Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ при избор на статив
Автор: DigitriX   
Дата:   14-09-07 11:18

Здравейте, банда! :)

Търся си статив, до 40 лева най-много (сиромах човек...https://photo-forum.net/joro/emoticons/310.gif
).

Харесал съм си един Unomat SVA 950 за 33 лева.

http://www.unomat.de/en/showpic.asp?aid=10849&bid=3


Знам, че не е цвете, но за тези пари не намерих друго. Целя се в диапазона 50-150 см. разгъване. :)

Ще закачам Nikon FE и най-много един 100mm обектив (поне засега). Тоест, максимум 800гр., даже малко по-малко.

Тези дни ще се опитам да го пробвам, но ще съм благодарен за всякакви отзиви.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: Synthy   
Дата:   14-09-07 11:24

мислил ли си за нещо малко (20-30см), но не пластмасляво като това на снимката?
нещо такова например:




Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: DigitriX   
Дата:   14-09-07 11:43

Мънички не ми вършат работа. 50-150см. ми е идеално. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: Synthy   
Дата:   14-09-07 12:16


http://www.studiolight-bg.com/components/com_virtuemart/shop_image/product/9307dce068fe38dc5b94f5838



това имах предвид, като стабилно... ама що не ми излезна линка ?!


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: Synthy   
Дата:   14-09-07 12:17

пак не излезна...

текст


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: n1x0n   
Дата:   14-09-07 12:39

50-150см. ми е идеално.

Този статив разгънеш ли го - става неизползваем. Само ще се заблуждаваш, че имаш статив, докато той реално няма да ти върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: DigitriX   
Дата:   14-09-07 13:10

Знам, че е калпав, ама чак толко ли е зле? [smilie2] Дай съвет, повече от 40 лева не мога да си позволя.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: n1x0n   
Дата:   14-09-07 13:39

Бях писал и преди в една тема, ама понеже търсачката на практика не работи - ще напиша пак.

Качествения статив е един от най-важните и най-дъготрайни аксесоари във фотографията. Един качествен статив можете да надживее много камери и обективи - без да изгуби качествата си.

От друга страна, купуването на калпав статив от една страна обезмисля на 80% употребата му, от друга - задължително води до покупка на нов, по-скъп статив, при което стария калпав остава непродаваем.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: -Julius-   
Дата:   14-09-07 13:43

(то и аз скоро ше си вземам май пак ами...)

Никсън, дай идея за нещо в диапазона 200-250 кинта!


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: Kanonir   
Дата:   14-09-07 14:02

Юлиус аз имам еднин Manfrotto 055PROB използван (състояние 9) ;-), който се различава от последната версия че няма гумировка за хващане на краката и колоната му не се разделя. Мисля за цена в точно тоя диапазон дето си казал. Върви с 4 саморъчно направени шпайкчета за лед. Ако те интересува може да го видиш след около месец, ама наистина трябва да е сериозно, щото не ми се мъкне инак![smilie3]
[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: -Julius-   
Дата:   14-09-07 14:06

Kanonir - абсолютно същия досега гледах в Павилиона - само дето е 300 кинта! [smilie24]
[beer]

Manfrotto 055PRO

Код: 2108
Цена: 299.00 лв. с ДДС


Ако е само заради мен - не мъкни засега... все още само проучвам...

Иначе това ще ми е трети или четвърти статив, ако взема...



Публикацията е редактирана (14-09-07 14:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: n1x0n   
Дата:   14-09-07 14:12

Ми за комплект в този диапазон - Velbon Sherpa 750R и 600R мисля, че са най-сполучливите решения. Под 200 лева са.

Достатъчно високи /аз стативи под 150 см. БЕЗ извадена средна колона - не ги броя изобщо/, достъчно леки /под 2,2кг./, достатъчно ниски /могат да слезат на 28см. от земята/.

След време може да смениш главата със един ballhead Benro KB-0. Има ги в ebay към 60$ някъде с шипинга от Китай.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: -Julius-   
Дата:   14-09-07 14:14

Ще ги разгледам и тях... [smilie24]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: Стоев   
Дата:   14-09-07 23:17

...тухли четворки 0,46 лв./бр...

според необходимата височина - стабилността е гарантирана..[smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: Kanonir   
Дата:   15-09-07 04:24

Юлиус по принцип няма проблеми да го домъкна, ако решиш се обади, не ми се занимаваше да го пускам в ибей, а и сега не ми се занимава... мислех си за базара тук, че ако на някой му свърши работа бих си направил труда, но времето ще е малко за сделка+изпращане и евентуално връщане при нехаресване, а аз не обичам така - каквото отношение очаквам когато купувам се опитвам такова да предлагам когато продавам! Та затуй казах че трябва да е "сериозно" за мъкнененто, ако не здраве да е, ще му намеря приложение![smile]
Инак Никсън е дал добри насоки - китайчетата взеха да правят включително и добри карбонови неща дето се доближавт до Гитзо, а цените са значително по ниски!
[beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (15-09-07 04:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: n1x0n   
Дата:   15-09-07 10:11

Аз само да вмъкна, че принципно карбоновите неща - не са за всеки. Искат доста по-внимателно отношение и поддръжка от алуминия/магнезия. От удар карбона директно се цепи. При удар, от който на алуминия просто ще остане вдлъбнатина - карбона ще стане за боклука.

п.п.
Пуснал съм в блога си една кратка статийка за избора на стативи, между другото: http://f-start.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: didesignbg   
Дата:   15-09-07 10:43

nixon [smilie24]
предполагам че нарочно си избягвал марки и модели, но ако може да ги хвърлиш като коментар долу под статията[beer]
или може би със обновлението с реалното сравнение.



Публикацията е редактирана (15-09-07 10:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: n1x0n   
Дата:   15-09-07 13:03

Ами избягвал съм конкретни препоръки, понеже не съм обикалял да видя какво има в магазините тук в БГ. Пък и да препоръчвам неща, дето не съм ги тествал и не може да си ги купи човек - някак няма смисъл.

Ще драсна едно допълнение тези дни с реални модели и цени.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »