автор: IvanChohadjiev   
Дата:   27-09-07 11:26

"За слава, не ми се занимава" [smilie7]

 Re: Относно подаряването...
Автор: Amigo   
Дата:   27-09-07 11:27

ами то е все едно лекарят да подарява прегледи, а учителят - частни уроци например[cool] [smilie8] [smilie5] [smilie5] не, че не го правим понякога, но трудът трябва да се цени и да се заплаща! [smilie24]
 Re: Относно подаряването...
Автор: pomstar   
Дата:   27-09-07 11:29

elrisha, кои са тия хора?
има ли наистина аматьори, които правят снимки с професионално качество и ги подаряват?
 Re: Относно подаряването...
Автор: thefly_   
Дата:   27-09-07 11:29

ами.. по аналогия. хляба си вадя от график дизайн. и по принцип - взимам пари за работата си.

обаче също така се старая винаги да правя и по нещо даром - за приятели, за добра кауза, за хора, които си започват бизнеса. готино е да се помага.

за снимките ми: ако някой ЧАК толкова държи да има кадри, дето съм щракал и да си ги ползва за да вади пари от тях - трябва да си плати. но ако е за хубава кауза (или TFP) - давам. не мисля, че 'подбивам пазара', защото... 6traka4a си го е казал добре :))
 Re: Относно подаряването...
Автор: didesignbg   
Дата:   27-09-07 11:32

разбира се че за чест и слава, на под въпрос Б ако някои професионалист се плаши от това че аматьор подарява снимки значи че поне един от двамата грешно се е определил за аматьор/професионалист.
 Re: Относно подаряването...
Автор: elrisha   
Дата:   27-09-07 11:32

ще ми се да се замислите повече,давайте смело![smilie5]
 Re: Относно подаряването...
Автор: pomstar   
Дата:   27-09-07 11:35

дай имена, какво се притесняваш
 Re: Относно подаряването...
Автор: hash   
Дата:   27-09-07 11:36

еми ето снимах тази неделя сватба на приятел, който ме помоли. пари естествено не съм искал. не ме интересува как се чувства никой. смятам, че ако някой е професионален фотограф и може да предложи достатъчно добро качество ще си намери пазар. а ако не - има и други професии.

и не мисля, че само защото ще им вземеш пари значи, че ще се справиш по-добре от който и да е любител. малко така високомерен ми се вижда въпросът ти.

и третото е, че този човек, който търси безплатно да му снимат надали ще е готов да ти даде достатъчно пари така и така, и ще си намери някой по-евтин [smile]
 Re: Относно подаряването...
Автор: джъмбо   
Дата:   27-09-07 11:36

Автор: pomstar
Дата: 27-09-07 11:29

elrisha, кои са тия хора?


колко теми са минали от типа: искам снимка.... и веднага се появяват хиени прота които искат пари за снимките докато добрите форумци ги даряват с кристално чисто сърце....[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Относно подаряването...
Автор: dau   
Дата:   27-09-07 11:38

Аз съм снимал 2 сватби фор фрии, доставя ми удоволствие... като си харесат снимките приятелите още повече, усмивките, радостта приятелските чувства... дава ми много повече отколкото 200лв примерно...
 Re: Относно подаряването...
Автор: джъмбо   
Дата:   27-09-07 11:39

Автор: dau
Дата: 27-09-07 11:38

Аз съм снимал 2 сватби фор фрии, доставя ми удоволствие... като си харесат снимките приятелите още повече, усмивките, радостта приятелските чувства... дава ми много повече отколкото 200лв примерно...



а накарая на месеца шефа като ти се усмихне широко че си му работил фор фрии също така щастлив ли ще бъдеш а?????
 Re: Относно подаряването...
Автор: pomstar   
Дата:   27-09-07 11:40

ааа това ли били, Джъмбо.. а аз си мислех, че разни хора публикуват без да получават заплащане в списания като Maxim или FHM и подбиват цената на про-тата.. [smilie5]
 Re: Относно подаряването...
Автор: canonio   
Дата:   27-09-07 11:40

Това подаряване засира общата картинка. Тези дето изобщо са готови да дадат пари, все се ослушват за нещо безплатно. Лошо са свикнали, ама не са виновни.
 Re: Относно подаряването...
Автор: niki_niki   
Дата:   27-09-07 11:42

"elrisha" има един отговор.. ако сам професионалист си имам вече име което ме продава.. но ако съм любител тепарва триабва да ме забележат. И как може да стане това ако не подариш малко снимки за да ти напишат името под тях.. пък някои мойе и да прочете и да се поинтересува.
 Re: Относно подаряването...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   27-09-07 11:42

елриша, кака, мани ги тия аматьори бе [cool]

е аз подарявам редовно снимки на приятели. как да им откажа. Тея правят брошурки, онези плакатче. Ами приятелчета, пък и каузата е важна. А иначе на комерса не прощавам 30-40-50 лв. Зависи. Не, че съм се скъсал да продавам ама така от време на време за самочувствие по някой кадър....

[smilie21]
 Re: Относно подаряването...
Автор: hash   
Дата:   27-09-07 11:43

джъмбо, точно защото имаме друга работа можем да си позволим да се радваме на приятелските чувства. точно както ти можеш да напишеш в свободното си време програмка, която да конкурира моята комерсиална, но да я пуснеш безплатно. и няма да ти се сърдя :)
 Re: Относно подаряването...
Автор: Amigo   
Дата:   27-09-07 11:43

Показвайки доста снимки на мои приятели и познати и гледайки техни, забелязах, че на хората, които не се занимават с фотография, каквито и снимки да им предложиш, на тях все им се виждат добри, освен ако не са някаква супер мазня и тъмнотия [cool] [smilie5] [smilie5] Та мнозина искат хубави снимки, но нямат критериите, за да ги оценят и на такива хора можеш да им предложиш и нещо съвсем посредствено и те ще го приемат без възражения [cool] [smilie7]
 Re: Относно подаряването...
Автор: джъмбо   
Дата:   27-09-07 11:43

мдам хиенка съм
все смятам че снимането не е за кеф а за пари [smilie7] [smilie7] и затова после не викам: ееееех ако ми подари няко тоя обектив кви неща ще правЪ
 Re: Относно подаряването...
Автор: 2metraninja   
Дата:   27-09-07 11:46

Нещо бъркате нещата - то самото име си го казва - професионалиста си вади хляба с това - снимането му е професия и съответно взима пари за това. Аматьорите като си подаряват снимките или от алтруизъм или да си погъделичкат егото че стават за нещо. Със сигурност не го правят за да оставят гладни профи фотографите.

Някой нагоре хубаво беше казал че ако някое профи се притеснява от аматьорите, нещо има нередно в цялата работа.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена