Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Принтове
Автор: georgievph   
Дата:   20-09-24 00:06

Здравейте!
Теамата е принтове. Въпросите са: Като фотографи предладлагате ли принтове в България? Какви впечатления имате от пазара тук? Физически или онлайн предложения се котират по-добре?
Във въпросите включвам и принтове с голо тело, тъй като до една степен в България тази тема е табу за обикновения потребител.

Благодарско на всички включили се! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Принтове
Автор: mitpis   
Дата:   20-09-24 00:31

В София се организират фотобазари на които се продават принтове. Хората обичат да има количество в което да се ровят и да си харесат нещо. На мен лично са ми купували главно пейзажи. На базарите идват хора, които колекционират българска фотография. Такива базари се организират във Фотосинтезис, аз лично съм участвал в базара "Фотобъз", който переодически се организира от клуб "Фотосвят". Няма проблем с голото тяло, в базара в който участвах беше и Kubeto.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтове
Автор: georgievph   
Дата:   20-09-24 10:41

Чудесно е това! В София има възможности, но за по-малките градове положението може би ще е различно. Ако някой има отзиви за други градове ще е полезна информация също.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтове
Автор: asahi   
Дата:   20-09-24 12:21

И тук търсенето и предлагането определя наличието на някакъв бизнес.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтове
Автор: vga   
Дата:   20-09-24 14:20

Вероятно ако си в някой курорт в подходящото време и имаш хубави снимки от околността, ще вървят принтове сред туристи. Иначе B2B - търсиш галерии, които да ти ги разположат и продаваш сам на крайни клиенти онлайн. Според мен инвестицията в подобно начинание, без да имаш обособена клиентела, е сериозна. Хубав принтер 1000 лева, хартия и мастила 20 лева А2, рамка още толкова... а трябва да имаш бая бройки. Аз бих пробвал със снимки от София и Витоша, на крак на Витошка, в малък формат, без рамки. Така в Дъблин продаваха бая преди години.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтове
Автор: georgievph   
Дата:   20-09-24 18:31

Напълно разбирам идеята. Мисля си обаче, че има и друг вариант различен от закупуване на принтер. Не е толкова скъпо да се принтира в печатни къщи. Много хора както ти каза ги продават и без рамки. Вече зависи и от формата, който се предлага. Знам фотографи, които правят вид бъндъл с пощенски картички с артистична фотография и изглеждат супер добре, не вярвам инвестицията им да е толкова висока.

Също така е важно на каква цена се продават според мен. Артистичната фотография до колкото виждам я продават доста скъпо, но там вече идва и имидж.

Това обаче, което съм забелязвал по моя край, е че няма особено много такива начинания и ми се ще някак да ги завърна. Затова създадох като цяло темата, не толкова за финансовата и част.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтове
Автор: asahi   
Дата:   20-09-24 19:02

В Мездра също не се продават грамофонни плочи, а няма и къде едно суши да изяде човек. Има си някакви местни особености.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтове
Автор: vga   
Дата:   21-09-24 09:02

Не знам кой е твоя край, но вероятно ще има навити хора да платят 200 лева отгоре към сватбения си пакет за бъндъл с принт и 100 броя 10х15 в кутия :)

Иначе поръчка за принт струва повече от домашното принтиране, както и рамкирането. Аз говоря за най-най качество, което вероятно и няма кой да ти предложи наоколо.

Отговори на това съобщение
 Re: Принтове
Автор: georgievph   
Дата:   21-09-24 19:04

В търново съм. Но имай в предвид, че аз не снимам сватби. Занимавам се повече с артистична фотография. Хубави принтове на хубава хартия трудно се намира наоколо за печат. А за най-най качество вкъщи дори пак ще си е разход. Във Варна дочух, че правят добри печати. Рамкирането не е проблем изобщо.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »