Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Най-добрите снимки на 2022
Автор: Imaginarium   
Дата:   13-01-23 13:49

Започвам с линка:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=RATING_HISTORY&Y=2022&M=00


и продължавам с поздравления към всички автори влезнали в тази класация, както и към всички невлезнали, но заслужаващи, защото сигурен съм има такива.
Честно казано останах безмълвен от прекрасните кадри, които видях.Истината е, че през годината, когато през очите ни минават хиляди снимки, често може да се случи да пропуснем някой скъпоценен камък, но когато видиш толкова феноменални кадри събрани на едно място, направо т исе пълни душата. Особено от факта, че в едно все по-западащо общество, има толкова много хора, които виждат и пресъздават красотата на света.
Тази галерия е доказателство, ченикой не бива да се съмнява във високото ниво на българските фотографи.
Поздравления още веднъж на всички! Даже не толкова, че сте влезнали в тази класация, а по скоро, че правите това, което правите толкова добре!

П.П.
Знам , че си има линк към галерията на заглавната страница, но съм сигурен, че много хора няма да го видят, защото и аз самия щях да го пропусна.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите снимки на 2022
Автор: Julius   
Дата:   13-01-23 15:35

Imaginarium [smilie24]

Аз обаче имам едно сериозно предложение към админите - тази класация не би следвало да се обявява преди 1-ви февруари всяка година /т.е. малко са избързали/, тъй като така не се дава шанс на най-добрите снимки за декември да понатрупат още малко рейтинг. Съдейки по процесите в сайта - към 20-то число на всеки следващ месец излизат най-добрите снимки за предх. месец, след което част от тях биват представени и на 1-ва стр. А декемврийските така и не получиха този шанс. Някой да не ме обвини в лична изгода - нямам някакъв кой знае какъв кадър за м.12, но най-рейтингованата снимка за Декември например - чудесният кадър на imartin, който е едно изключително превъплъщение на баснята на Лафонтен - все още не е бил на 1-ва, където щеше да събере допълнителен рейтинг.

И все пак...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите снимки на 2022
Автор: hotsnail   
Дата:   13-01-23 17:43

Честито да.

Julius точно този кадър, който даде за пример е в класацията.


Често подобни класации водят всичко след някаква дата в Ноември за част от следващата година. Маркетинга на подобни класации през Февруари и по-късно през годината е по-труден. Примерно награди за най-добра снимка на ФФ от 2022, когато всички са на морето през 2023 е тъпо..... Дори Януари както се случва е късничко - Коледния дух е отлетял.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите снимки на 2022
Автор: Julius   
Дата:   13-01-23 18:00

hotsnail, да, знам че е вътре. Мисълта ми беше, че за мен този кадър беше фаворит да е в челната тройка, но няма значение.

Представи си следното - двама автори, единият качил кадър януари и снимката му се гледа 12 мес. събрал да речем 200т и попаднал в класацията, другия - качил на 31.12 /понеже била снимана предния ден 30.12/ и до днес са няма и 2 седмици, събрал 198т и не влязъл...

Един месец след приключване на качването ми се струва по-равнопоставен спрямо всички участници срок, отколкото само 10 дни, понеже не всички влизат всеки ден все пак. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите снимки на 2022
Автор: deerstalker   
Дата:   13-01-23 18:06

[smilie24]



Публикацията е редактирана (13-01-23 18:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите снимки на 2022
Автор: asahi   
Дата:   13-01-23 18:44

Има надежда [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите снимки на 2022
Автор: CaptureTheMoment   
Дата:   13-01-23 19:26

[shtrak] [smilie24] Напълно съгласен с автора на темата и самата тема! Аз също наскоро мислех върху това колко силни български автори имаме за такава малка държава, като нашата, изоставаща в много области... Но във фотографско отношение, смея да твърдя сме си високо! [smile]



Публикацията е редактирана (13-01-23 19:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите снимки на 2022
Автор: Mogila   
Дата:   13-01-23 20:10

Страхотни снимки!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите снимки на 2022
Автор: TVProject   
Дата:   14-01-23 06:42

Малко критика, колкото да си изкарам боя...

Някои от тези снимки съм ги виждал и преди – нямам предвид точно същите снимки, но същите идеи и концепции. В общия случай идеите и концепциите не подлежат на авторски права, но когато видиш нещо познато, усещаш някакъв горчив привкус. В този случай не остава нищо друго, освен да се оценят техническите умения на фотографа, но изкуство ли е това?

Къде е новото, къде са идеите, къде е изкуството?

Защо не разделите наградите на две категории – „Награда на журито“ и „Награда на публиката“. Едните да гледат таланта и изкуството, а другите, такива като мен – каквото си искат. Нещо като "Златният Орфей", но за фотография. [cool]



Публикацията е редактирана (14-01-23 06:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите снимки на 2022
Автор: kvasilev   
Дата:   14-01-23 10:36

Прекрасни кадри!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите снимки на 2022
Автор: CDman   
Дата:   16-01-23 09:01

От рейтингите излиза, че има поне 100 Б автора, които гласуват без да качват снимки. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите снимки на 2022
Автор: hotsnail   
Дата:   16-01-23 09:33

CDman 74 са гласували за топ кадъра. Къде ги видя 100? А множествата автори на 150 кадъра и 74 Б автора най-вероятно имат някакво застъпване…..

ПП липса на вкус е тая пошла забележка и още повече при липсата на факти. А снимките не са лоши. Дори както писаха други предвид размера на форума, общото ниво на държавата ни снимките са впечатляващи.



Публикацията е редактирана (16-01-23 09:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите снимки на 2022
Автор: Julius   
Дата:   16-01-23 11:11

CDman написа:

> От рейтингите излиза, че има поне
> 100 Б автора, които гласуват без да
> качват снимки. [smilie8]

Аз лично се сещам за поне 8-10 човека /автори Б/ и им прави чест, че гласуват активно без да са представени в год. класация! Това са белите лястовички на сайта, за разлика от хората, които качват активно, но не гласуват! [smilie3]
(но няма смисъл да се подхваща тази тема)

Мен единственото, което ме изненада беше публикуването на год. класация преди тази за 12-ти месец.
Декемврийските кадри още не са обявени, но не е задължително някой да се съобразява с моето виждане ;-)
[beer]

Редакция /17.01/:
=============
Днес вече ги обявиха декемврийските топ-кадри. Честито!
[beer]



Публикацията е редактирана (17-01-23 18:18)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »