Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за FinePix IS-1
Автор: kalabrieza   
Дата:   19-09-07 10:04

За този модел се пише ,че е със сензор чувствителен към ИЧ спектър но като разгледах инфото от фужифилм не останах с впечатление ,че може да прави ИЧ снимки. Снимките показани на официялния им сайт са правени през деня и след това са ползвали ИЧ филтри. Въпроса ми е може ли този апарат да направи снимка в непрогледен мрак в инфра червения спектър?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за FinePix IS-1
Автор: didesignbg   
Дата:   19-09-07 10:22

сензорът му няма филтър блокиращ инфрачервените вълни (hot mirror), допълнително се добавят филтри за да отрежат видимия спектър на светлината и да оставят само инфрачервения. отговора на въпроса ти е да може. камерата е уникална защото освен че вижда в ир спектъра прехвърля и постоянен лайф вю на дисплея, при батко и има ограничения.
ето едно от малкото ревюта на камерата (включително и снимки)
http://www.popphoto.com/cameras/4326/camera-test-fujifilm-finepix-is-1.html

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за FinePix IS-1
Автор: kalabrieza   
Дата:   19-09-07 12:48

Голямо благодарско? Гледах други ревюта но на това не бях попадал.Лошото е ,че не мога да се убедя на живо в качествата му.Модела не е особено популярен а с четене на подобни ревюта си купих един панасоник от TZ серията и не останах доволен освен от размера.Интересът ми към ИЧ фотографията е професионален.Занимавам се с монтаж и експлоатация на климатична и отоплителна техника.Практика е предварително да огледаме обекта и да дадем предписания за консервиране на енергията в сграда или помещение като полагане на изолации смяна на дурами и др.В тази връзка си помислих ,че ще дава изображение подобно на термоскоп тоест чисто термично изображение /примерно на сграда в зимен ден се вижда директно в кои части има изтичане на топлина/. Но явно тази камера е нещо като 3 в 1 и нищо не е както трябва.Поне така си мисля от видяното. Ако ми пуснете жокер за подобна техника която да ми върши работа няма да се разсърдя [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »