Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 <<< PICASA??? предимства и недостатъци >>>
Автор: ventzo   
Дата:   17-09-07 12:19

Според вас удобна ли е? Какви са и недостатъците и какви са и предимствата спрямо друг подобен софтуер?

Месри предварително.

Отговори на това съобщение
 link
Автор: ventzo   
Дата:   17-09-07 12:20

Picasa

Отговори на това съобщение
 Re: >
Автор: insight   
Дата:   17-09-07 12:34

Юзер френдли.
Инсталирал съм я на хора, пълни лаици в компютрите и фотографията, програмата ги прави много щастливи.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: >
Автор: egoucm   
Дата:   17-09-07 12:46

единствения недостатак е, че има само 1гб място [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


само в пикасата си качвам снимките от много време, супер !

Отговори на това съобщение
 Re: >
Автор: ventzo   
Дата:   17-09-07 14:46

insight: и аз съм я инсталирал на няколко познати и са много щастливи, имам я и аз на моето пс но несъм се задълбавал чак толкова в нея.

в момента търся на каква програма да се спра за да си класирам снимките в нея. В момента ги класирам в Bridge cs3 но в нея трябва да отварям във ФШ.

egoucm: как така има само 1 гб място

Много интересно нещо, оказа се че Picasa чете файловете на Pentax k100d super (pef) без никакви допълнителни настройки. Отвориш ли някой файл за корекция, правиш си корекцията и ти се запазва оригинала. И още доста интересни нещица.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: >
Автор: insight   
Дата:   17-09-07 15:12

е ... да беше казал че става въпрос за класифициране на снимки (предполагам нямаш впредвид класиране на 1-во 2-ро и 3-то място), аз помислих че става въпрос за обработка....
Сериозно - не мога да ти кажа какви са и възможностите за класифициране - дръпни я и я пробвай - нищо не ти струва. по бързо ще стане отколкото да чакаш някой да ти каже става ли или не ...а и сигурно ще чуеш куп мнения, в повечето случаи различни.

Отговори на това съобщение
 Re: >
Автор: ukk   
Дата:   17-09-07 15:20

+ много лесна интеграция с Уеб-а
+ добро каталогизиране, безпроблемна инсталация и конфигурация

- като станат много снимките интерфейса става малко тромав заради анимациите
- само 1 ГБ онлайн

Отговори на това съобщение
 Re: >
Автор: egoucm   
Дата:   17-09-07 16:06

ventzo :
аз има предвид picasaweb, пространството където си качваш снимките в гоогле

Отговори на това съобщение
 Re: >
Автор: asahi   
Дата:   17-09-07 16:22

Безплатна. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: >
Автор: ventzo   
Дата:   17-09-07 16:24

мястото не е от значение, идеята е да мога да си подредя малко снимките в PC-to че е някаква какафония.

Някои ако е срещал някъде някакви туториали за класифициране на снимките да праща линкове.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: >
Автор: ivannn   
Дата:   17-09-07 17:20

пробвал ли си да класифицираш с АСДСи?
http://store2.data.bg/wankata/ACDSee/

лейбъли, категории, пък и едит има (стига да не се задълбочаваш прекалено много - тогава само щоп-а)

Отговори на това съобщение
 Re: >
Автор: Canon   
Дата:   17-09-07 20:43

ventzo написа:

> Според вас удобна ли е? Какви са и недостатъците и какви са и
> предимствата спрямо друг подобен софтуер?
>
> Месри предварително.

Венцо
Продължаваш да търсиш решения от типа хем вълка цял, хем агнето сито.
Евтина, лесна и същевременно професионална програма за базо данни от снимки НЯМА.
Няма и хора, които да ги играят да сравняват програми от различни класове. Аз спрях да се интересувам от пикасата преди 3-4 години, и ти писах кое е по-добро. Никсъна също ти написа един ферман програми.
Ти искаш сравнения от рода на сапунерка с Марк 3, и какви са предимставата на сапунерката - ми не са много -
Дуракоустойчива - има картинков интерфейс, няма ръчни настройки, малко тежи, малки размери ... и толкова
И сапунерката и пикасата

Отговори на това съобщение
 Re: >
Автор: ventzo   
Дата:   18-09-07 00:13

Canon: ти си голям пичага, аз твоя отговор съм го взел впредвид спокойно.

Въпроса ми е съвсем простичък невиждам нищо неразбираемо в него, че да се впускаме в някакви философиискиии истории.

Както писах по горе аз съм я ползвал но ми се иска да чуя и други мнения, лични впечатления.

Има много чудесни програми и нормалното е те да струват пари. Няма самаряни работещи за слава. Бих дал пари за някоя от тях но бих искал да разбера до колко си струва и дали неможе нещо open source или нещо фрее да свърши работа за целта за която ми е необходима. [smilie24]

Иначе за корекция то е ясно че ФШ си е №1. Има и нещо много смешно Picasa, irfanview и още няколко фрее програмки имат интеграция с pentax raw а други по платени се борят като "пиле в калчище. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: >
Автор: Canon   
Дата:   18-09-07 00:34

Венцо
Нормално е, но в цялата тази философия има голяма доза комерсиализъм. Канон и Никон са марките с най-голям пазарен дял, респективно за тях приоритетно се разработва комерсиален софт. Adobe е над всички тях в обработката.
Но твоите изисквания са и тесни (pentax raw) и неясни - за какво количество файлове говорим - 100, 1000, 10000, 100000, с какви нива на организация на информацията. При образните файлове логиката на търсене / пресортиране / визуализиране е много по-различна от изразно-текстовата.

Отговори на това съобщение
 Re: >
Автор: ventzo   
Дата:   18-09-07 10:23

Canon:

аз се спрях на вариант Adobe Bridge ми е идеален за целите. Ще ползвам и Picasa за помощен (за бързо орязване малко шарп малко цвят малко експорт).

Мерси на всички [smilie24]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: >
Автор: mu3i   
Дата:   18-09-07 11:33

за помощен софт, пикаса върши идеална работа:
1.вижда RAW файловете.
2.има опция /Save As Copy/, която записва копие на обработената снимка, слагайки го в същата папка и записвайки го като "ориг.име-1".
3.записаното копие на RAW, автоматично минава в JPG.
4.ако имаш мейл в gmail.com, можеш да изпращаш мнооого снимки през Picasa - само с един мейл..аз съм пробвала със 60 снимки и ги прати без проблем за 5-6 мин., като ги ресайзва на 1024 пиксела
5.можеш да си запишеш снимките на диск, посредством Picasa - Gift CD - със слайдшоу
6.много удобно се ползва и въобще какво по-вече да иска човек от помощния си софт


Отговори на това съобщение
 Re: >
Автор: Canon   
Дата:   19-09-07 02:14

ventzo
Сравнително добро решение за малки обеми картинки. Adobe позакъсняха с базите данни на снимки и сега бързат да догонват с Bridge.
Picasa е сравнително лека, потребителски ориентирана и за ширпотреба е много добра.
Успех.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: >
Автор: ventzo   
Дата:   19-09-07 10:53

Canon: нямам представа какво имаш впредвид от малък обем картинки. В момента ми показва Picasa-та 10 000 броя.

Вчера я тествах по сериозно и ми допадна като вариант за това което ще правя с нея. Общо взето бързо кропване, завъртане, малко шарп, малко корекция на цвета (ама наистина малко) снимките са непретенциозни и са за копиране 10х15.

Досега ползвах PicturesProject който си вървеше с Nikon-a p5000 доста удобен но нечете raw форматите на Pentax к100д супер предполагам и всички чужди.

Picasa им дава preview а иначе за по сериозна борба с тях ще ги обработвам и подреждам в Bridge+Adobe.

Гледах иначе и ACDsee pro ...2 приятна програмка ама малко са я претрупали. Повече ми допада NX view знам ли....


Понеже имам и разни семейни снимки които жена ми иска да разглежда отвреме на време се чудех как да и улесня достъпа до тях.

Успех на всички.

Отговори на това съобщение
 Re: >
Автор: Akeyzerr   
Дата:   19-09-07 12:44

Защо никой не спомена Lightroom???[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: >
Автор: ventzo   
Дата:   19-09-07 14:26

Lightroom !!!

Екстра програмка на добра цена [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: >
Автор: mu3i   
Дата:   19-09-07 17:40

Akeyzerr, тука си говорим за предимства и недостатъци на Picasa...ако искаш направи тема за Lightroom...ще се радвам да дам мнение[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: >
Автор: otvorenia   
Дата:   19-09-07 21:36

Недостатък на Пикасата е че си ги подрежда по свой начин, а аз ползвам ТоталКомандер за преглеждане.
Най леката и най добрата програмка от този тип на която рендера мачка всичко подобно специално предназначена за фотографи е FastStone
(period)



Публикацията е редактирана (19-09-07 21:39)

Отговори на това съобщение
 Re: >
Автор: dent   
Дата:   20-09-07 00:31

Пикаса не ги подрежда по свой начин, а по дата на създаването на папките с картинки (снимки)! Ти можеш да си сортираш снмките в албуми, което реално неги вади от папките им! Готино е, че после можеш да извадиш и СД ОТ СОРТИРАНИТЕ В АЛБУМИ СНИМКИ! С Пикаса можеш и да си геореферираш снимките (нужно е да имаш инсталиран и Гугъл Ърт)! Има и плъгин с който можеш да качваш снимки и във фликър! Ако се сетя за нещо друго ще пиша![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: >
Автор: djogata   
Дата:   20-09-07 00:46

В Пикасата няма такова нещо като МАЛКО шарп - дори и само веднъж като дадеш опцията, прешарпва. Мисля че и с контраста е така, ама не съм сигурен, след това което съм видял с шарпа не си играя да си оправям снимките с Пикаса, само ги подреждам

Отговори на това съобщение
 Re: >
Автор: aldygreen   
Дата:   20-09-07 00:48

Вчера я сложих тая Пикаса, но нещо малко дървена ми изглежда на прима виста. Да търсиш с нещо друго снимка, пъхната някъде от Пикаса е недотам приятно. За сега съм леко раздразнен.[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (20-09-07 00:50)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »