Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Нов обектив или ново тяло
Автор: winnerkn   
Дата:   22-06-21 10:04

Решил съм леко да се ъпдейтна, но се чудя дали да взема нов обектив или ново тяло. В момента разполагам с Fuji X-T1, китов 16-50 и 35мм F2. Дилемата е дали да си взема 23мм F1.4 или Fuji X-T2.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив или ново тяло
Автор: plamen_gb   
Дата:   22-06-21 10:07

Аз бих взел обектива, след 1 година X-T2 ще са още по-евтини, обектива ще си запази цената.А догодина директно може и на X-T3

Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив или ново тяло
Автор: hansto   
Дата:   22-06-21 15:36

За мен 35мм е близко до 23 и съм скочил на 16/1.4. Един от най-добрите фуджинони. С близкия фокус направо е 6 точки
пс. ако трябва да е 23 - аз бих избрал вилтрокс



Публикацията е редактирана (22-06-21 15:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив или ново тяло
Автор: Pac   
Дата:   22-06-21 16:12

Почти винаги отговорът на такъв въпрос е обектив. Освен ако не говорим за тела с 10+ години разлика.
Аз снимам с Т2 и съм бивш собственик на Т1. Най-голямата разлика за мен е наличието на джойстик, с който да си местя по-бързо фокусната точка. Разликата в снимките не е толкова осезаема. А често пъти се чудя дали Т1 не вадеше по-яки цветове.

Снимал съм с почти всички обективи на Фуджи и съм стигнал до това, най-често да нося със себе си 16/1.4 и 35/1.4, така че намирам съвета на hansto за доста адекватен. Разбира се предпочитанията към определени дължини обективи са индивидуални. Но 16/1.4 наистина е страхотен.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив или ново тяло
Автор: Imaginarium   
Дата:   23-06-21 14:27

През годините, съм се убедил в едно - хубавото стъкло може да съживи всеки апарат и да вдъхне желание за снимане в собственика му.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив или ново тяло
Автор: quazimodo   
Дата:   23-06-21 14:36

Imaginarium написа:

> През годините, съм се убедил в едно
> - хубавото стъкло може да съживи
> всеки апарат и да вдъхне желание
> за снимане в собственика му.

+1


Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив или ново тяло
Автор: io_bs   
Дата:   23-06-21 16:24

Същото е и с тялото.. Като ъпгрейднах от Х-Т10 на Х-Т30, ми отне доста време да му се нарадвам. Подобренията при прескачането на една генерация са огромни и не са за подценяване.

Относно въпроса на автора, за мен 23 и 35 са прекалено близки дължини. Аз бих взел или нещо осезаемо по-широко, или по-дълго.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив или ново тяло
Автор: dj_ceci   
Дата:   25-06-21 10:10

Наскоро си взех X-T30, а до преди това ползвах X-T2. Смятам, че не си струва покупката на X-T2 при положение, че си с X-T1. Особено като виждам разликата в автофокуса, но снимам хора. По скоро бих си купил обектив. Моя съвете е да сложиш китака на 23мм и да снимаш цял ден без да го местиш. Така най-лесно можеш да прецениш дали ти е достатъчно широко. При мен първите обективи след китовият бяха 35мм ф/1.4, самянг 12мм ф/2.0, 50мм ф/2.0.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив или ново тяло
Автор: quazimodo   
Дата:   25-06-21 11:26

dj_ceci написа:

> ...Моя съвете е да сложиш
> китака на 23мм и да снимаш цял ден
> без да го местиш. Така най-лесно
> можеш да прецениш дали ти е
> достатъчно широко.


Широкото добре, но как да изимитира ДРИП-а [smilie5][beer]

П.П. Не се заяждам [smile]. Просто ФР е само половината от чуденката. Пробвано е през годините многократно. Дори и сега единственият ми никонски обектив е 35/1.8 вместо 18-55 ВР[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив или ново тяло
Автор: asahi   
Дата:   25-06-21 15:46

Ако ще преценява "дали му е достатъчно широко" методът върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов обектив или ново тяло
Автор: hansto   
Дата:   25-06-21 17:39

Новите тела разбира се че имат доста предимства, но ако сте си свикнали да снимате с хт1-то не виждам чак такава нужда, освен ако е необходим по-добър АФ.
Гледам от моята камбанария. Имам хт4, но напоследък си взимам хт20-то, защото е по-малко и съм му свикнал повече.
Пък и не сте казали какво мислите да снимате, за да видим кой обектив ще е подходящ в случая

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »